Neler Yeni

2022de sınıfta kalma nasıl olacak

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Ortalaman 50 üstü ise istersen 10 dersten kal yine de sınıf atlarsın ama edebiyattan geçemezsen sorumlu olarak üst sınıfa geçersin
6 dersten fazla kaldıysan sınıf tekrarı.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Lisede kalma mı var? Tıp fakültesinde bile geçiriyorlar.
yok knk geçirmiyorlar. tıp fakültesinden bildiriyorum. o yüzden rica ediyorum işkembe-i kübradan sallamayalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok tıp fakültesinde bırakıyorlar.

Knk geçiriyorlar dediysem de geçme notu 60'sa ortalaman 59'sa hocaların insiyatif alabileceği noktalar varsa tam puan verip geçiriyorlar. Geçme notu 60 senin ortalama 55 ise hoca ne yapsın. Lisede hocalar bir sürü puan veriyorlar kafalarına göre o yüzden kimseyi bırakmazlar diye düşünüyorum.
bilader komitede ne insiyatifi? hangi fakülte o? testi hoca okumuyor ki makine okuyor. ha sözlü adına konuşuyorsan zaten sözlüde sınıfta kalmıyorsun, stajdan kalıyorsun. benim intörnlükte stajdan kalan arkadaşım var ya.

Makine mühendisliği son sınıfım, tıpla işim olmaz. Sadece farklı okullarda arkadaşlarım var, kolay olduğunu söyleyene denk geldim ama sınıfta bırakma olmayan bir okul olamaz.
kanka bilmiyorum da ben 3. sınıf finalinde günde 14 saat(bak abartısız) çalışıyordum. bir yemek, bir sigara bir de wc için kütüphaneden çıkıyordum zor geçtim.

Son düzenleme:

Mert

80+ Silver
yok knk geçirmiyorlar. tıp fakültesinden bildiriyorum. o yüzden rica ediyorum işkembe-i kübradan sallamayalım.

bilader komitede ne insiyatifi? hangi fakülte o? testi hoca okumuyor ki makine okuyor. ha sözlü adına konuşuyorsan zaten sözlüde sınıfta kalmıyorsun, stajdan kalıyorsun. benim intörnlükte stajdan kalan arkadaşım var ya.

kanka bilmiyorum da ben 3. sınıf finalinde günde 14 saat(bak abartısız) çalışıyordum. bir yemek, bir sigara bir de wc için kütüphaneden çıkıyordum zor geçtim.
Okula göre çok değişiyor. Dediğin gibi olan okullar olsa da tıp zorluğunun abartıldığına inanıyorum ayrıca.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Okula göre çok değişiyor. Dediğin gibi olan okullar olsa da tıp zorluğunun abartıldığına inanıyorum ayrıca.
kanka kime göre abartılıyor mesela? hangi ifadeler abartı? şuan intörnüm. bu yıl benim ömrümden ömür gitti. kimse çıkıp "odtü çok kolay" ya da "boğaziçi çok kolay" demedi. abartı dediğin bir kıyasla olur. hangi ifadeler abartı mesela?

Myronnn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Durmuş Ali Kocakulak
Herkes farklı bir şey diyor kimi ortalaman 50'nin üstündeyse ve edebiyattan kalmadıysan ne kadar dersten kalırsan kal geçiyorsun diyor. Biri ortalaman 50'nin üstünde ise ama 3 dersten kaldıysan sınıfta kalıyorsun diyor, doğrusu nedir bilen var mı?
Genel ortalama 50 üstü olması lazım 50 altında olursa her türlü kalıyorsun, eğer ortalaman 50 üstü olup edebiyattan kalırsan diğer kaldığın derslerin bidahaki sene sınavına giriyosun geçmeye çalışıyosun, edebiyattan geçiyorsan sınıfı geçiyon diye bir şey yok, genel ortalama 50 altı olmadığı sürece kalmazsın.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,250
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil

Bizim okulda geçme notu 70 final barajı 60. Ayrıca gayet de zor okul blok ortalamam çok yüksek olduğu halde finalde 58le büte kaldım. Komite sistemi yok pdö ve mdü gelişim sınavı var. Sırasıyla %10 %10 %5 etki ediyor geçme notuna. Pdö ve mdü notları tamamen hocaların inisiyatifinde. İsterse 50 alırsın istersen 95 alırsın. 2sini de alan var. Notları kafasına göre veriyor hocalar. Geçme notuna etkisi çok olduğu için 69la kalsan mdü pdö yükseltip geçiriyorlar.

mehmetekn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Mehmet
Arkadaşlar bu videoyu izleyerek sorununuza çözüm olabilirsiniz : Buraya Tıklayınız :D
İyi Günler dilerim...

