Neler Yeni

Aile Ruh Sağlığı Sorunları Nasıl Ateizme Sürüklüyor

Az biraz sakin

80+ Bronze
Bak hala dediğimin tersini yapıyor sonra bir şey desem dahada kudurup islama saldıracaksın İslamın kurallarına hiç baktınmı? Sadece ibadet sana zor geldiği için böyle yapıyorsun diğer kurallarada bir bak insanlara güler yüzlü ol yalan söyleme gıybet yapma kıskançlık yapma iyilik et... Bunları uyguladığında Toplum olarak kötü olan bir şey varmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biliyorum kanki varmı?
dediğinin tersi ne dostum senin inandığına inanmak zorunda mıyım ne anlatıyon yahu? Zor gelen bir şey yok nihai son nihai mutluluk zırvalarına inansam sözde bizi kurtaracak şeyleri yapardım zaten. Dediklerimi inkar edemezsin çünkü yanlış bir şey demedim ne yukarda ne burda. Dediğin şeyleri yapmak dinden değil insanın kendi içinden gelir ben iyi biriysem sebebi asla islam değil sen kötü biriysen sebebi asla islam değil yani iyi olan her şeyi dininize yüklemeyin

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
dediğinin tersi ne dostum senin inandığına inanmak zorunda mıyım ne anlatıyon yahu? Zor gelen bir şey yok nihai son nihai mutluluk zırvalarına inansam sözde bizi kurtaracak şeyleri yapardım zaten. Dediklerimi inkar edemezsin çünkü yanlış bir şey demedim ne yukarda ne burda. Dediğin şeyleri yapmak dinden değil insanın kendi içinden gelir ben iyi biriysem sebebi asla islam değil sen kötü biriysen sebebi asla islam değil yani iyi olan her şeyi dininize yüklemeyin
Ya bu İslama karşı gelmenin bi nankörlüğün sebebi ne, O zamanlarda Kız çocukları doğduğu anda diri diri gömen insanların olduğu herşeyin yıkım olduğu zamanlarda iyiliğin çoğalması nasıl mümkün oluyor. Allah yaratıyor, yok yok yaratmadı diyip duruyorsunuz bundaki amaç ne. İnanmazsan inanma benim dinimde Dinini yayıp insanları bilgilendir diyor işte, seni sonsuz azaptan kurtaracağım belki ama hala saldırda saldır

Az biraz sakin

80+ Bronze
Ya bu İslama karşı gelmenin bi nankörlüğün sebebi ne, O zamanlarda Kız çocukları doğduğu anda diri diri gömen insanların olduğu herşeyin yıkım olduğu zamanlarda iyiliğin çoğalması nasıl mümkün oluyor. Allah yaratıyor, yok yok yaratmadı diyip duruyorsunuz bundaki amaç ne. İnanmazsan inanma benim dinimde Dinini yayıp insanları bilgilendir diyor işte, seni sonsuz azaptan kurtaracağım belki ama hala saldırda saldır
Kadınlara islam özgürlüğü getirmedi dostum eski dinlere bakarsan o kıtlık döneminden önce orası bile anaerkil toplumlarda tanrıça tapınımı yapanlardan oluşuyordu ve nankörlük denmesi gibi bir durum yok ben senin dinine bir şey borçlu değilim bana bir şey katmadı o yüzden nankör diyemezsin ve evet kendi dediği gibi yap dediği zaman yapacak bir varlık da değil inandığın tanrı, sonsuz azap da yok sonsuz şarap da. O yüzden kendi dinini hoş görü diniymiş gibi yaymaya çalışma inanmayanların sözde “sonsuz azap” çekmesi mi hoş görü?

Xeracula

80+ Bronze
İslamdan rahatsız oluyorsan dedenin yanına Yunanistan'a git. Biz Arabistan'a gider haccımızı yapar geri döneriz kafanı yorma
Git tutan yok müslo seni 🔥💣🕌
Mesaj otomatik birleştirildi:

Allah yok

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
- Mesele her şeyin ezber olması.
- Ezbere sistem Sadece köle yetiştirir , okulun üstüne kendin koymuyorsan diplomalı işsiz oluyorsun.
- Din eğitiminde de öyle ezbere bilgiyi dayarlar sonra hadi Çoçuğum bu yolda ilerle. Olur mu olmaz.
- Allah Kim peygamber kim ? Bunların varlığına birliğine deliller nedir ? Neden namaz kılıyoruz namazda neden eğiliyoruz, neden abdest alıyoruz.

- Bunların hakikati ne diye öğrenmeden, müslümanca yaşamaya çalışıyoruz.

- Sonrada insanların deist,ateist, bilmem ne olması gayet doğal.

- İman kelimesini çok kullanan olur da içini doldurup kısa ve öz şekilde anlatan kişi sayısı azdır.

Top Bottom