Neler Yeni

❌İndirim Bitti! 2K ACER IPS 170hz Monitör 6499 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
HAKAN DARMAZ
Ayağı ve gövdeyi tutan parçası sağlam mı acaba, görselden gördüğüm kadarıyla çok güven vermedi. Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
ayak borusu metal ve sağlam(borunun et kalınlığı ve ağırlığı iyi).borunun üst tarafta monitöre geçen kısmı vidasız geçmeli sistem. üstten iki çentiği geçirip bastırınca alttaki dil çıt diye oturup sabitleniyor kare şeklindeki yuvaya. vesa yeri de yine bu yuvanın içinde gizlenmiş oluyor. alttaki yuvarlak tablanın dışı plastik ama içinde yine metal levha var. sağa sola sehpa dönmeden dönsün diye kaydırmalı bir sistem yapmışlar. dışındaki plastikte metal gibi duruyor tıklatmadan anlaşılmıyor. boru ayağı sehpaya geçirip elle bükülen bir vidayla sıkıyorsunuz. ayrıca boru dönmesin diye de 2 sabit vidayı karşıdaki 2 deliğe denk getiriyorsunuz. boruda yükseklik ayarı da mevcut. özetle ayak fotoğraflarda ince ve cansız gibi algı oluşturmuş olabilir ama malzeme ve montajlama yönünden bir zayıflık tel maşalık durumu yok. yeterli sağlamlık ve işlevsellikte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

monitörü alanlar açık tonlu bir ekranda sol tarafa karşıdan bakabilir mi, solda kırmızı çizgi var açık renk boyu, koyu arkaplan olursa gözükmüyor, şuan bendeki samsung monitörde de bu çizgi biraz var fakat bu zamana kadar dikkatimi çekmemişti (zeroframe değil)
fakat acerde biraz dikkat çekiyor (zeroframe ips lg kullandım onda da bu çizgi dikkatimi çekmedi)
bugun geldi şimdi kurcalıyorum sen söyleyince baktım yalnız görmek için çok çaba harcayınca gördüm. sağda da mavi ama şöyle söyleyeyim iyi bir çocuk olunursa şirinleri görürsün koşulu gibi çok zorlama bir tespit :) tam siyah ekranda köşelerden algıladığım ışık sızması ve kötü ses kalitesi dışında bir sorun görmedim. ışık sızması bundan önceki iki fhd ips ekranımda da buna yakın vardı o yüzden bir şey diyemeyeceğim. renk doğruluğu önceki monitörümden iyi. genel olarak olumluyum şimdilik

valla bende aldım yolda bakalım gelince görücez testlerini yapıp çok memnun olan var mı ?
benim de bugun geldi. tam siyah ekranda ışık sızması hariç memnunum. normal kullanımda görüntüsü gayet güzel

Vesa olmaması kötü
vesa var bugun geldi benim. ayak montaj kapağının altında

Son düzenleme:

KAPLAN53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
Beyler soru işaretleri kaldı kafamda iyi mi kötü mü 2K monitör alacam ama yorum okuyorum 2 lemde kalıyorum

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
Beyler soru işaretleri kaldı kafamda iyi mi kötü mü 2K monitör alacam ama yorum okuyorum 2 lemde kalıyorum
Kullanıyorum memnunum bu fiyatta tek eksiği gsync oda göz ardı edilebilir fhd monitör parasına 2k ips

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
HAKAN DARMAZ
normal açıdan bakarken ilk testlerimde fark etmedim fakat forumda gezerken gözüme çarptı, sağ altta biraz ışık sızması var ona neyse dedim fakat bu çizgi daha rahatsız edici, ayrıca joystick sola çektikten sonra sağa çekicekken önce ortalayıp sonra çekiliyor, sanki sola çektikten sonra joystick ortalama ayarı kaçıyor, bunuda deneyebilirsiniz, daha önce kullandığım joystickli lg ve msi de bu durum yoktu.
muhtemelen iade edeceğim, amazon sağolsun kolay iade alıyor fakat 1 yılda 3 farklı monitör denememde de mutlaka bir kusur çıktı
uygun fiyatlı f/p monitörlerden %100 içine sinecek bir ürün bulman zor. bana da evvelki gün teslim edildi monitör dünden beri inceliyorum. genel toplamda asla vasat değil bu monitör, öyle premium hissi de yok. parasına göre gayet iyi keza fhd ips bu özellikteki monitörlere yakın bir fiyatlandırması var. ışık sızmasını ben de biraz düşündüm fakat lambayı kapatıp siyah ekranın karşısına geçip bakınca görüyorsun evet ama normal kullanımda film oyun uygulama vs kesinlikle anlaşılmıyor. bundan önceki monitörlerimde de benzer durumları gördüm. joystick hissi iyi değil ama deneme sürecinde sık lazım oluyor kendimce optimum ayarları bulduktan sonra fazla işim düşmeyecek. ben kendimce yaptığım ayarlarda hdr kapalı - kullanıcı modunda renk sıcaklığı normal - parlaklık 50-70 arası - 120fps 10bit - 2k çözünürlükle bana en uygun sepya olmayan beyaz çok göz almayan parlaklıkta ama sönükte olmayan ideal değerleri buldum gibi. hdr açıkkenki fazla parlak ve canlı görüntü loş ışıkta beni sarmadı. kapatınca da hissedilir kalite düşüşü yaşamadım. yılbaşından sonra fiyatlar muhtemel artacak. bu paraya 6 taksitle geri iade edip benzer kalitede ürün alıp yine benzer deneyim yaşamaktansa acerle devam edeceğim. genel olarak memnun kaldım ben. tamamen tatminkar ürünler için 12-13bin bandına gitmeniz gerekir ki ben vermek istemedim o paraları.

