Neler Yeni

İç dökme | Eşcinselliğin normal olduğu kabulüyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,011
İsim
Semih Boran
Sen evde 31 çekerken adam orda tıp okuyup uzmanlık yapmış net bi şey olmadan niye yargılıyorsun ki?

Bak o kadar ters ki şu forumun ağır şeriatçı kitlesi. Caner haksız olsa bile sizin saçma düşüncelerinizden dolayı otomatikman insanlar gri caneri desteklemek durumuna düşüyor.
Haksızı destekliyorsanız suçlusunuz demektir. Ek olarak destekleyemezsiniz haksızları. Haklının yanında olmak zorundasınız. Sırf işinize gelmiyor diye haksızın yanında oluyorsanız sizler suç işliyorsunuz demektir.

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,434
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Haksızı destekliyorsanız suçlusunuz demektir. Ek olarak destekleyemezsiniz haksızları. Haklının yanında olmak zorundasınız. Sırf işinize gelmiyor diye haksızın yanında oluyorsanız sizler suç işliyorsunuz demektir.
Caner suçlu değil sadece doğru değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Efi Shell kardeşim kimseye saygısızlık yapmadan inandığı şeyleri yazıyor , kimseyi incitmeye çalıştığına dair bir şey hissedilmiyor mesajlarından ,
doğru ya da yanlış olabilir ama önüne gelen çocuğa hakaret ediyor bana kalırsa mesajları dikkatle okuyanlar
efi Shell kardeşin en fazla inandığı şeylerin yanlış olduğunu düşünür ama biraz şefkat ve vicdan sahibi ise asıl ona hakaret ve ithamlarla cevap verenlerin ne kadar karaktersizlik gösterdiğini anlar
Kardeşin inandığı şeyleri yanlış bilgiler ile empoze etmeye çalışıyor ama insanlara gri caner cahili ile aynı. İkisinin birbirini anlaması lazım normalde.

Emsal

80+ Silver
Caner suçlu değil sadece doğru değil.

Kardeşin inandığı şeyleri yanlış bilgiler ile empoze etmeye çalışıyor ama insanlara gri caner cahili ile aynı. İkisinin birbirini anlaması lazım normalde.
Arada fark var ama bir tanesi gerçekten düşünüp öyle inanıyor mesela diyor ki aşının içindeki cıva bunu yapıyor , güzelce anlatıp doğru bilgiler yerine konulursa düzelecek
hakkı arıyor ama eline geçen bazı yanlış bilgileri hakikat kabul ediyor

Gri caner ise hakkı arama talebinde değil , nefsi bazı arzularını bahane üretip yazıyor , doğru bilgi getirsen de bahane üreticek ki üretiyor benim nazarımda

Arada dağlar kadar fark var biri hakkı arıyor ancak henüz eline geçen bilgileri doğru kabul ediyor az araştırıyor

Diğeri hakikati araştırma gayesinde olmadan araştırmalar yapıyor ve bilgi topluyor gelen bilgileri de bahaneye çevirip burayla paylaşıyor

En kısa örnekle

ben efi Shell e desem ki iki tane fiş birbine girebilir mi hayır diyecek evet deseydi bile mantığını anlatsam hakkı arama gayesinde olduğu için hemen doğruyu kabul edecek

Ancak fiş ile prizin birbirine uygun olduğunu fişin fişe giremeyeceğinin aynısını gri caner e zaten yazdım mesajlarımı okuyabilirsin , konuyu kesin yargı veriyorsun , o psikiyatrist öyle dese bile benim kendi psikoloğum ve psikiyatristim böyle dedi gibi kendi arzusuna hangisi uygun geliyorsa onu bahane edip hakikati feda ettiğini gözlemliyorum

Bunun için iki arkadaş benim gözümde aynı değil, gri caner i de suçlamak için yazmıyorum bunları ama insanın nefsi diye bir hakikati göz önünde bulundurmadan bu konunun çözülemeyeceğini ve de nefsin sürekli bahane üretip hakkı kendi isteğine göre çevirme özelliğini anlamadan da anlaşılamayacağına inanıyorum

