Neler Yeni

İnceleme Netspeed ISS'ye Geçişim Ve İncelemesi

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
Süreçlerin en sonunda aradım 2-3 dakika içinde halloldu.
önce modem resetledim
sonra pcden 3 5 işlemle bitti
Anladım, hatla ilgili bir şey olmuyor yani sadece online olarak bağlayabiliyoruz?

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,940
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar , Ekran Kartı
Discord
DocToR#3732
Anladım, hatla ilgili bir şey olmuyor yani sadece online olarak bağlayabiliyoruz?
evet hocam çok kolay bir işlem zaten benim 3 dakikamı falan aldı.
Online yapılıyor

Goatseb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Multi kasa Vettel
evet hocam çok kolay bir işlem zaten benim 3 dakikamı falan aldı.
Online yapılıyor
Tamamdır teşekkür ederim, TT ile taahhüt bitince bakacağım verecekleri fiyata göre.

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,940
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
DocToR#3732

Endreporter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Murat civan demircan
Türk Telekom'dan Netspeed'e geçişim ve yaşanan süreçler.

2 yıl boyunca Türk Telekom kullandım. Gerek fiyatı gerek hızı kesilmeleri gibi nedenden dolayı asla memnun kalmadım. Özellikle Valorant oynayıcısı olduğum için her oyunumda ping sorunu yaşadım. (gerçekten ping sorunu olmayan maçım olmadı bile). Yeni bir internet arayışına girerek Netspeed'de karar kıldım (100MBPS-159TL) (Referans ile -10 yani 149TL) ve geçtim. Numara verdikten sonra beni aradılar ve her sorumda yardımcı oldular müşteri hizmetleri gerçekten çok iyi. İnternete geçene kadar 3-4 durum için aradım 1-2 dakikada bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar her konuda. İnternete geçiş süreçleri şöyleydi:

1-) iletişime geçiyorsunuz ve kayıt yapıyorlar (internet üzerinden de başvurabilirsiniz)

2-) Gmail üzerinden hemen 2 adet evrak gönderiliyor onları çıkarıp imzalıyorsunuz ve arkalı önlü olarak kimlik fotokopisi çıkarıyorsunuz.

3-) ardından ücretsiz bir şekilde MNG veya Yurtiçi Kargo ile Denizli'de bulunan Netspeed şubesine gönderiyorsunuz (kargoya verdikten 1-2 gün sonra ulaşıyor)

4-) evraklar ulaştıktan hemen sonra internet bağlanma süreci başlıyor. Ben başka operatörden geçtiğim için kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünden giriş yaparak tanımlamam gerekti zaten kolay bir işlemdi yine de yapamayanlar 0 850 800 5800 numarasından destek alabiliyorsunuz.

5-) ve tamamdır artık sizde bir Netspeed kullanıcısınız. Gerçekten Türk Telekom'dan sonra bal kaymak gibi geliyor.

Valorant ms değerlerim (sabit 14)
Alıntıyı görüntüle

İnternet hız değerlerim (67Mbps altyapım mevcut ve 8 upload)

Alıntıyı görüntüle
İnternet: 10/10 vadedilen hızı veriyorlar hatta bazen üstüne bile çıkabiliyor.

Müşteri hizmetleri: 11/10 diyebilirim çok kısa bir sürede bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar. Bu firmanın müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel.

Ücret: 9/10 1 puan kırma sebebim ise Comnet ve GIBIRNet gibi firmaların daha iyi fiyatta olmaları.