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
HAKAN DARMAZ
fiyatını ve taksit olayını göz önüne alırsak ben dünden beri yaşadığım deneyimden şu ana kadar memnunum. yılbaşından sonra maaş zamlarıyla birlikte fiyatlar az da olsa sıçrayacaktır.

Konuyu açan, kankam ve yorumlarıyla ayrıca bilgilendiren kankalarım, monitörü aldım kullanıyorum çok sağolun :)
senin vesilenle ben de teşekkür edeyim arkadaşlara. geçen seneden beri bu standartları karşılayan monitör bakıyordum 7,5k dan aşağı pek düşmüyordu. dolar ve enflasyona bakarak o günden bugune bu fiyata hem de 6taksit amazon satıcılı görünce ben de aldım. dünden beri kurcalıyorum. parasından fazlası bence. yine beklerdim acelem yoktu ama yılbaşı asgari ücret memur zamlarından sonra bi sıçrama kaçınılmaz gibi. düşünenler varsa ve fazla takıntılı değilseniz memnun kalırsınız.

KAPLAN53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
uygun fiyatlı f/p monitörlerden %100 içine sinecek bir ürün bulman zor. bana da evvelki gün teslim edildi monitör dünden beri inceliyorum. genel toplamda asla vasat değil bu monitör, öyle premium hissi de yok. parasına göre gayet iyi keza fhd ips bu özellikteki monitörlere yakın bir fiyatlandırması var. ışık sızmasını ben de biraz düşündüm fakat lambayı kapatıp siyah ekranın karşısına geçip bakınca görüyorsun evet ama normal kullanımda film oyun uygulama vs kesinlikle anlaşılmıyor. bundan önceki monitörlerimde de benzer durumları gördüm. joystick hissi iyi değil ama deneme sürecinde sık lazım oluyor kendimce optimum ayarları bulduktan sonra fazla işim düşmeyecek. ben kendimce yaptığım ayarlarda hdr kapalı - kullanıcı modunda renk sıcaklığı normal - parlaklık 50-70 arası - 120fps 10bit - 2k çözünürlükle bana en uygun sepya olmayan beyaz çok göz almayan parlaklıkta ama sönükte olmayan ideal değerleri buldum gibi. hdr açıkkenki fazla parlak ve canlı görüntü loş ışıkta beni sarmadı. kapatınca da hissedilir kalite düşüşü yaşamadım. yılbaşından sonra fiyatlar muhtemel artacak. bu paraya 6 taksitle geri iade edip benzer kalitede ürün alıp yine benzer deneyim yaşamaktansa acerle devam edeceğim. genel olarak memnun kaldım ben. tamamen tatminkar ürünler için 12-13bin bandına gitmeniz gerekir ki ben vermek istemedim o paraları.
Bende o kadar para verme derdinde değilim amazonun 27 sine kadar yılın son kampanyası gününe kadar bekleyip fırsat çıkarsa 7-8 bin civarı bakıyorum baktım yok acer alırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Uğur Mert Yılmaz
Monitör bugün elime ulaştı testini yaptım ışık sızması yok - ghosting yok - ölü pixel yok gayet memnun kaldım.

ak1f

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
mehmet akif
Monitörü ben de aldım parlaklık ayarı çok etkili değil gibi(%50 ile %100parlaklık arasında çok fark yok) , onun dışında ölü piksel yok ghosting yok, fiyatına göre iyi bir monitör. Işık sızması olayı var fakat beni rahatsız etmedi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,430
Üyeler
153,557
Son üye
seeleren
Top Bottom