Neler Yeni

Acer Nitro Kalitesizliği

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
Kullanılan padler sakız kıvamındaysa normal çünkü kullandıkları pedler bu şekilde. Herhangi bir akma vs söz konusu değil. Tabi bunlarda da bir kuruma söz konusu ise o zaman padlerin değişme vakti gelmiştir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Nazif
Kullanılan padler sakız kıvamındaysa normal çünkü kullandıkları pedler bu şekilde. Herhangi bir akma vs söz konusu değil. Tabi bunlarda da bir kuruma söz konusu ise o zaman padlerin değişme vakti gelmiştir.
Bende Acer Nitro 5 aldım daha 2 3 günlük cihaz Steam Pubg oynarken biraz isiniyordu 1 1bucuk saat Felan oynadım bi cızırtı sesi geldi ve mavi ekran verdi yeniden başlattı bi sorun var mıdır acaba

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
Bende Acer Nitro 5 aldım daha 2 3 günlük cihaz Steam PUBG oynarken biraz isiniyordu 1 1bucuk saat Felan oynadım bi cızırtı sesi geldi ve mavi ekran verdi yeniden başlattı bi sorun var mıdır acaba
Bunun birçok sebebi olabilir hocam kesin bir şey diyemem. Bu sorun devam ederse ayrı bir konu açarsınız orada destek verilir zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Nazif
Bunun birçok sebebi olabilir hocam kesin bir şey diyemem. Bu sorun devam ederse ayrı bir konu açarsınız orada destek verilir zaten.
Laptop çok ısındığında yapar mı böyle bir şey eğer yapıyorsa o yüzdendir

Kaage

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
samet şenol
bende onceki meşajlarda açıkladımda kimse okumuyıor heralde anlamadım.

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
Laptop çok ısındığında yapar mı böyle bir şey eğer yapıyorsa o yüzdendir
Olabilir. Windows kaynaklı bir sorun da olabilir. Dediğim gibi devam ederse ayrı bir konu açın orada konuşulur.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,020
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
Acaba ryzen7 6800h olan modelde de böyle olur mu çünkü mobil ryzenler daha serin çalışıyor diye biliyorum.

Can...

80+ Platinum
25k bütçeye önerilen tek cihaz olan 12700h ve 3060 lı model kullanıcıları sıcaklık dan şikayet ediyorsanız geçmiş olsun. Az önce dahan3 aylık olan cihaz 60 derecelerden assagi düşmüyor oyunlarda vs 102 dereceler oluyordu. İçini açıp macun değişimi yapmak istedik ve karşılaştığımız manzara bu. Padler eriyip akmış. Bu cihazı kullanan arkadaşlar dikkatli olun !Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Eriyip akma değil kullanılan termal ped farklı sakız gibi bir kıvamı var benim gtx 1650 acer nito da da bu renkte termal pad var ve macun bakımı yaparken araştırdım farklı bir termal pad olduğunu gördüm eriyip gitme gibi vir durum yok yani onun kıvamı öyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

2017 yılında acer helios 300 laptop almıştım. Daha aldığım ilk hafta full fanda sıcaklık 100'leri görüyordu. Altına soğutucu alarak 80'lere düşürmüştüm. Ama tabi 6 ay sonra yine 100 derecelere çıkınca piyasadaki en kaliteli macunu alıp sürmüştüm. Bu döngüyü 4 yıl boyunca her 6 ayda bir yaptım ve sonunda satıp masaüstüne geçtim. Hayatımda daha bu kadar ısınan bir marka görmedim. Hatta reddit tarzı yerlerde dalga konusu bile olmuştu. Görüyorum ki aradan geçen 6 yılda değişen tek şey zaman olmuş.
Bir benim ki ısınmıyor heralde 😂😂
Belki de model düşük olduğundan dicem ama 2017 den sonra üretimli benim ki

