Neler Yeni

Rehber 8 Yıllık Türk Telekom Tecrübem ve Millenicom Bağlanma Sürecim

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Ben de milleni geçmeyi düşünüyorum, hangi altyapı üzerinden kullanıyorsunuz? Bizim binamızda sadece vodafone GPON alt yapısı var. Bu altyapı ile alsam pişman eder mi?
Millenicom, TT altyapısı kullanıyor ama sen şurdan bir sorgulama yapıp atarsan daha iyi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkes için geçerli değil sanırım bu madde.
Ben 12 mb lik paket kullanıyorum yarısını anca alıyorum 7mb download 0.7 upload ile.
Evet bunu kendi bölgem ve çevremdekilerin görüşlerine göre yazdım

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Millenicom, TT altyapısı kullanıyor ama sen şurdan bir sorgulama yapıp atarsan daha iyi olur.

Evet bunu kendi bölgem ve çevremdekilerin görüşlerine göre yazdım
Milleni sorgu sonucu ekte.

Ekler

• resim_2021-01-09_100409.png
    resim_2021-01-09_100409.png
    47.9 KB · Hit: 42

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Milleni sorgu sonucu ekte.
Bir sıkıntı yaşayacağını zannetmem eğer şu an kullandığın internet firmasıyla yaptığın bir taahhüt yoksa ya da kısa süre sonra bitiyorsa yukarıda bıraktığım kod ile Millenicom'a geçebilirsin. Bir de Netspeed'ten yapıp atarsan daha iyi olur.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Bir sıkıntı yaşayacağını zannetmem eğer şu an kullandığın internet firmasıyla yaptığın bir taahhüt yoksa ya da kısa süre sonra bitiyorsa yukarıda bıraktığım kod ile Millenicom'a geçebilirsin. Bir de Netspeed'ten yapıp atarsan daha iyi olur.
Resim ek'te. Fakat galiba taahütümüz daha var çünkü ilk 12 mbps kullanıyorduk annemi aramışlar, paketi yükseltelim mi fiyat aynı olur taahütünüz biticek diye falan filan 3-5 ay önce ne zaman biticek sorup öğreneyim ona göre milleni mh ile konuşur güzel verim verirlerse 100mbps pakete geçerim sizin kodunuz ile. Bir sorum daha var ek'e bir resim daha bıraktım, vodafone de 24mbps paket kullanıyorum. Vodafone ile alakalıı hiçbir sıkıntı çekmedim 2 senedir, resimden'de görüleceği gibi 24 mbps pakete 24-25 mbps down, 18-20 arası upload veriyor. Millenicom'da da durum böyle midir? Yoksa 100'e yakın download, 5-6 mbps civarı da upload mı verir. Bana çıkan pakette 100Mbps download 8'e kadar da upload diyor. 8 derken speedtest sonucunun 8'e bölümünü mü vermişler yoksa direk alabileceğim upload mı o? Eğer o ise aşırıı düşük geldi bana.

Ekler

• resim_2021-01-09_100723.png
    resim_2021-01-09_100723.png
    35.1 KB · Hit: 39
  • resim_2021-01-09_100936.png
    resim_2021-01-09_100936.png
    13.3 KB · Hit: 40

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Resim ek'te. Fakat galiba taahütümüz daha var çünkü ilk 12 mbps kullanıyorduk annemi aramışlar, paketi yükseltelim mi fiyat aynı olur taahütünüz biticek diye falan filan 3-5 ay önce ne zaman biticek sorup öğreneyim ona göre milleni mh ile konuşur güzel verim verirlerse 100mbps pakete geçerim sizin kodunuz ile. Bir sorum daha var ek'e bir resim daha bıraktım, vodafone de 24mbps paket kullanıyorum. Vodafone ile alakalıı hiçbir sıkıntı çekmedim 2 senedir, resimden'de görüleceği gibi 24 mbps pakete 24-25 mbps down, 18-20 arası upload veriyor. Millenicom'da da durum böyle midir? Yoksa 100'e yakın download, 5-6 mbps civarı da upload mı verir. Bana çıkan pakette 100Mbps download 8'e kadar da upload diyor. 8 derken speedtest sonucunun 8'e bölümünü mü vermişler yoksa direk alabileceğim upload mı o? Eğer o ise aşırıı düşük geldi bana.
Yukarıda rehberde göreceğin gibi ben 50 down 6 up olan paketi kullanıyorum ve aldığım hızlar 58 down ve 9 up oluyor, tahminimce sen de de öyle olur en kötü 10 up alırsın. Kısaca Millenicom'a geçince pakete ödediğin fiyat azalacak aldığın dön artacak ama up yarı yarıya azalacak. Müşteri hizmetleriyle bir konuş belki up konusunda bir şey yaparlar ama hiç zannetmiyorum.

