Neler Yeni

Ajazz Ak992 İzlenimlerim

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Other world
Öncelikle Daha önce açtığım amazon sipariş başlığını buraya ekleyeyim.

Büyük kavgalar ve savaşlar sonrasında klavyem teslim edildi.
Klavye incelemesini yaparken daha önce, "logitech g213 prodigy" model membran klavye tecrübem olduğunu, mekanik klavye deneyimim olmadığını belirtmem gerekiyor.

Klavyeyi birkaç saat önce teslim aldım. Kullandıkça tecrübelerimi buraya ekleyeceğim.

Satın alma evresi çok sıkıntılı geçti. İstanbul'da olmama rağmen teslimat ve amazon tarafından çok sorunlar yaşadım. Yukarıdaki konudan detayına ulaşabilirsiniz.

-------------Satın alma evresi-----------
%100 haklı olmama rağmen amazonun haklarımı savunmaması nedeniyle bir daha amazondan alışveriş yapmayı düşünmüyorum.
Tutumları kesinlikle iyi niyetli değil ve tutumları insanı "dolandırıldım galiba" düşüncesine götürüyor. Bunlar benim izlenimlerimdir. Amazondan çok memnun olan kişiler olabilir. Müşteri hizmetlerine bağlanan kişilerin bazıları iyi çıkabiliyor.
Amazondan alışveriş yapmak istemememdeki bir diğer faktör de, "Kolay Gelsin" firması. Ben hayatımda bu kadar rezalet bir çalışma sistemi görmedim.
Kargomu kaybetmişler. Bunu telefonda bana söylediler. Daha önce de benim kargomu bana sormadan bakkala bırakmıştı. Bu kargoda da sorun yaşamış olmam hiç şaşırtıcı gelmedi.
Belki bu durum sadece dağıtıcının sorunu olabilir ama, sonuç olarak çok basit olan süreci çok sancılı bir sürece götürdüler ve daha önce yaptığım geri bildirimlerime kulak asmadıkları için aynı satıcı yüzünden sorun yaşadık. Dağıtıcı herifi görseniz hapisten, 5 dk önce çıkmış bir tipi var. Muhtemelen sicili kabarık, af ile çıkmış bir tip.
Bunlar benim yaşadığım sorunlar, belki sizin bölgenize bakan kişi çok iyi olabilir. Biraz subjektif yaklaşım.

Ben kimseye amazondan ve kolay gelsin dağıtım sistemi olan bir yerden alışveriş yapmasını önermiyorum.
Amazondaki satıcı ürünü 2 gün sonra kargoya verdi. O da çok güvenilir bir satıcı gibi gelmiyor. Alışveriş yaparken, Türkiyede resmi satış ağı olan, sattığı ürünün arkasında duran, markası güvenilir bir yerden alışveriş yapmanın en mantıklı yol olduğunu düşünüyorum. Asus, msi, logitecth vs.
Ajazz markasını alacak kişilerin aliexpres, temu gibi çin sitelerini öneriyorum. Klavye acil lazım değilse çok daha az kafanız ağrır. Sonuçta bu klavye türkiyede hem daha çok pahalı hem de karşınızda yetkili bir satıcı olmadığı için çok da bir şey ifade etmiyor.
Damat ve nas ekonomi sistemi içimizden geçmeseydi, muhtemelen bu klavyeyi 100-200tl gibi rakamlara alıyor olacaktık...
------------------------------------

---------Klavye Değerlendirmem--------------
Daha henüz çok yeni olduğu için, kullandıkça ve yeni izlenimlerim oldukça bu yazımı güncelleyeceğim.
Bir nevi notpad gibi olursa, hem aklıma gelenleri unutmam, hem de gördükçe daha çok bilgi paylaşırım.

Bunlar benim gözümden değerlendirmeler olacaktır. Sonuçta herkesin bakış açısı farklı.
En çok satılan ve konuşulan model olan, Ajazz 820pro modeli yerine bu modeli tercih ettim. Sebebi de bildiğiniz gibi numpad özelliği. Ben bu özelliği seviyorum. Bu klavyenin boyutu da rahatsız edici değil. Sadece oyun oynayan birisi de olmadığım için de, bu modelin bana daha çok uygun olduğunu düşünüyorum.

İlk izlenimlerim oldukça iyi. Tuş hissiyatı kullanımı çok güzel görünüyor.
hemen "AJAZZ AK992 RGB Keyboard" isimli yazılımı kurdum. üstteki yuvarlak tuşlara multimedia özelliklerini atadım.

Kısa süre sonra görüşmek üzere...

Ekler

• 20241019_134401.jpg
    20241019_134401.jpg
    870.1 KB · Hit: 17
  • 20241019_134407.jpg
    20241019_134407.jpg
    1 MB · Hit: 14

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Yağız Berk Özel
Yeşil renk keycapleri sitede gözükenden çok daha iyiymiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Other world
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pilinin çok hızlı bittiğini fark ettim.
%100 dolu olarak geldi. Genelde şarjlı ürünler %60 dolu olarak gelirler.
Bağlantımı kablosuz olarak kullanmaya başladım. 2 saat olmadan %70'e düşmüş.
Klavyenin kutusu kapalı değildi. Yani kolayca açılır cinsten. Kullanılmış bir ürün olduğu izlenimi vermedi. Yalnız, uzun süre beklediyse şarjı boşalmış olabilir. Uzun süre şarj edilmeden beklediyse, bataryaların ömrü azalıyor. Bir daha şarj tutmuyorlar.
Eğer bataryası bu kadar hızlı biterse, kablosuz özelliğinin doğru düzgün çalışmayacağını görebiliriz.
Biraz daha gözlemleyip deneyeceğim. Eğer pili bu kadar hızlı bitiyorsa iade olarak göndereceğim.

Bu klavyeye sahip olanlar batarya hakkında tecrübelerini yazarsa çok sevinirim.

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    715.4 KB · Hit: 4
Son düzenleme:
Top Bottom