Neler Yeni

adata xpc spectrıx s40g 512 gb m.2 SSD sorunu

h.basri.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
HASAN BASRİ SOYLU
Merhaba arkadaşlar, ben geçen kasım ayında bilgisayar topladım ve yukarda yazan SSD yi kullandım qp bilişimden almıştım SSD diyi ilk kullandığımda bir sorun farkedemedim fakat şuanda okuma yazma değerleri bana çok düşük geldi çünkü SSD nin 3500 mb okuma 3000 mb yazma değerleri varken test sonuçlarını aşağıya bırakıyorum baya düşük ve şöyle bir durumum var anakartım MPG X570 GAMING PRO CARBON bu anakartta SSD için kendinden pasif soğutma olduğu için üstündeki soğutmayı çıkarttım ve bu anakartta 2 tane m2 SSD vara üst tarafta gen 4 yazıyor fakat ben alt kısıma taktım ekran kartından biraz uzak olsun diye ama bunların bu kadar performansı etkileyeceğini düşünmüyorum sizce ne yapmalıyım ?

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    43.8 KB · Hit: 54
  • xx.jpg
    xx.jpg
    632.7 KB · Hit: 46

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
1- Üste tak

2- Soğutmayı tak zaten çok ısınan bir ssd.

h.basri.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
HASAN BASRİ SOYLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
şey ana kartın zaten pasif soğutucusunu takmak için SSD nin pasif soğutmasını çıkartmam gerekiyor. anakartınki daha iyi diye düşündüm.
eğer yerini değiştirirsem yeniden forrmat veya bios ayarı istiyor mu ?
Format değilde biostan boot edersin her şeyin eskisi gibi olur.

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
O SSD'nin pasif soğutması yok denebilir. O zımbırtı anca ısıtmaya yarar. S40G sıkıntılı bir model. İnternette tonla şikayetçi kullanıcı gördüm yerli/yabancı forumlarda. Üste takmak bir şeyi değiştirir mi bilmiyorum açıkçası. Üst taraf Gen4 ama SSD zaten Gen3. Bende de Gen4 giriş var ama aynı nedenle Gen3 portunda sorunsuz kullanıyorum.

h.basri.s

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
HASAN BASRİ SOYLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O SSD'nin pasif soğutması yok denebilir. O zımbırtı anca ısıtmaya yarar. S40G sıkıntılı bir model. İnternette tonla şikayetçi kullanıcı gördüm yerli/yabancı forumlarda. Üste takmak bir şeyi değiştirir mi bilmiyorum açıkçası. Üst taraf Gen4 ama SSD zaten Gen3. Bende de Gen4 giriş var ama aynı nedenle Gen3 portunda sorunsuz kullanıyorum.
peki üstündeki pasif soğutmayı çıkartmak garantiden çıkmasına sebep olurmu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
904,083
Üyeler
140,286
Son üye
Devlet-i Âliyye-i Osmanlı
Top Bottom