Neler Yeni

600.000 TL Bandına ilk otomobil önerebilir misiniz ?

akiff28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Akif Kayan
Kaput bagaj değişen asla alınmaz satarken zorluyor.

Aynı şekilde hocam airbag açmış araç satışı vs herşeyi geçtim güvenlik açısından çok riskli. İnan bana senin canın 100 binden. Daha değerli.
Bütçe varsa al yoksa bi tık düşük araçlara bak derim.

Örneğin bende ds5 aşık olmuştum fakat ben alırken 400 civarında idi (5 ay önce) fakat bütçe 300 civarı idi bende c5 almıştım 320 bine.
Gayet memnunum evet aklımda ds5 var fakat enazından daha güvendeyim diye tatmin ediyor.
Sadece sağ yan arka açmış 1 tanecik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mazda değeri bilinmeyen çok güzel bir araba. Çevremde kullananlar hala var ben de zamanında kullanıp aşık oldum şuan yarış için Mazda astina kullanıyorum 1.8 gt 1992 model benim 120 ile döndüğüm virajda 106lar vs kaza yapıyor yaklaşamıyorlar bile :D

2013 modeli bile yeni gibi duruyor.Alıntıyı görüntüle

Bu 2.5 motorlu versiyonu gerçi
Yarış he hocam hızlı çıktı

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Murat Orhan
Sadece sağ yan arka açmış 1 tanecik

Yarış he hocam hızlı çıktı

Bu da benim canavar :D
bandicam 2023-05-02 12-54-47-526.jpg

120yle döndüğüm viraja 80le giren pejo'nun son hali LADSKFMBGLVFÖDLSŞKG 2 saat çıkarmaya uğraştık bi de saplandı otlara
4aca7dc3-c956-4c14-b39f-5c63a941ad7d.jpg

akiff28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Akif Kayan
Bu da benim canavar :D
Alıntıyı görüntüle

120yle döndüğüm viraja 80le giren pejo'nun son hali LADSKFMBGLVFÖDLSŞKG 2 saat çıkarmaya uğraştık bi de saplandı otlara
Alıntıyı görüntüle
Maaşallah hocam Allah nazarlardan saklasın.Kaza bela vermesin.
Arkadaşın önerdiği 308 bayıldı
Tabi onunda cok fazla + sı vardır kendine göre ama neticede ilk arabam olucak ve Mazda rakipsiz görünüyor.
Bide bir şey sorucaktım bu 1.5 skyactive benzinli motor atmosferik ve bu aracı turbolayabilir miyim ? İyi bi intercooler + 0.6 bar civarı turbo takabilir miyim takmam sorun çıkarır mı ?

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Yunus
2013 üstü i30 tavsiye ederim, elite paket yok yok. tam bir fiyat performans aracı 3 yıl kadar bindin bakım dışında sanayiye gitmedi. kia ve hyundaı mekanik olarak tavsiye edilir.

Kianın da kronik sorunları var hocam yeni kasanın ilk serilerini almayacaksın yoksa sorun yaratıyor.
Bizzat kendim yaşıyorum şuanda sorunu çözümü parça değişiyoruz 8-10 ayda bir sonra alınıyor vs vs.
Örneğin 2014 de yeni kasa çıktı ise 15-16da alıcaksın

Sağ arka yan açmış o kadar büyük sorun olmasa gerek ama daha temizlerini illaki bulur. En kötü boş paketini alır ki o da dolu.

Mazda varken citroene para verilmez özellikle önyargısı yoksa kesinlikle Mazda almalı.

Hocam marka kişiye ve araca göre değişir hiçbir marka kötülenemez ama her markanında kendine has özellikleri var ona lafım yok.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Murat Orhan
Maaşallah hocam Allah nazarlardan saklasın.Kaza bela vermesin.
Arkadaşın önerdiği 308 bayıldı
Tabi onunda cok fazla + sı vardır kendine göre ama neticede ilk arabam olucak ve Mazda rakipsiz görünüyor.
Bide bir şey sorucaktım bu 1.5 skyactive benzinli motor atmosferik ve bu aracı turbolayabilir miyim ? İyi bi intercooler + 0.6 bar civarı turbo takabilir miyim takmam sorun çıkarır mı ?
1.5 atmo olmasına rağmen verimi ve gücü yerinde. Fakat TR'de Mazda 3leri sportlara çevirenler var Skyactive motor yüksek basınçları seven motor değil fakat 0.6 0.8 bar stok motorla yürür. Ama sadece intercooler ve turbo ile bitmiyor westegate karterden yağ pompasıyla turboya yağ çekeceksin özel manifold vs yapacaksın çok uzun ve pahalı iş. Süperşarj daha ucuza gelecektir. Downpipe headers ve bobin ile de hatrı sayılır bir güç alabilirsin uygun fiyata