Ve de bu nefis hakikatini ilk başta insanın kendi nefsi kabul etmek istemediği için de ister psikiyatrist olsun ister profesör ilk etabda bunu kabul edebilen bir psikiyatrist olursa o zaman hakikatleri feda edemeyecek

Son sözüm de ben bunları yazarken bir lise ya da üniversite öğrenci olarak değil bu konuyla en alakalı bölümde meslek sahibi olarak yazıyorum zaten az dikkat etseniz boş boş yazmadığımı anlarsınız bence

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Davar Güden
EŞCİNSELLİK Bence normal durum değil tedavi almalısın Testestoron hormonunu arttırırsan normalleşeceğine inanıyorum, Ben Hetero bireyim bana haddinden fazla östrojen verirlerse ben bile bisexsuel olabilirim her şey tamamıyla hormonlarda

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Semih Aydın
Arkadaşlar Canerin erkeklerden hoşlanması kötü bir şey değil sonuç olarak bize daha fazla kadın düşecek kafanızı kullanın (!)

Öte yandan:
Dışarıda göz zevkimin , evimin içinde huzurumun içine etmediğiniz ve kendi hayatınızı kendinize sakladığınız sürece hiç bir sorun yok.
Ama tutup da "henüz gelişimini" tamamlamamış bir çocuğa eş cinselliği, kendi hayatını anlatarak "Özendirmeye" çalışır, protesto adı altında sokakta saçma sapan davranış ve tutum içinde bulunursanız size karşı "Efe Bakkal" gibi davranırım.

kadinlara-su-satmayan-markete-ceza-verilmedi-837572-5.jpg

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
@Emsal Öncelikle kendi egonuzu tatmin etmeye çalışmayın. Çoğu konuda kendinizin oldukça yetkin biri olduğunuzu vurguluyorsunuz. Bu oldukça küçük düşürücü bir davranış.
Çok şey yazardım ama gerek yok. Bir şey elde edemeyeceğim çünkü.
"Depresyonun elle tutulur bir yanı yok." dediğinizden beri görüşlerinizi tarttığımda pek elle tutulur bir yanı yok.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

Emsal

80+ Silver
Bugüne kadar kendi mesleğimin ne olduğu ile ilgili sadece 2 mesaj attım ve orda da insanları hakikati görebilsin diye mesleğimin ismini vermedim ki insanlar fikirlerimin ne olduğunu düşünsün beni mesleki sıfatıma göre yükseltip fikrime öyle değer vermesin

O 2 mesaj da senin gibi sürekli psikiyatristim bu dedi dsö şunu dedi gibi mesleği ve kurumları delil sunanlara cevap olsun diyeydi hattadiğet mesajda yanlış hatırlamıyorsam sanaydı dsö ve psikiyatristlerin fikrini değil de ezberlerini mesaj attığındaydı
“Topluk”gibi hiçbir manası olmayan fikre bile ehemmiyet verip de benim uzun uzun kendimce delilleriyle anlattığım depresyonun elle tutulur bir hastalık değil fikrime ehemmiyet vermek de ancak 2 mesaj önce yazdığım bahane yoluna devam etmek olur zannımca

merak edenler için ekliyorum o konudaki düşüncemi de insafla bakanlar görecektir zaten ki yanlış da düşünebilirim

Depresyon dediğimiz şey zaten maddi bir karşılığı yok hatta bir insanın depresyonda sanması ya da sen depresyondasın diye isimlendirilmesinin de elle tutulur bir karşılığı yok

Daha da ileri götüriyim depresyon dediğimiz şeyden insanlar nasıl kurtuluyor diye sorarsanız depresyon da olmadığını mutlu huzurlu olduğunu işlerinin yolunda gittiğini vs gibi doğru psikoterapi yani konuşma tekniği ile kişinin tanımlamaları doğru yaparak aslında bir sıkıntı olmadığına inanmasıyla yanlış tanımlardan kurtulması sonucu tedavi oluyor,