Şu anda TurkNet ve Millenicom gibi firmalara zam geliyor ve bu yüzden çoğu insan ISS arayışı içerisinde bu yüzden Netspeed kesinlikle önerimdir. Müşteri hizmetleri haziran ayına kadar zam olmayacağını beyan etti ama kesin bir şey söylemek zor çünkü Türkiye şartlarında çoğu ISS'ye zam gelirken buna inanmak zor.

son olarak davet kodu ile 12 ay boyunca (faturaları ödemek koşulu ile) 10TL indirimden faydalanabilirsiniz eğer benim davet kodumu kullanmak isterseniz: QGEEI5​

Eğer başka sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.
1. soru siz vdsl alt yapısındanmı yoksa fiberdenmi yararlandınız
2. soru internet bizim evde minimum seviyede kesilmemeli (online özel ders alıyoruz 3 kişi ) kaç saat veya kaç gün kesildi
3. ping değerlerini 2 3 oyunda daha söylermisiniz bide hangi ilde yaşıyosunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

2. soru internet bizim evde minimum seviyede kesilmemeli (online özel ders alıyoruz 3 kişi ) kaç saat veya kaç gün kesildi
bide davet koduyla ödeme yapınca tahadüt gibimi yoksa hepsi tek ödememi

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,940
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
DocToR#3732
vdsl
şu ana kadar hiç kesilme olmadı
İzmirde yaşıyorum her oyunda pingim düşük tabi paylaşırım

nasıl yani?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

1674753551737.png
1674753649943.png

Benim testlerim bu şekilde hocam, davet kodu kullansanda kullanmasanda aylık ödeme oluyor tahhüt yok.

Tekirdağ'da yaşıyorum, VDSL altyapı.

@DocToR2 https://forum.donanimarsivi.com/konu/apra-ping-tester-2022-ping-degerinizi-kolayca-test-edin.493439/
bununla test yapıp ekle istersen daha iyi olur

DocToR2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,940
İsim
Furkan Aytan
İlgilendiği Kategoriler
Discord
DocToR#3732

Kormts

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Yunus
Benimde altyapı 67 destekliyor ama 22 0.8 alıyorum 35 lik pakette neetspeed

Benimde 86 destekliyor 46 zor alıyorum 100lük pakette önceden 50 Lik pakette 52 alıyordum şimdi düştü.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Burada yanlış olan durumlar var. TT'de kopma sorunları varsa bu kullandığınız yapıdan(port vs.) kaynaklı olabilir özellikle 100 mbps diyorsunuz bura daha ilginç.

Netspeed tamamiyle TT yapısını kullanıyor ve TT nereye yönlendirirse orayı kullanıyor. Yani kısaca TT'nin taahhütsüz, birazda sunucularını kapasitesinin düşük olduğu versiyonu denilebilir daha da kısacası yan çarı :)

Netspeed'in TT'nin geldiği nokta ile ondan daha iyi hizmet vermesi çok zor, iyi fir alt. firma fakat sizin başka sorunlarınız kaynaklıdır TT'de yaşadığınız, değişimle birlikte ordaki sorun çözülmüş olabilir.

Bir süre sorunsuz kullandıktan sonra sorun yaşamazsanız hayır olsun.

Endreporter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Murat civan demircan
Burada yanlış olan durumlar var. TT'de kopma sorunları varsa bu kullandığınız yapıdan(port vs.) kaynaklı olabilir özellikle 100 mbps diyorsunuz bura daha ilginç.

Netspeed tamamiyle TT yapısını kullanıyor ve TT nereye yönlendirirse orayı kullanıyor. Yani kısaca TT'nin taahhütsüz, birazda sunucularını kapasitesinin düşük olduğu versiyonu denilebilir daha da kısacası yan çarı :)

Netspeed'in TT'nin geldiği nokta ile ondan daha iyi hizmet vermesi çok zor, iyi fir alt. firma fakat sizin başka sorunlarınız kaynaklıdır TT'de yaşadığınız, değişimle birlikte ordaki sorun çözülmüş olabilir.

Bir süre sorunsuz kullandıktan sonra sorun yaşamazsanız hayır olsun.
güncel indirme linki bırakabilirmisiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,623
Üyeler
140,675
Son üye
NovaNex
Top Bottom