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Bizim okulda geçme notu 70 final barajı 60. Ayrıca gayet de zor okul blok ortalamam çok yüksek olduğu halde finalde 58le büte kaldım. Komite sistemi yok pdö ve mdü gelişim sınavı var. Sırasıyla %10 %10 %5 etki ediyor geçme notuna. Pdö ve mdü notları tamamen hocaların inisiyatifinde. İsterse 50 alırsın istersen 95 alırsın. 2sini de alan var. Notları kafasına göre veriyor hocalar. Geçme notuna etkisi çok olduğu için 69la kalsan mdü pdö yükseltip geçiriyorlar.
benim bildiğim komite sistemi olmayan 3 okul var. böyle az kullanılan bir modelle tüm fakültelere genelleme yapmanız da yanlış ve saçma. bizim gibi fakültelerde temel tıpta hoca insiyatifi olmadığı için kendisi geçiremiyorum. o yüzden "tıpta hoca insiyatifle sınıfta kalma yok" sözü tamamen azınlığı ifade eden boş bir söylem olmuş.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,845
İsim
.
Abiler ben geçtim mi kaldım mı şimdi ?
İlk dönem ortalamam 60 ve edebiyat dahil 3 dersten kaldım.
Şimdiki 2. dönem ortalamam 48 edebiyatı geçtim ve 2 dersten kaldım.
Geçtim mi kaldım mı ?
Birde dersin ortalaması nasıl hesaplanıyor tam olarak 2 dönemin ortamasını toplayıp 2 ye mi bölüyoruz yoksa komple 1 senenin 4 yazılısını toplayıp 4 e mi bölüyoruz

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,250
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
benim bildiğim komite sistemi olmayan 3 okul var. böyle az kullanılan bir modelle tüm fakültelere genelleme yapmanız da yanlış ve saçma. bizim gibi fakültelerde temel tıpta hoca insiyatifi olmadığı için kendisi geçiremiyorum. o yüzden "tıpta hoca insiyatifle sınıfta kalma yok" sözü tamamen azınlığı ifade eden boş bir söylem olmuş.
Türkiye'de 10larca tıp fakültesi var. Ben hangi okulun hangi sistemi kullandığını nereden bilebilirim? Cevabımın ana fikri şuydu ''Tıp fakültesinde bile öğrencilerin kalma durumuna göre hocaların sisteme girdikleri not değişiyor ( bundan 2 saat önce bir arkadaşımın notunu değiştirdi hoca), lisede hocanın keyfine kalmış bir sürü not var onlar neden değiştirilmesin. tabii ki yazılı sınavlar resmi belge niteliği taşır değiştirilmesi suçtur. Hocaların sınav kağıtlarını değiştirecek hali yok.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,848
İsim
İbrahim
kesin bilgimi bazıları 3 dersten kalırsan sınıfta kalıyorsun diyolarda
4 ve üstü dersten kalırsan sınıf geçersin ama kaldığın derslerden sorumluluk sınavına girersin diye biliyorum bro

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
Türkiye'de 10larca tıp fakültesi var. Ben hangi okulun hangi sistemi kullandığını nereden bilebilirim? Cevabımın ana fikri şuydu ''Tıp fakültesinde bile öğrencilerin kalma durumuna göre hocaların sisteme girdikleri not değişiyor ( bundan 2 saat önce bir arkadaşımın notunu değiştirdi hoca), lisede hocanın keyfine kalmış bir sürü not var onlar neden değiştirilmesin. tabii ki yazılı sınavlar resmi belge niteliği taşır değiştirilmesi suçtur. Hocaların sınav kağıtlarını değiştirecek hali yok.
ben de diyorum ki sizin dediğiniz sistem en fazla 3 fakültede uygulanan bir sistem. tıp fakültesinde okuyup diğer ülkedeki diğer tıp fakültelerinden nasıl bu kadar bihaber olabilirsiniz inanamıyorum. ben 59 puanla sınıfta kalan arkadaşım var. çoğu fakültede puanları hiçbir hoca değişmez. dediğiniz şey sadece stajlarda olur onlarda da zaten sınıf kavramı yok sayılır. stajdan kalırsınız. cidden siz kaçıncı sınıftasınız? diğer fakültelerden ve sistemlerin yaygınlığından bu kadar bihaber olmanız inanılmaz şaşırtıcı ve tıp fakültesinde okuduğunuz lafının gerçekliğini bozuyor. ben daha yerleşmeden sizden çok bilgiye sahiptim.

JSezar

80+ Silver
kankam keşke avatarımı çalmasaydın:)

Top Bottom