mrx35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
yasin
Modemi millenicomdan mı aldınız? Eğer öyleyse geri yollarken kargo sürecini adım adım fotoğraflayın. Modemi yollamalarına rağmen bir çok kişinin evine icra kağıdı ve 1000 liralardan bahsedilen cezalar gelmiş. Başka bir forumda öyle okudum.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Yukarıda rehberde göreceğin gibi ben 50 down 6 up olan paketi kullanıyorum ve aldığım hızlar 58 down ve 9 up oluyor, tahminimce sen de de öyle olur en kötü 10 up alırsın. Kısaca Millenicom'a geçince pakete ödediğin fiyat azalacak aldığın dön artacak ama up yarı yarıya azalacak. Müşteri hizmetleriyle bir konuş belki up konusunda bir şey yaparlar ama hiç zannetmiyorum.
Upload problem değil 10 verse bile yeter fazla önemli değil benim için, ping değerlerim ne olur? Belirttiğim gibi Vodafone GPON[FTTH] alt yapı var bina da. Daire'ye kadar geliyor diye biliyorum. En çok CS:GO oynuyorum, cmd'a tracert vie.valve.net yazıp bi test sonuçlarını ss atma şansınız var mı?

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Modemi millenicomdan mı aldınız? Eğer öyleyse geri yollarken kargo sürecini adım adım fotoğraflayın. Modemi yollamalarına rağmen bir çok kişinin evine icra kağıdı ve 1000 liralardan bahsedilen cezalar gelmiş. Başka bir forumda öyle okudum.
Hayır elimde TT'nin verdiği VDSl modem vardı o yüzden onu kullanıyorum. Ama sonradan Kremi Omnş DSL'e geçeceğm.

• Beğen
Reaksiyonlar: ugo.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Hayır elimde TT'nin verdiği VDSl modem vardı o yüzden onu kullanıyorum. Ama sonradan Kremi Omnş DSL'e geçeceğm.
Ben de böyle yapabilir miyim vodafone'dan çıkarken? Yani verdikleri modem bende kalabilir mi?

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Ben de böyle yapabilir miyim vodafone'dan çıkarken? Yani verdikleri modem bende kalabilir mi?
Kiralık almayıp satılık aldıysan sıkıntı yok.
Upload problem değil 10 verse bile yeter fazla önemli değil benim için, ping değerlerim ne olur? Belirttiğim gibi Vodafone GPON[FTTH] alt yapı var bina da. Daire'ye kadar geliyor diye biliyorum. En çok CS:GO oynuyorum, cmd'a tracert vie.valve.net yazıp bi test sonuçlarını ss atma şansınız var mı?
1610176729328.png

1610176854778.png

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Ping değerleri aşırı iyi, off felaket bir şey hocam bune ya.

Bunu bilmiyorum hocam ya sorup size dönüş yapıcam öğlen vakitlerinde.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Ping değerleri aşırı iyi, off felaket bir şey hocam bune ya.

Bunu bilmiyorum hocam ya sorup size dönüş yapıcam öğle
Tamamdır sıkıntı yok, senin için en hayırlısı neyse o olsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: ugo.

ugo.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Uygar
Instagram
uuygarugurlu
Tamamdır sıkıntı yok, senin için en hayırlısı neyse o olsun.
İnşallah hocam. Siz milleni'de altyapı kontrol edip bir çıkan sonucu ss atar mısınız acaba rica etsem?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,187
Üyeler
155,534
Son üye
official__3449
Top Bottom