Neler Yeni

AMD mi NVIDIA mı alınmalı

Sagittarius

80+ Silver
Dün okulda arkadaşlarla bunun üzerine uzuncana konuştuk ama pek bir sonuç elde edemedik bu zamanda amd mi alınmalı yoksa nvidia mı nedenleriyle açıklarsanız çok güzel olur.
Nvidia, AMD biraz şans artık onermeyin şu kartları kural şu Zengin isen Nvidia fakirsen AMD olay bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam AMD ekran kartları performanslıdır ama hatalıdır. Nvidia tam tersidir. Daha az performans verir ama hatasızdır.

@Redmental hocam neden hahaha attınız?
3090 DLSS kapalı iken Rx6900XT ye bomba gibi vururken

FORZATHON

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
mert bozkurt
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
knk nvıdıa nın donanımı güzel ama yazılımı kötü bende nvıdıa 3080tı vardı oyunun ortasında bazen çok ısınıyo fanları kapatıyo çok ısınıyo yani nvıdıa nın yazılım tarafı bok gibi ayarlamalar çok zor amd ninde donanımı ortalama işte 3080 le aldığın fps in 6900 le daha düşüğünü alıyosun ama ayarlamara çok kolay salaksaçma kendisini kapatmıyo maçın ortasında ekran kartı gidiyo nvıdıa da drıver ı sıfırdan kurmadanda açılmıyo amd tavsiyemdir(eğer gpu olaraksa cpu olaraksa nvidia saplar)

nvidia bile bir günde dlss çıkarmadı yılların emeği nerdeyse amd çok geride rx500 serisinden beri yazılımsal sorunları var seri bi şekilde geliştiremezler demek oluyor bu
birde amd fiyatına nazaran güç olarak önde yani bi 6600 ile 3060 ın farkı yok
bende 3080tı var yazılımı bok gibi ayarlar çok zor sürekle drıver çöküyo ama ekran kartı yeni

çok güzel anlattınız hocam teşekkürler
knk tam tersi amd de donanım yok yazılım var nvıdıa da donanım var yazılım yok

ŞU NVIDIA AMD SAVAŞI BİTSE ORTAK EKRAN KARTI ÇIKARSALAR HEPSİNE SAPLİCAKTA mallar hala savaşıyolar

mehmetekn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Mehmet
anladım teşekkürler hocam

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
ne gibi bir sorunlar yaşadınız
Kayıt alırken ekran kartından verilmiyor, CPU dan verince kayıp yaşıyorum. Kullandığım model 4gb, yetmiyor, 3060 almayı düşünüyorum. Özellik daha fazla, yayın ve ekran kaydında daha iyi. Ve 4gb den 12gb ye geçmek müthiş olacak. 6600 almayı da düşündüm fakat bir kez alacağım ona da 1500tl daha fazla vereyim sıkıntı yaşamayayım.3060ın rakibi 6600 8gb. Kendisi 12gb.

knk nvıdıa nın donanımı güzel ama yazılımı kötü bende nvıdıa 3080tı vardı oyunun ortasında bazen çok ısınıyo fanları kapatıyo çok ısınıyo yani nvıdıa nın yazılım tarafı bok gibi ayarlamalar çok zor amd ninde donanımı ortalama işte 3080 le aldığın fps in 6900 le daha düşüğünü alıyosun ama ayarlamara çok kolay salaksaçma kendisini kapatmıyo maçın ortasında ekran kartı gidiyo nvıdıa da drıver ı sıfırdan kurmadanda açılmıyo amd tavsiyemdir(eğer gpu olaraksa cpu olaraksa nvidia saplar)

bende 3080tı var yazılımı bok gibi ayarlar çok zor sürekle drıver çöküyo ama ekran kartı yeni

ŞU NVIDIA AMD SAVAŞI BİTSE ORTAK EKRAN KARTI ÇIKARSALAR HEPSİNE SAPLİCAKTA mallar hala savaşıyolar
Eğer gpu olaraksa CPU olaraksa nvidia saplar ne demek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hüseyin Ege Karakışla
AMD sizi yer hocam almayın.
"Nvidia al kafa rahat olsun agaaaaa"

kırmızışarapp

80+ Silver
Yazılım > All bence. Optimizasyon olmadıktan sonra isterse 4090'ı geçsin o kart kart değildir. Nvidia forever <3

Kayıt alırken ekran kartından verilmiyor, CPU dan verince kayıp yaşıyorum. Kullandığım model 4gb, yetmiyor, 3060 almayı düşünüyorum. Özellik daha fazla, yayın ve ekran kaydında daha iyi. Ve 4gb den 12gb ye geçmek müthiş olacak. 6600 almayı da düşündüm fakat bir kez alacağım ona da 1500tl daha fazla vereyim sıkıntı yaşamayayım.3060ın rakibi 6600 8gb. Kendisi 12gb.

Eğer gpu olaraksa CPU olaraksa nvidia saplar ne demek?
Rx 6500XT mağduru musun dostum XD

nifak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
Eren
Her hafta düzenli olarak biri böyle bir konu açıyor istisnasız.

hihihiha

80+ Bronze
20k ekran kartı icin birine para ver gidipte amd alcak tanımıyorum nvidia tabii ki

kırmızışarapp

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
258
İsim
Mustafa sakızcı
Eğer ekran kartı alacak olursam bütçem dahilinde değerlendirir elimdeki parayla en iyi performansı almaya çalışırım amd veya nvdia hiç fark etmez. Bir önceki sistemimde xfx rx570 vardı ve zamanına göre işimi fazlasıyla görmüştü. Belki de şanslıydım çünkü bir defa bile hata almadım. Şu an rtx3060 kullanıyorum ve bunda da bi sıkıntı yaşamadım. Elimdeki parayla alabileceğim maksimum performansa bakarım marka sonraki tercihim olur.

Messinin kramponu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
Türkçe konuştuğuma bakma kutuplarda yaşıyorum
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar parçaları, Darboğaz sorunları, Hazır sistem önerileri, Dış donanım önerileri, İç donanım önerileri,
3090 DLSS kapalı iken Rx6900XT ye bomba gibi vururken
Fiyatına göre demek istemiştim. Mesela RX 6500 xt ve GTX 1650 kartları elimizde mevcut. RX 6500 xt bazı oyunlarda (özellikle işlemcimiz yeni nesil ise) performans olarak öne geçecek. Fakat kartda bazı hatalar meydana gelecek. GTX 1650 oyunlarda RX 6500 xt’ye göre daha düşük performans verirken daha az hata verecek.

çok güzel anlattınız hocam teşekkürler
Teşekkür ederim.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,188
İsim
Ahmet Sevinç

garip bende yeni 3060 ti var hiçbir sorun çıkarmadı keza 8 aylık 1650s ,mde öyle

Top Bottom