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
Acaba ryzen7 6800h olan modelde de böyle olur mu çünkü mobil ryzenler daha serin çalışıyor diye biliyorum.
Hocam yazılanları okumuyor musunuz kullanılan padlerin kıvamı zaten bu şekilde. Bunlar kuruduğunda değişme zamanı gelmiş demektir ama arkadaşın attığında da ince tabakalar haricinde herhangi bir kuruma yok gibi.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
Haydaa geçmiş olsun hocam diğer bileşenlerde bi sıkıntı var mı? Kendiniz termal macunu sürdünüz mü ne yaptınız?
Hocam mx-4 macun sürdük testbaslar baslamaz 103 dereceye çıktığı testlerde suan test sonunda 98-99 lara geliyor çok fark olmadı ama 3-4 derece ve som sıcaklığa ulaşma süresi değişti

3 aylık cihazı sökmekte yürek ister be, Garanti dışı hayırlı olsun 😅

Bende aynı seriden kullanıyorum yükte gpu 70 cpu 85 civarı çalışıyor garip geldi.
Dostum yapicak bisey yok. Kendimiz bilgisayar mühendisiyiz o yüzden zaten zevkine söküp takıyoruz. Bunuda çok düşünmedik açalım mı açmayalım mı diye 😂

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,020
İsim
bilo
İlgilendiği Kategoriler
Her şeyden ufak ufak
Instagram
yok
Steam
bilofficial
Twitter
yok
Facebook
yok
Discord
b1l0
Hocam mx-4 macun sürdük testbaslar baslamaz 103 dereceye çıktığı testlerde suan test sonunda 98-99 lara geliyor çok fark olmadı ama 3-4 derece ve som sıcaklığa ulaşma süresi değişti
Termal macunu sürdüğünüz halde geçmemesi çok ilginç ya farklı bi donanımsal sıkıntı olabilir mi acaba

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,132
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
Hocam pad'in eridiğini ilk defa görüyorum geçmiş olsun
Teşekür ederim. Pad de ddvistiricektik ama eriyip aktığı icin kalınlığını olcemedik

U-ustam padler çok pahalı sakız koyalım demişler resmen
Yalan yok actigimizdan onu dedik

Dostum anakartin uzerine kadar her yer akmış onun dışında padler temas dahi etmiyor

Termal macunu sürdüğünüz halde geçmemesi çok ilginç ya farklı bi donanımsal sıkıntı olabilir mi acaba
Cihaz sicaklikdan dolayi gic kesmiyor cinebench de 1000 puan arttı ama ısınıyor 🙂

Hocam yazılanları okumuyor musunuz kullanılan padlerin kıvamı zaten bu şekilde. Bunlar kuruduğunda değişme zamanı gelmiş demektir ama arkadaşın attığında da ince tabakalar haricinde herhangi bir kuruma yok gibi.
Pad kuru degil halen daha yumusak ama erimis akmış ve temas yok yuzeylerinde neredeyse

Son düzenleme:

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,267
İsim
Mertol
İçini açmadan önce servise gönderseydiniz keşke. 12700H ın maks çalışma sıcaklığı 100C olarak belirlenmiş. İşlemciden kaynaklı bir sıcaklık sorunu olabilirdi.
Dostum anakartin uzerine kadar her yer akmış onun dışında padler temas dahi etmiyor
Pad kuru degil halen daha yumusak ama erimis akmış ve temas yok yuzeylerinde neredeyse
Çok yüksek sıcaklıklardan dolayı iyice sıvılaşıp akmışta olabilir o zaman. Attığınız görsellerde bir kısım harici pek bir akma yok gibi görünüyor. Soğutucu bloğu kaldırırken vsde bişeyler olmuş olabilir. Belki de fabrika çıkışlı sorunluydu bilemeyiz tabi. İşlem yapmadan önce gönderseydiniz daha sağlıklı olurdu yine de. Neyse geçmiş olsun hocam halledebilirsiniz umarım

Top Bottom