Bu sebeple de zaten büyük oranda tanımlama-algılama yanlışlığından kaynaklı bu durumu diğer maddi hastalıklar gibi kalıba sokmanın hatta {burası benim kişisel görüşüm} depresyon diye hastalık ismi ve hasta tanımlamanın meselenin çözümüne tamamen zıt bir yol olduğunu düşünmekteyim

Not:Bunları sokaktan biri olarak yazmadım

Ekleme yapıyım bipolar şizofren gibi hastalıklar depresyonla aynı sınıfta değil onların maddi birer karşılığı var

Netice de anlatmak istediğim bahane yoluna geri dönmüş olduk

1.itham sürekli kendinizi çok yetkin biri olduğunuzu vurguluyorsunuzun bir hakikati olmadığı ve sadece 2 kere ve onun da bir amacı olduğu

2.itham “Depresyonun elle tutulur bir yanı yok gibi” çıplak bir fikrimin olmadığı alıntıya ve alıntıdaki konudaki mesajlara bakan herkesin açıkca anlayabileceği

Fakat sizin hala daha fikre karşılık vermek yerine aynı şimdi yazdığım 2 maddedeki hakikat olmayanı hakikat gibi anlamanız bana kalırsa

Nefsinizin bahanelerine ne kadar kandığınızın en büyük delili

Son olarak da egomu tatmin etmek gibi bir hevesim yok demem zaten anlattığım nefis hakikatine zıt olur evet bütün bütün nefsimin bu hissinden kurtulup ona kanmadan bu mesajları yazıyorum denemez ancak senin bahsettiğin tarzda değil

ben bundan da muzdaribim zaten sen bile dua edebilirsin daha samimi daha ihlaslı ve de nefsime çok daha az kapılıp bu mesajları yazabileyim

Son düzenleme:

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,045
İsim
Hakan
Efi Shell kardeşim kimseye saygısızlık yapmadan inandığı şeyleri yazıyor
Yanlış ya da doğru olamaz yanlış bilgilendirmeye hakkı yok, bir şeyler sallıyor ortaya.

EŞCİNSELLİK Bence normal durum değil tedavi almalısın Testestoron hormonunu arttırırsan normalleşeceğine inanıyorum, Ben Hetero bireyim bana haddinden fazla östrojen verirlerse ben bile bisexsuel olabilirim her şey tamamıyla hormonlarda
Olm saçma sapan konusma gereğinden çok östrojen alırsan testosteron arşa çıkar, testosteron alırsan hayatını kaydırırsın sonra burada adam konu açmaya başlar indiremiyorum boşalamıyorum, kaldıramıyorum erken boşalmam var diye, saçma sapan tavsiyeler verme.
Aldığın bi hormon seni biseksüel ya da homoseksüel yapmaz, hormon sihirli bi şey değil

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Bugüne kadar kendi mesleğimin ne olduğu ile ilgili sadece 2 mesaj attım ve orda da insanları hakikati görebilsin diye mesleğimin ismini vermedim ki insanlar fikirlerimin ne olduğunu düşünsün beni mesleki sıfatıma göre yükseltip fikrime öyle değer vermesin

O 2 mesaj da senin gibi sürekli psikiyatristim bu dedi dsö şunu dedi gibi mesleği ve kurumları delil sunanlara cevap olsun diyeydi hattadiğet mesajda yanlış hatırlamıyorsam sanaydı dsö ve psikiyatristlerin fikrini değil de ezberlerini mesaj attığındaydı
“Topluk”gibi hiçbir manası olmayan fikre bile ehemmiyet verip de benim uzun uzun kendimce delilleriyle anlattığım depresyonun elle tutulur bir hastalık değil fikrime ehemmiyet vermek de ancak 2 mesaj önce yazdığım bahane yoluna devam etmek olur zannımca

merak edenler için ekliyorum o konudaki düşüncemi de insafla bakanlar görecektir zaten ki yanlış da düşünebilirim

