Neler Yeni

İnceleme Animeler ve Başyapıtlar #6 Naruto | Aksiyon

Selamlar , serinin 6. ve en iyi bölümlerinden birindeyiz anlatacak çok şeyi olan bir anime gerçekten.Serinin amacını anlatayım ilk defa görenler olabilir.Amacım daha önce anime izlememiş olan veya izleyecek anime bulamayanlara yardımcı olabilmek.Umarım bunu başarıyorumdur.Süper uzun bir anime olacak bu bölümümüzde.İyi okumalar.

Naruto/Naruto Shippuden

75.jpg

Konu: Naruto , içine hapsedilmiş Kyubii (9 kuyruklu tilki) yüzünden Konoha (yaşadıkları yer) halkı tarafından canavar olarak görülüp itilmiş kakılmış bir çocuk. Naruto'nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage (Köyün en iyi ninjası) olmaktır. Akademi'nin ilk bölümünü bitirip genin olarak mezun olan Naruto, arkadaşları Sakura ve Sasuke ile chunin olabilmek için yeni eğitimlerine başlarlar. Yaramaz ve bir o kadar heyecanlı bir kişiliğe sahip olan Naruto, içinde Kyuubi'nin yaşadığını bilmiyor ve insanların ona neden öyle davrandığını anlayamıyor. Ne zaman Kyuubi'nin varlığını öğrenir haaaah. 'Demek bundanmış.' der. Zamanla onunla anlaşmaya ve gücü kontrol etmeye çalışır . Ancak zamanla Kyubii'nin güçlü enerjisini isteyen farklı farklı kişiler ve köyler ortaya çıkar.

Düşüncelerim: Naruto kardeşim saf mı saf yeteneksiz mi yeteneksiz bir kardeşimiz dışardan bakınca bir işe yaramayan biri gibi olsa bile içinde olan Kyubii sayesinde adam olmaya aday ama olmasına daha var . VASIFSIZ Sakura herkes tarafından nefret edilen, işsiz, güçsüz, beceriksiz ve bütün kötü sıfatları alan biri. Öyle bir karakter ki kötülüğüne destanlar yazılır. Sasuke öyle mi? Yetenekli , yağuşuklu , herkes tarafından sevilen ama bir o kadar karanlık geçmişe ve sırlara sahip bir karakter. İlk sezonunun görüntü kalitesinin Ateş ve Su kadar olması nedeniyle pek beğenmeyebilirsiniz ama konu bütünlüğünü anlamak nedeniyle yaklaşık 140 bölümü izlemek gerekli gerisi dandirik bölümler zaten fill (saçma) bölümlerin nereler olduğunu izlemeye başlarsanız bakabilirsiniz . Shippuden'de ise her bölümü izlemeniz gerekiyor bence çünkü her bölümde bir hikaye ve hikayeler bağlantılı veya alternatif olaylar sunabiliyor böylece o duyguları daha iyi hissediyorsunuz . O yüzden çok fazla demeyin izleyin kesinlikle kaçamak yapmayın. Genel olarak karakterleri konu örgüsü konusu çizimleri
sürükleyiciliği
MÜKKEMMELL derecede tabii döneminin süperstarı günümüzde ise süperstarın 1 milim altında çizim olarak. Konu olarak hala yetişebilen çok az anime var ve böyle olmaya devam edicek muhtemelen.Animasyonlar kaliteli bazı animeler var görünce :sick: oluyorsunuz yalan yok.İşe yaramaz ve vasıfsız 2-3 karakter dışında karakterler de güzel. Verdiği dostluk arkadaşlık mesajları sayesinde herkesin izlemesi gereken ve dersler çıkarılması gerek bir anime olması da ekstra bir özellik. Dünyada az görülen 'İNSANLIK' dersleri veriyor.Daha uzar gider bu yazdıklarım ama yeterli.Düşüncelerim bu kadardı şimdi puanlamaya daha sonra sonuca geçelim isterseniz.

76.jpg

Puanlarım:
Konu: 12/10
Çizimler: 8/10
Müzikler: 9/10
Karakterler: 9/10 (Vasıfsız ve beyinsiz karakterler yüzünden kırıyorum 1 puanı)
Sürükleyicilik: 9/10
Çıplaklık:3/10 (az kullanılmış bazı karakterler hariç o.O2 güzel)

Genel Puan: 9.9/10

Sonuç: Başyapıt !

Güzel bir inceleme oldu bence aslında dün akşam paylaşıcaktım ama sitede çıkan bir sıkıntı yüzünden yazdıklarım kayboldu tekrar yazmak zorunda kaldım. Açıkcası hevesim kırıldı yazarken bir tık ama sonuçta hazırladım tekrardan. Geç olsun güç olmasın demişler. yaklaşık 700 bölüm olsa bile krallar gibi izletiyor kendini izlersiniz fill bölümler harici 300-400 bölüm oluyor neredeyse ama yazıda belirttiğim gibi özellikle belirttiğim bölümler haricinde hepsini izleyin.Bundan sonra haftada 1 veya 2 gün gelicek incelemeler çarşamba ve pazar olmak üzere diğer incelemeleri okumadıysanız linklerini bırakıyorum onlara da bakmayı unutmayın illa birini beğenirsiniz. Hatalarımı veya önerilerinizi söylerseniz sevinirim anime önerileriniz varsa yazın lütfen dikkate almaya çalışacağım .

Okuduğunuz için teşekkürler. Takipte kalın (Yutupır bitirişi o.O2)

Linkler: 1.Bölüm 2.Bölüm 3.Bölüm 4.Bölüm 5.Bölüm

Sıradaki animeler:
Tate no Yuusha Nariagari
Charlotte
Death Note

İzleyeceklerim:
Jujutsu Kaisen (bir rivayete göre bunu bitirince bu seri bitecekmiş o.O2)

Ekler

• 76.jpg
    76.jpg
    83.2 KB · Hit: 62
  • 76.jpg
    76.jpg
    83.2 KB · Hit: 57

Aware

80+ Silver

Obito Uchiha

80+ Silver
Animede güzel bölümlere bakacaksın.
Genel olarak güzel ama çoğu animede olduğu gibi filler... Tabi Naruto ve Sasuke gibi karakterleri düşürmeleri dışında gerçi her ne kadar kötü olsada sonuçta artık onlar yan karakterler, ana karakter Boruto reisimiz.

Aware

80+ Silver
Genel olarak güzel ama çoğu animede olduğu gibi filler... Tabi Naruto ve Sasuke gibi karakterleri düşürmeleri dışında gerçi her ne kadar kötü olsada sonuçta artık onlar yan karakterler, ana karakter Boruto reisimiz.
Öyle oldu.

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
720 bölüm Naruto izleyeceğime 10-20 tane anime bitiririm. Bence daha iyi 10-20 farklı tat.

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
Hafta içi 3-4 naruto bölümü izlerse animeyi bitirince yüksek lisans yapar heralde
Evet öyle olur büyük ihtimal :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hafta içi 3-4 bölüm naruto izleyip, haftasonu atıyorum "Death Note, Violet Evergarden veya Noragami" izleyebilirsin.
Açıkçası beni zaten pek sarmadı Naruto. Mesela Violet Evergarden'i bir günde bitirdim. Sararsa gelir devamı da sarmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,987
Üyeler
141,071
Son üye
exelemoon
Top Bottom