Neler Yeni

Android tv vs smart tv

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
Farkı nedir hangisi daha stabil çalışır? Android telefon gibi midir guncelleme aldıkça bi zaman sonra yavaşlar mı?

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,841
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Smart TV demek akıllı TV demek yani internet bağlantısı yapabilen TV demek ki buna android, tizen, webos, netrange v.s gibi bir çok işletim sistemini kullanan TV dahildir. Yani bu TV'lerin hepsi birer smart TV'dir ve birbirlerinden farkları işletim sistemleridir. Android ise sadece bu işletim sistemlerinden bir tanesidir. Diğerlerine göre daha yaygın bir işletim sistemidir ancak TV platformunda diğerlerinden daha sorunlu bir işletim sistemi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kadir_1987

80+ Silver
Farkı nedir hangisi daha stabil çalışır? Android telefon gibi midir guncelleme aldıkça bi zaman sonra yavaşlar mı?
Bu televizyonların hepsi zaten birer Smart Tv'dir.
Sadece işletim sistemleri olarak Android de bir diğer işletim sistemidir.
Genelde Lg olarak Webos kullanır,Samsung ve Sony de genelde Android kullanır.
Bence sizin kendinize şu soruyu sormanız gerekmektedir.
Televizyondan beklentim ney ?
Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka :)
Şimdi şöyle izah edeyim android sistemli cihazdan da webos ya da başka sistemli bir tv'den de alabilecekleriniz 3 aşağı 5 yukarı zaten aynı.
Kimi daha stabil,kimisi ise daha yavaştır.
Siz sadece netflix,youtube ve tarayıcı kullanacaksanız android önermem çünkü gereksiz pahalı.
Bu dediklerimin dışında tv'nin her özelliğinden faydanalacağım ve ekstra programlar yükleyeceğim falan diyorsanız da android alabilirsiniz.
Android stabil ve tv'ler de özellikli bir işletim sistemi gibi görülse de birçok markada sıkıntılı bir sistem.
Video izleme ve telefon yansıtma tarzın da küçük şeyler ile uğraşacaksanız android dışındaki sistemli tv'lere yönelmenizi tavsiye ederim maddi olarak bahsediyorum tabii ki size kalmış.
Ya da hala kafanızda soru işaretleri var ise.

Altdaki videoyu izleyebilirsiniz ;)

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
.
Smart TV demek akıllı TV demek yani internet bağlantısı yapabilen TV demek ki buna android, tizen, webos, netrange v.s gibi bir çok işletim sistemini kullanan TV dahildir. Yani bu TV'lerin hepsi birer smart TV'dir ve birbirlerinden farkları işletim sistemleridir. Android ise sadece bu işletim sistemlerinden bir tanesidir. Diğerlerine göre daha yaygın bir işletim sistemidir ancak TV platformunda diğerlerinden daha sorunlu bir işletim sistemi olduğunu söylemek yanlış olmaz.
Şimdi şöyle izah edeyim android sistemli cihazdan da webos ya da başka sistemli bir tv'den de alabilecekleriniz 3 aşağı 5 yukarı zaten aynı.
Siz sadece netflix,youtube ve tarayıcı kullanacaksanız android önermem çünkü gereksiz pahalı.
Bu dediklerimin dışında tv'nin her özelliğinden faydanalacağım ve ekstra programlar yükleyeceğim falan diyorsanız da android alabilirsiniz.
Android stabil ve tv'ler de özellikli bir işletim sistemi gibi görülse de birçok markada sıkıntılı bir sistem.
Video izleme ve telefon yansıtma tarzın da küçük şeyler ile uğraşacaksanız android dışındaki sistemli tv'lere yönelmenizi tavsiye ederim maddi olarak bahsediyorum tabii ki size kalmış.

Bizim TV android.
Ama smart tv de bulunmakta.
Smart tv ne işe yarıyor hocam ?
1 kere bile girmedim şahsen smart tb ye

Kadir_1987

80+ Silver

Seni gidi seni :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim TV android.
Android işletim sistemidir.
Smart tv lerin hepsi aynıdır ;)
Üstdeki videoyu izlermisiniz.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,841
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Seni gidi seni :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Android işletim sistemidir.
Smart tv lerin hepsi aynıdır ;)
Üstdeki videoyu izlermisiniz.
Sonuçta araştırarak, en doğru cevabı veriyorum. :) sallamasyon değil..
Bizim TV android.
Smart TV de kendi programları yüklü oluyor, ekstra ağırlık yapacak bir şey olmuyor içinde. Bizde var mesela , Netflix, Youtube vs. uygulamalara hızlı şekilde giriyorsun. Android TV amcamlarda var 1.5 sene oldu ilk günkünden biraz hantallaşmış duruyor. Ve verdiğim o cevabı araştırarak verdim.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ben YouTube ve netflix bazende internete girerim androidden işletim sisteminden korkum yavaşlaması bi zaman sonra bu programlarda stabil ve yavaslamamasi yeterli benim icin. Hangi isletim sistemini onerirsiniz?

Kadir_1987

80+ Silver
Sonuçta araştırarak, en doğru cevabı veriyorum. :) sallamasyon değil..

Smart TV de kendi programları yüklü oluyor, ekstra ağırlık yapacak bir şey olmuyor içinde. Bizde var mesela , Netflix, Youtube vs. uygulamalara hızlı şekilde giriyorsun. Android TV amcamlarda var 1.5 sene oldu ilk günkünden biraz hantallaşmış duruyor. Ve verdiğim o cevabı araştırarak verdim.
Kardeşim savunma mekanizmanı bana karşı kullanmayabilirsin çünkü iyi niyetliyim ve sadece takıldım sana.
Seviliyorsun.Hayırli Cumalar.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,841
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
Steam
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR

Kadir_1987

80+ Silver
Ben YouTube ve netflix bazende internete girerim androidden işletim sisteminden korkum yavaşlaması bi zaman sonra bu programlarda stabil ve yavaslamamasi yeterli benim icin. Hangi isletim sistemini onerirsiniz?
Yıllardır LG UH850 kullanmaktayım ve işletim sistemi de Webos işletim sistemi.
Ve size de gayet yeterli olacaktır.
Kullanıcısı olarak tavsiye ederim.
Lg'nin güncel ürünlerine bakabilirsiniz.
Çünkü bahsettiğim model eski.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
Top Bottom