Neler Yeni

Öneri 4070 (Ti yada Super) mi 7900 XT mi?

McGinty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Bütçe
30000
Merhaba.
Sistemime ekran kartı be monitör alacağım daha sonra AM5 sisteme geçeceğim. 5-6 aylık bi süre var daha sistemi yükseltmek için bu sürede ekran kartı be monitörün kullanacağım. İşlemcim şuan R5 5600, aklımda ekran kartı için Nvidia mı AMD mi soruları var. Forumlarda 7900XT için güçlü bi kart olduğu, VRAM'in bolluğu falan övülmekte. Fakat öbür yanda yazılımlarıyla beraber NVİDİA'yı övenler de çok fazla.
Şuan oyundan başka bir şey yapmıyorum ancak yayıncılık ve YouTube'a oyunlardan kesitlerimi yüklemek gibi bi hevesim var. 4070 Ti veya Super yada 7900 XT arasında kalmış bulunmaktayım. Ve belirtmekte fayda var alacağım monitör 2K olacak bundan ötürü 2K oynarken beni VRAM konusunda üzeceğini düşündüğüm için 4070'ten çekiniyorum açıkçası. Valorant , Cs2 , LoL , Gta , GoW ve Forza gibi oyunlar oynuyorum ekran kartını aldıktan sonra gow ve forza oynamaya tekrar başlayacağım. Beni yarı yolda bırakmayacak bir ekran kartı almak istiyorum yakın zamanda değişmeyi de planlamıyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevirinim iyi günler...

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ulaş dursun
Merhaba.
Sistemime ekran kartı be monitör alacağım daha sonra AM5 sisteme geçeceğim. 5-6 aylık bi süre var daha sistemi yükseltmek için bu sürede ekran kartı be monitörün kullanacağım. İşlemcim şuan R5 5600, aklımda ekran kartı için Nvidia mı AMD mi soruları var. Forumlarda 7900XT için güçlü bi kart olduğu, VRAM'in bolluğu falan övülmekte. Fakat öbür yanda yazılımlarıyla beraber NVİDİA'yı övenler de çok fazla.
Şuan oyundan başka bir şey yapmıyorum ancak yayıncılık ve YouTube'a oyunlardan kesitlerimi yüklemek gibi bi hevesim var. 4070 Ti veya Super yada 7900 XT arasında kalmış bulunmaktayım. Ve belirtmekte fayda var alacağım monitör 2K olacak bundan ötürü 2K oynarken beni VRAM konusunda üzeceğini düşündüğüm için 4070'ten çekiniyorum açıkçası. Valorant , Cs2 , LoL , Gta , GoW ve Forza gibi oyunlar oynuyorum ekran kartını aldıktan sonra gow ve forza oynamaya tekrar başlayacağım. Beni yarı yolda bırakmayacak bir ekran kartı almak istiyorum yakın zamanda değişmeyi de planlamıyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevirinim iyi günler...
https://www.google.com/shopping/pro...&ved=0ahUKEwilyaqlhpWJAxWFRvEDHbiUDU0Q8wII4gc buda iyi ekran kartı hem fiyatı aşırı ucuz bir bakabilirsin.
Aşırı Render yapmayacaksan söylediğin oyunlarda 7900xt daha iyi olur bence.

McGinty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
910
İsim
Arda doğan
Merhaba.
Tabikide rx7900xt saf oyun performansında 4080 i rakip alıyor 7000 serisinde sorun göremedim birtek bi fan sesi anlık tek fanla yükseliyo oda bendeki kartta olan bir ayar galiba haricinde dediğim gibi hiçbir soruna sartlamadım 20gb da vram baya iyi zaten

Son düzenleme:

