Neler Yeni

İç dökme | Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
616
İsim
Cancel enter
Merhaba, bu biraz iç dökme konusu biraz soru konusu vs.
Öncelikle bir şey söylemek istiyorum. Biliyorum dalga geçenler olacaktır, sapık, sapkın olarak tanımlayanlar olacaktır. Ama önemli değil. Takmıyorum pek.
Kendimi gay olarak tanımlıyorum.
Şimdi ben uzun zamandır kendimi bastırıyordum. Baya uzun zamandır. Bu içten içe beni yordu. Cidden yordu. Şu an majör depresyon hastasıyım. Tabii ki tek bu neden olmadı, benim depresyonum bir paket; genetik, mizaç, sosyal olaylar vs. Bir de bu.
2 kere intihar girişiminde bulundum.
Neyse, bu durumu psikiyatristim ile paylaştım ve normal olduğunu, bir hastalık veya düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını söyledi. Bundan sonra araştırmalar yaptım. Dönüşüm terapisi buldum. Fakat bunun baya zararlı olduğunu öğrendim. Yani aslında dönüşüm olmadığını sadece kişiyi bastıran bir uygulama olduğunu öğrendim.
Depresyon sebebiyle sonunda ailem psikolog masrafını karşılamaya OK oldu. Psikoloğu da aynı şekil bunun normal olduğunu söyledi. Cinsel kimlik bozukluğu diye bir şey var ,yok değil ama (biraz konuştuk) benimkinin doğuştan gibi göründüğünü söyledi. Psikoloğumla depresyon tedavisine başladım. Kendimi kabul etmeye, olduğum halimi sevmeye yönelik bir gidişat var. Eskiden eşcinselliğe karşıydım da. Toplumsal normlar doğrultusunda gelişen içsel bir karşıtlık durumu vardı. O da bitti.

Abi ben artık kendimi bastırmıyorum. Yani bir dönemden itibaren bu böyle oldu artık. Zaten tanıştığım bir çocuk vardı. Onla şu an sevgiliyiz. Bu durumu da psikolog sayesinde sağladım. Ve size şu kadar söyleyeyim, aşırı rahatladım. İçimdeki iç sıkıntısı azaldı. Anksiyete azaldı. Depresyon nüksetme sıklığı azaldı. Haftada 3 4 kere epizod (nöbet) geçiriyordum. Şimdi 1 aydır nöbet geçirmiyorum. İntihar düşüncelerim azaldı, baya azaldı ,yok gibi, artık sadece düşünce olarak var. Bu düşünceler de tek tük. Sanki yıllarca prangalara vuruldum da çözülmüş gibiyim. Ayrıca duygularım bastırılmış olarak büyüdüm. O da geçti. Artık sevgi, üzüntü vs. hissedebiliyorum.

Şimdi biri bana tedavi ol ya da kendini bastır derse ona diyeceğim şey şu olur, kolaysa sen bastır. Yani bu durum o kadar kolay değil. Artık her gece intiharı düşünmekten yoruldum. Şu an mutluyum, sağlıklıyım. Bu durumu bozmaya niyetim yok.

Sadece içimi dökmek istedim ve şu soruyu sormak istiyorum: "Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?"
Yaşamasın eşcinseller.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,159
İsim
haro
Bilinçli bir insan olarak. Öncelikle yoruma gelip seni kınayacak olanlar için bu yorumu yazıyorum. Bu yorumun yazılış amacı tamamen seni kınayacak olan tipleri bilinçlendirmeye çalışma amaçlıdır.

Arkadaşlar yargılamayın, kınamayın. Gerçekten inanıyorum kınamak çok feci belalar veriyor insanın başına ve çevresine ailesine.
Bunları örnek vericem: Birisi saçını uzatıyor erkek sonra adam ona top diyor yada küfür ediyor. Sonra bu adamın çocugu oluyor ileride yada torunu, srıf böyle deyip kınadıgı için erkek torun yada çocuk saçını uzatıyor. Biraz beyin varsa zaten bu olan şeyin kınama yüzünden oldugunu farkedip tövbe eder.

Başka bir örnek kapalı bir kadın, açık bir kız görüyor işte laf ediyor kınıyor küfür ediyor. Yüzde 99 kızları açık yarı çıplak giyimi hayat felsefeleri yapacak.

Şimdi forum ortalaması yaş olarak 18 yaş altı oldugu için kınayanlar çok olacaktır umarım bilinçlendirebilmişimdir. Ergenlikte çocuklukta insan bazı şeylerin bazı lafların nereye gidecegini hiç bilmiyor.

Konuyu açan arkadaşa gelince ben gerçekten bu işlerden pek anlamam ama insanı insan yapan hormonları ve bilinç altı yetişme tarzıdır. Şimdi senin hormonların erkek olarak düzgün çalışıyor mu yoksa testesteronun çok mu düşük bunlara bir baktırmak gerek öncelikle. 2.ihtimal beynin hacklenmiş olabilir kendini gay olarak görüyorsundur.
3.bir ihtimal doktorların dedikleri dogrudur. Bu normal bişeydir
4. ihtimal önceki hayatında kadındın bu dünyaya tekrar gelmeden önce anlaşma yaptın erkek olmayı kabul ettin ama olmadı beceremedin. bunu söyleyen çok var ben böyle şeylere pek güvenmiyorum.
5. İhitmal yanlış yetiştirme ve yanlış cinsel egitim sonucuda böyle bişey olabilir

ama şunu diyeyim genel olarak bilim bıkmış durumda bu çok karmaşık bir mevzu. Sen öylemi hisediyosun öylesindir deyip geçiyorlar bence. Doktorların ve psikologların gerçegi aramak gibi bir düşüncesi olacagını sanmıyorum. Zaten psikologun amacı seni rahatlatmak. Psikolog sana işte bu normal bişey kendini sev kabullen der sende mutlu mesut hayatını yaşarsın. ama işin içinde başka matematiksel hesaplamalar varsa bu gerçegi takmaz umursamaz.
Ve ek olarak netflix başta olmak üzere eşcinsellikle ilgili çok fazla içerik dayatması var. Dogal degil fazla bir şekilde eşcinsellik dizi filmlere ekleniyor. Bunu en net şöyle açıklayabilirim. Dizi film roman her neyse bunun yapımcısının kafasında eşcinsellikle ilgili bir karakter olay yok aslında. Ama şu sıralar çok fazla prim yaptıgı için eşcinsel karakter 'eklemesi' yapmak zorunda kalıyor. Dogal bir şekilde degil zoraki bir şekilde eklendigi için bu çok sırıtıyor. Bazende dizide filmde bişey yok sırf bu karakter eklendigi için izleniyor. Yani her türlü prim show her türlü istismar oluyor bu konu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,629
Üyeler
140,678
Son üye
mertler
Top Bottom