Neler Yeni

15 Günlük GIBIRNET Deneyimim

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Telekom ve Turknet'in gereksiz pop noktası pingleri sonrası denemeye karar vermiştim. Hemen değerlere geçelim.
  • https://gibir.net.tr
    • G-NET Fiber(VDSL) 100 Mbps'ye kadar olan tarife. Altyapım maksimum 70 görüyordu. Ufak detaylara takılmıyorum.​
  • Hat değerlerim
Ağ.png

• Speedtest
Speed.png

• CS:GO
csgo ping.png

• Valorant
Valo.png

• LoL
LOL.png

Şu an aldığım ping değerleri diğerlerine göre çok çok iyi. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum, geçenlerde bir saldırı olmuş sunuculara kısa bir kesinti yaşadım onun haricinde bir problem yaşamadım bu süreçte. Fiyat olarak diğer servislere göre çok iyi.

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu
Telekom ve Turknet'in gereksiz pop noktası pingleri sonrası denemeye karar vermiştim. Hemen değerlere geçelim.
    • G-NET Fiber(VDSL) 100 Mbps'ye kadar olan tarife. Altyapım maksimum 70 görüyordu. Ufak detaylara takılmıyorum.​
  • Hat değerlerim
Ağ.png

• Speedtest
Speed.png

csgo ping.png

• Valorant
Valo.png

• LoL
LOL.png

Şu an aldığım ping değerleri diğerlerine göre çok çok iyi. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum, geçenlerde bir saldırı olmuş sunuculara kısa bir kesinti yaşadım onun haricinde bir problem yaşamadım bu süreçte. Fiyat olarak diğer servislere göre çok iyi.
Fiyat nedir

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Fireman37 Kullandığım paket 85 TL şu an.

1611943687657.png

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
@ApRâ ban mı yedin? :D

Ayrıca ComNET denediniz mi daha önce?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Kötü değerler. Hele VDSL Bir internete göre daha kötü.
Bildiğim kadarıyla gıbırnet sunucuları ile Comnet sunucuları aynı. Ama bu değerler normalden kötü.
Üstelik İstanbul'da oturuyorsanız daha kötü.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@alpolojix / Leroxy 20 Senelik bir binada ve yaklaşık +800 km olan sunuculara mesafem varken bu değerlerin nasıl bu kadar kötü olabildiğine karar verebildiniz? Aynı yapıyla Turknet ve TT'de kullandım ping değerim 45-50 altına düşmüyordu. Ek olaran pandemi durumundan ek bir yoğunluk var.

VDSL'in değerleri bulunduğunuz saha dolabının durumu, takılan port ve uzaklığına göre değişiklik gösterir. 5-10m olsaydı; 80-90 değerlerini görebilirdim. Yaklaşık 200m uzaklıkta. Sizin için bu konuyu açtım göz atıp, bilgi sahibi olabilirsiniz.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
@alpolojix / Leroxy 20 Senelik bir binada ve yaklaşık +800 km olan sunuculara mesafem varken bu değerlerin nasıl bu kadar kötü olabildiğine karar verebildiniz? Aynı yapıyla Turknet ve TT'de kullandım ping değerim 45-50 altına düşmüyordu. Ek olaran pandemi durumundan ek bir yoğunluk var.

VDSL'in değerleri bulunduğunuz saha dolabının durumu, takılan port ve uzaklığına göre değişiklik gösterir. 5-10m olsaydı; 80-90 değerlerini görebilirdim. Yaklaşık 200m uzaklıkta. Sizin için bu konuyu açtım göz atıp, bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yaa. Demek öyle.
Teşekkürler. Ne diyeyim. (!)

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,316
İsim
Emre
Hat değerlerine türk telekomda bakılıyor mu

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
+800 km olan sunuculara mesafem varken bu değerlerin nasıl bu kadar kötü olabildiğine karar verebildiniz?
Çünkü TR Genelinde bile VDSL üzerinden kötü ping değerlerine sahipsiniz bunu ben değil değerler söylüyor. Ayrıca attığınız konudaki hat değerlerine bakılırsa pinginizin de gayet iyi olması gerekiyor.
Peki İstanbul'da mı oturuyorsunuz?
Saha dolabının durumu sizi aşırı derecede etkilemez. Ayrıca Bağlantı tipiniz ya FTTC Ya da FTTN. Yani sokağa veya mahalleye kadar fiber geliyor. Bu tip bağlantılarda sunuculara olan uzaklığınızın aman aman bir etkisi olmaz.
İl neresi?

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@alpolojix / Leroxy Saha dolabının durumu etkilemez mi? :) Mahalleye kadar fiber geliyor mu? Hahaha. O yüzden VDSL kullanıyorum ve saha dolabına 200m uzaklıktayım. Oyun sunucularına mesafem 800km'ye yakın. Hangi ilde yaşadığımı söylemek zorunda değilim, mesafemi söylüyorum. Bu konuda sizle daha fazla tartışmayacağım.

HüseyinG

80+ Bronze
  • Hat değerlerim
Ağ.png

• Speedtest
Speed.png

csgo ping.png

• Valorant
Valo.png

• LoL
LOL.png

Gibir ne abi ahahahahs

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Mahalleye kadar fiber geliyor mu? Hahaha.
Evet. Aksi durumda bu değerleri almanız mümkün değil. Siz ne sandınız?
Mahalleye fiberi getirip VDSL Olarak DSLAM Aracılığıyla dağıtıyorlar.
O yüzden VDSL kullanıyorum ve saha dolabına 200m uzaklıktayım.
FTTN Kullanıyorsunuz işte. FTTN Olsa bile Modülasyon olarak VDSL var. Şaka mı bu?
Hangi ilde yaşadığımı söylemek zorunda değilim, mesafemi söylüyorum.
Umarım dalga geçiyorsunuzdur. İl belirtmeden ping belirtmek yanlıştır ve bu durumda pinginize kötü demeye devam edebilirim. KÖTÜ!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,010
Üyeler
156,262
Son üye
Yigiteng
Top Bottom