Netice de anlatmak istediğim bahane yoluna geri dönmüş olduk

1.itham sürekli kendinizi çok yetkin biri olduğunuzu vurguluyorsunuzun bir hakikati olmadığı ve sadece 2 kere ve onun da bir amacı olduğu

2.itham “Depresyonun elle tutulur bir yanı yok gibi” çıplak bir fikrimin olmadığı alıntıya ve alıntıdaki konudaki mesajlara bakan herkesin açıkca anlayabileceği

Fakat sizin hala daha fikre karşılık vermek yerine aynı şimdi yazdığım 2 maddedeki hakikat olmayanı hakikat gibi anlamanız bana kalırsa

Nefsinizin bahanelerine ne kadar kandığınızın en büyük delili

Son olarak da egomu tatmin etmek gibi bir hevesim yok demem zaten anlattığım nefis hakikatine zıt olur evet bütün bütün nefsimin bu hissinden kurtulup ona kanmadan bu mesajları yazıyorum denemez ancak senin bahsettiğin tarzda değil

ben bundan da muzdaribim zaten sen bile dua edebilirsin daha samimi daha ihlaslı ve de nefsime çok daha az kapılıp bu mesajları yazabileyim
Alıntıdaki mesajını da aynen iletip hiçbir şekilde elle tutulur bir karşılığı yok diyebilirim. Kendi doğruların doğrultusunda benim nefsimi sorgulayamazsın. Tutturmuşsun bir meslek bir meslek... Yani bu kadar psikiyatrist bir halt değil sen biliyorsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: cici

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
15 sayfa mesaj gelmis Caner duzeldi mi

Emsal

80+ Silver
Meslek meslek diyen hala ben değilim bence
Ve hala sürekli psikiyatrist diye de tutturan sizsiniz

Benim amacım zaten sizi uyandırmak değil bu münazarayı okuyup da kimin fikirleri , mantığı ve delilleri getirip konuştuğunu görmesi kimin ise itham edip sürekli psikiyatristler böyle dediği için böyle DSÖ dediği için böyle diye direttiğini anlaması ki dediğiniz gibi tüm psikiyatristlerin de sizin dediğiniz gibi düşündüğünün gerçek olmadığını geçmiş mesajlarda attığım psikiyatrist videosundan görebilir herkes

Bu kadar psikiyatrist bilmese ve ben bilsem size bunun niçin battığını da yine anlıyamadım ve de zaten böyle bir iddiam da yok ve olamaz

Son olarak da üslubuma dikkat ettiğim sürece istediğim insanı da kendi doğrularımla sorgulayabilirim bu beni bağlar yeterki sizin adınıza konuşmuş olmayayım

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
çocukken kuran kursunda dayak mı yedin?

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Eşcinselliğin elle tutulur ve mantıklı kabul edilebilecek bir yanının olduğunu sanmıyorum. Eşcinsellik bana göre doğuştan gelen bir şey değildir, bir özel durum da değildir. Tedavi edilip edilememesi de açıkçası umrumda değil. Tedavi edilip edilmemesi ya da birinin eşcinsel olup olmaması beni ilgilendirmez. Uzak dursunlar yeterli. Caner'e gelecek olursak, kendi seçimi kendi hayatı bu beni ilgilendirmiyor. Fakat eşcinsellere saygı duymadığımı da belirtmek istiyorum. Benim saygı duyup duymamam Caner'in ya da eşcinsellerin ne kadar umrunda gram umrumda da değil. Eşcinselliğin savunulacak bir tarafı yoktur. Evladım olsa evlatlıktan reddederim, bu garip bir durumdur. Geri kafalılık mı dersiniz ne dersiniz bilmem ama çıkıpta birisine "Senin çocuk oğlanmış, senin oğlun yumuşakmış" kimse diyemez dedittirmem. Allah'a yakın benden uzak olsunlar..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,723
Üyeler
140,690
Son üye
wildwolf728