akiff28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Akif Kayan
1.5 atmo olmasına rağmen verimi ve gücü yerinde. Fakat TR'de Mazda 3leri sportlara çevirenler var Skyactive motor yüksek basınçları seven motor değil fakat 0.6 0.8 bar stok motorla yürür. Ama sadece intercooler ve turbo ile bitmiyor westegate karterden yağ pompasıyla turboya yağ çekeceksin özel manifold vs yapacaksın çok uzun ve pahalı iş. Süperşarj daha ucuza gelecektir. Downpipe headers ve bobin ile de hatrı sayılır bir güç alabilirsin uygun fiyata
Turbonun yağlamayada ihtiyaç duydugunu biliyorum hocam ama manifold vesairedense elektrik turbosu uygulamayı düşünmüştüm aslında pek bilgim yok bu konuda içerde çok tesisat gerekir mi ya da uygulanabilir mi elektrikli turbo. Bildigım kadarıyla süperşarjlar her motora özel üretiliyor ve çok pahalılar ayrıca spora çevirme olayı nedir aracı power pakete mi çeviriyorlar ???
Ve araç atmosferikken chiptunning ile güç sanırım fazla alınmaz hatta belki hiç tunninge bile girmem egzozdaki filtreleri iptal ederim katalizör filan.
Ne düzeyde güç çıkar bilmiyorum ama softyazılım bu şekilde binerim.
Ama tork 200beygir 250nm de torku olsa hiç fena olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Murat Orhan
Turbonun yağlamayada ihtiyaç duydugunu biliyorum hocam ama manifold vesairedense elektrik turbosu uygulamayı düşünmüştüm aslında pek bilgim yok bu konuda içerde çok tesisat gerekir mi ya da uygulanabilir mi elektrikli turbo. Bildigım kadarıyla süperşarjlar her motora özel üretiliyor ve çok pahalılar ayrıca spora çevirme olayı nedir aracı power pakete mi çeviriyorlar ???
Ve araç atmosferikken chiptunning ile güç sanırım fazla alınmaz hatta belki hiç tunninge bile girmem egzozdaki filtreleri iptal ederim katalizör filan.
Ne düzeyde güç çıkar bilmiyorum ama softyazılım bu şekilde binerim.
Ama tork 200beygir 250nm de torku olsa hiç fena olmaz
Elektrik turbosundan adam gibi güç alamazsın o yüzden hiç girme. Ayrıca evet çok tesisat ustalık ve para gerektirir adam gibi bir turbolama 100 150 binden aşağı mal olmaz. Ayrıca kitli süperşarjlar var onlara bakabilirsin ek olarak Mazda3 e özel turbo kitleri de var onlardan da alabilirsin yurtdışından. Ama önemli olan para zaman ve usta bulmak.

akiff28

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Akif Kayan
Elektrik turbosundan adam gibi güç alamazsın o yüzden hiç girme. Ayrıca evet çok tesisat ustalık ve para gerektirir adam gibi bir turbolama 100 150 binden aşağı mal olmaz. Ayrıca kitli süperşarjlar var onlara bakabilirsin ek olarak Mazda3 e özel turbo kitleri de var onlardan da alabilirsin yurtdışından. Ama önemli olan para zaman ve usta bulmak.
100 150 binse giremem hocam stock binmeye devam alınca yardımlarınız için çok teşekkürler

Owner12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
Doruk

asmarena6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Berk Era

egebaranakk0

80+ Silver
Var

Kuzenimde var sorarım memnun mu diye ama tek far ve ön tampon 25bindi ve zor bulmuş ta nezaman parça bulma sorunum olur mu ?

Arkadas sadece model önerisi icin atmis zaten bu araba agır hasar kayıtlı saglamları istedigim fiyay

Bu ticari araclar icin ticari derken taksi vesaire bakmiştım buna

Teşekkürler bakarım

Hocam şimdi baktım s60 lara 1.6 larında aradıgım fiyattaki ağır hasar kayıtsızlar 260.000 KM den başlıyo
Hocam o arabalar için 260 bin km normal 1 milyona kadar gider o kafanızda soru işareti bırakmasın zaten c180 de de çoğu 300 le 200 km bandında yani bu kmler normal sıkıntı yok

Top Bottom