Neler Yeni

1650 Super Mining Performansı ve 2 Haftalık Deneyimim (YTD)

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
5500XT 4GB,1650S e göre daha fazla mı kazım yapar? Yoksa aynımı olur
Bilgim yok.
hocam selamlar gün içerisinde müsait olduğunuzda discord üzerinden yardım edebilirmisiniz rica etsem
Malesef DC üzerinden yardımcı olamam.
Hocam bende miningi arastiriyordum ama 4gb ile eth yapılmıyor diye arastirmayi bırakmıştım. Acaba bu ravencoin için hangi platformu programı kullanıyorsunuz biraz bilgi verir misiniz?
Borsa olarak Binance, yazılım olarak T-Rex.

Reverse Flash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
944
İsim
Enes
3050 veya 3050ti çıktığında alabilirsem 1650s kartımı satmak yerine bunu yapabilirim..

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Hocam bende de 1650s işlemci olarak 9100f ve 500gb hdd var derslerde açıp bıraksam (günde 10 saate yakın denk geliyor) ayda elektrik masrafı ne kadar gelir ve ne kadar kazanırım acaba

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Hocam bende de 1650s işlemci olarak 9100f ve 500gb hdd var derslerde açıp bıraksam (günde 10 saate yakın denk geliyor) ayda elektrik masrafı ne kadar gelir ve ne kadar kazanırım acaba
Yanlış hesaplamadıysam aylık 35$'a yakın para kazanıyorsun (RVN 0,23$ üzerinden hesapladım) elektrik masrafın ise 3,75$ falan oluyor. RVN kuruna bağlı olarak kazancın değişiyor. YTD.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
hocam kazım esnasında olan ısı değerlerini ve kartın tam modelini de paylaşır mısıınız meraklandım doğrusu

şahin doğan

80+ Platinum
Bilgim yok.

Malesef DC üzerinden yardımcı olamam.

Borsa olarak Binance, yazılım olarak T-Rex.
havuz olarak hangi havuzu kullanıyorsun hocam havuz konusunda sıkıntım var kazsamda havuzda gözükmüyor yada az gözüküyor

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
hocam kazım esnasında olan ısı değerlerini ve kartın tam modelini de paylaşır mısıınız meraklandım doğrusu
Ekran kartım
Mining sırasında arkada Google, Steam, Discord gibi uygulamalar açık oluyor ve genelde dizi izliyorum veyahut internette geziniyorum. Bu süre zarfında genelde 66-68 derece arasında oluyor kart.
havuz olarak hangi havuzu kullanıyorsun hocam havuz konusunda sıkıntım var kazsamda havuzda gözükmüyor yada az gözüküyor
2Miners kullanıyorum ama şuan bir sorun var sanırım. 2 saate yakın süredir kazımı algılamıyor. Başka biri daha bu sorunu yaşadığını dile getirdi. Siteyle alakalı büyük ihtimal.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Son zamanlarda kripto paraların fazlaca artmasıyla birlikte herkesin mining işine girişmesi, benim de bu işe göz atmama vesile oldu. Genellikle RX serisi ve üst ekran kartı serileri ile yapılan kazımları gördükçe "acaba benim 1650S ne kazabilirim" diye araştırırken bir coin buldum ve kazım işine giriştim. Bildiğiniz üzere 4GB ve altı ekran kartlarıyla ETH kazılmıyor. Neyse 2 haftaya yakın kazım deneyimlerimi paylaşmak ve 1650 Super ekran kartına sahip arkadaşların evde boştayken cep harçlığı çıkartabilmesi için bu konuyu açtım. En kârlı ve kullandığım borsa platformunun sıkıntısız bir şekilde alım-satıma izin verdiği bir coin seçtim. Adı Ravencoin. Kısaltması ise RVN şeklinde. Ben bu işe başladığımda 1 RVN 0.26TL'ye denk geliyordu ama şuanda güzel bir artış yaşadı ve 1 RVN 0,75TL civarlarında. Benim kullandığım platformda 50 RVN olduğunda ödeme yapılıyor ve 50 RVN 2 hafta önce 13TL iken şuanda 40TL'ye yakın bir para ediyor. Burdan sonrasını görseller ile birlikte anlatıcam çünkü çok uzun bir yazı oldu ve okurken sıkılmanızı istemiyorum.

Ben 1650 Super ile OC'siz 10, küçük bir OC ile 12.5 Mh/s gibi bir kazım yapıyorum. Bu değer 12.4-12.7 arasında değiştiği için ortalamasını alıp 12,5 üzerinden hesaplıyorum.
Alıntıyı görüntüle

Bu kazım performansıyla 100W güç çektiğini de hesaba katarsak aylık 70$ kazancım oluyor ve 7.20$ giderim oluyor. Bana kalan para ise 62$.
Alıntıyı görüntüle