McGinty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Teknoloji farkı var ben olsam 4070 super alırdım, DLSS faktörü önemli oyunlarda.
Tabikide rx7900xt saf oyun performansında 4080 i rakip alıyor
bence değer arada 10k tl fark var. vramide yüksek 16gb. bi testlerine bak derim.
Dediğim gibi oyun ve yayıncılık düşünüyorum. Ufak tefek video kesitlerini de editleyip YouTube'da yayınlamak istiyorum. 4070 ti super fiyatına göre istediklerimi karşılar mı? Yoksa 7900 XT mi? Öyle profesyonel renderla uğraşacağımı sanmıyorum. Oynadığım ve oynayacağım oyunları da belirttim zaten. Bütün bunları düşününce 7900 XT-GRE mi yoksa 33K fiyata sahip 4070 ti super mi? (galax)

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
910
İsim
Arda doğan
Dediğim gibi oyun ve yayıncılık düşünüyorum. Ufak tefek video kesitlerini de editleyip YouTube'da yayınlamak istiyorum. 4070 ti super fiyatına göre istediklerimi karşılar mı? Yoksa 7900 XT mi? Öyle profesyonel renderla uğraşacağımı sanmıyorum. Oynadığım ve oynayacağım oyunları da belirttim zaten. Bütün bunları düşününce 7900 XT-GRE mi yoksa 33K fiyata sahip 4070 ti super mi? (galax)
Zaten çok yüksek ihtimal obs kullanıcaksın obs de yayında kendi render alıyor yeniden boyutlandırıp keskinleştiriyor daha yüksek vram ve saf kas performansı olarak 7900xt veya alabilirsen direk canavar olan 7900xtx al derim av1 desteği 7000 serisinde sorunsuz var zaten tavsiyem amd daha yüksek fps daha yüksek vram

McGinty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emirhan
Zaten çok yüksek ihtimal obs kullanıcaksın obs de yayında kendi render alıyor yeniden boyutlandırıp keskinleştiriyor daha yüksek vram ve saf kas performansı olarak 7900xt veya alabilirsen direk canavar olan 7900xtx al derim av1 desteği 7000 serisinde sorunsuz var zaten tavsiyem amd daha yüksek fps daha yüksek vram

Bunun da fiyatı biraz tuzlu sanki ne dersiniz hocam 😂. Değer mi fiyatına? 10K fark var.

ÖmerT/

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ömer Tunagür
GRE ve XT arasındaki fiyat farkına göre performans kayda değer mi? Yani fiyatına değer mi?
7900 gre 4070 ti super ve 4080 super arası bir ekran kartı 4080 super kadar güçlü değil 4070 ti super kadar güçsüz değil amacın saf güçse teknolojisiz net amd al ama bence 5000 serisini ve 8000 serisini bekle

The Semih

80+ Gold

Yayın video işlerine gireceksen NVIDIA nin kodekleri çok daha iyi, edit tarafında CUDA çekirdekleri zaten tartışılmaz derecede lider. Ayrıca çoğu render programıyla partner NVIDIA, buda programlarda avantaj sağlıyor hız olarak. En önemlisi DLSS faktörü diyorum, AMD alırsan %98 oyunları Native de açmak zorunda kalıcaksın günümüzde oyunlarda zorlanırsın video+yayın sırasında. DLSS pazarı domine ediyor her oyunda var neredeyse.

Göktürk ArdaHan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
910
İsim
Arda doğan

Bunun da fiyatı biraz tuzlu sanki ne dersiniz hocam 😂. Değer mi fiyatına? 10K fark var.
Değermi değer ama sapphire pulse modeli al 3 sene garantili ve kalitesi daha iyi

The Semih

80+ Gold
7900 gre 4070 ti super ve 4080 super arası bir ekran kartı 4080 super kadar güçlü değil 4070 ti super kadar güçsüz değil amacın saf güçse teknolojisiz net amd al ama bence 5000 serisini ve 8000 serisini bekle
4080 ( super olmayan ) %58 daha güçlü 7900gre den. 4070 ve 4070 Tİ arasında bir kart kendisi.

Top Bottom