Şimdi gelelim benim 2 haftada ne kadar kazandığıma. Ben şimdiye kadar toplam 250 RVN çektim ama her 100 RVN olduğunda sattım. Şuana kadar 200 RVN sattım ve hesabımda 50 RVN mevcut. Sattığım 200 RVN bana 70TL kazandırdı. Şuanda satsam çok daha fazla kazanırdım. Hesabımdaki 50 RVN ile (40TL) 110TL'ye yakın bir kazım yapmışım. Halihazırda ise hâla onaylanıp ödemesini almayı beklediğim 50 RVN mevcut. Biraz karışık bir cümle oldu ama anladığınızı umuyorum. Neyse toplamda 2 haftaya yakın bir süre içerisinde 70+40+40= 150TL para kazanmışım. Bu arada şunu belirtmek isterim ki kazımı tüm gün aralıksız şekilde yapmadım. Günde 10-15 bazen daha az, bazen daha fazla, bazen hiç vs. karışık yaptım. Gene de 2 haftaya göre (tam 2 hafta değil ama yarım yamalak yaptığım için 2 hafta diyorum) iyi para kazanmışım.

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

BİRAZ KARIŞIK BİR YAZI OLDU AMA UMARIM YARDIMCI OLMUŞTUR.
Rehber sayılır mı bilmiyorum ama eğer sayılırsa moderatörler rehber olarak etiket eklerse sevinirim.

Şuanda güncel olarak RVN 0.77TL oldu. Tüm RVN'lerimi şuan satsam 230TL kazanmış olucaktım :( Neyse 150'de bir şey.

Kartın orjinal tüketimi 100W zaten miningte sadece belleklere yüklenmen yeterli diye biliyorum güç tüketimini düşürürsen kazancın artar.

şahin doğan

80+ Platinum
Ekran kartım
Mining sırasında arkada Google, Steam, Discord gibi uygulamalar açık oluyor ve genelde dizi izliyorum veyahut internette geziniyorum. Bu süre zarfında genelde 66-68 derece arasında oluyor kart.

2Miners kullanıyorum ama şuan bir sorun var sanırım. 2 saate yakın süredir kazımı algılamıyor. Başka biri daha bu sorunu yaşadığını dile getirdi. Siteyle alakalı büyük ihtimal.
havuz olarak hangi siteyi kullanıyorsun hocam ? havuz sıkıntısı var gözükmüyor kazdığım rvn

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,457
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Ekran kartım

yani ben de alacağım 1660 TI sistem ile ders yaparken mining yapabilir miyim ? oha deli para çıkar günlük net 10 saatten wowww
sen nası bi kralsın ya

şahin doğan

80+ Platinum
Ekran kartım

ben ethermınıng de denedim olmuyor orda da normal de veriler kaç dk de bir güncelleniyordu 2mıners de

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Yiğit Aralim
Kartın orjinal tüketimi 100W zaten miningte sadece belleklere yüklenmen yeterli diye biliyorum güç tüketimini düşürürsen kazancın artar.
Garip bir şekilde Core Clock'a OC yapmadığım zaman, sadece Memory'ye verdiğimde Mh'im düşüyor. Bende anlamadım ama ikisini orantılı şekilde arttırınca sorun ortadan kalkıyor. UV yapmayı düşündüm ama tam olarak nasıl yapacağıma dair bir fikrim yok. Şuan sistem 66-67 derece arasında çalışıyor. Afterburner'dan atıyorum temp limiti 70'e çeksem, halihazırda 66 derecede çalıştığı için etkilenmez mi yoksa sıcaklık düşer mi?
ben ethermınıng de denedim olmuyor orda da normal de veriler kaç dk de bir güncelleniyordu 2mıners de
Mevcut hashrate son 30dk, ortalama hashrate son 1 saat, bakiye ise 30 saniyede diye biliyorum. Belki yanlışım olabilir.
yani ben de alacağım 1660 TI sistem ile ders yaparken mining yapabilir miyim ? oha deli para çıkar günlük net 10 saatten wowww
sen nası bi kralsın ya
RVN'nin değerinin sabit olmadığını da unutmamak lazım :) Bundan 2-2.5 hafta önce çok daha azdı getirisi.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Garip bir şekilde Core Clock'a OC yapmadığım zaman, sadece Memory'ye verdiğimde Mh'im düşüyor. Bende anlamadım ama ikisini orantılı şekilde arttırınca sorun ortadan kalkıyor. UV yapmayı düşündüm ama tam olarak nasıl yapacağıma dair bir fikrim yok. Şuan sistem 66-67 derece arasında çalışıyor. Afterburner'dan atıyorum temp limiti 70'e çeksem, halihazırda 66 derecede çalıştığı için etkilenmez mi yoksa sıcaklık düşer mi?

Mevcut hashrate son 30dk, ortalama hashrate son 1 saat, bakiye ise 30 saniyede diye biliyorum. Belki yanlışım olabilir.

RVN'nin değerinin sabit olmadığını da unutmamak lazım :) Bundan 2-2.5 hafta önce çok daha azdı getirisi.

Sıcaklık için değil elektrik faturanı azaltmak için UV yap :). Afterburner da CTRL + F ile detaylı ayar kısmı açılıyor ordan en yüksek çekirdek hızını seçip voltajını kıs.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,029
Üyeler
156,712
Son üye
Kayhem
Top Bottom