Neler Yeni

Yardım Annem İle E-Ticaret İşine Girmek İstiyorum

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,547
İsim
Cengiz

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,352
İsim
Kürşat

batbugra

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
buğra bozlak
Konuyla Alakasız Mesaj / Spam
1703598373872.png

Keyfen

80+ Bronze
hocam şimdi öyle bir şey yapamazsınız sebeplerini açıklim
firma açmak maaliyet
fatura kesilecek fatura başına ücret var öncesinde irsaliye kesilecek onunda masrafı var
aylık muhasebe masrafın var
internette diğer kişiler satıyor diyorsun o adamlar bi malzeme çekiyor 2 milyon 5 milyon firma büyüklüğüne göre şimdi bu adamlar çekim miktarına göre ilave iskonto alıyor ve daha ucuza sen şimdi 100 bin liralık malzeme çektin 10 liradan aldın 2 milyon lira harcayan adam o ürünü 8,5 tl den alıyor 5 milyon tl lik malzeme çeken 7,5 tl den alıyor şimdi sen bu adamlarla yarışamazsın.
keyfini kaçırmak için demedim çalıştığım firma büyük bir firma o bile yeri geliyor yetiştiremiyor sen ben bireysel firmalar asla yapamaz öyle bir şeyi

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,547
İsim
Cengiz

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,172
İsim
Mehmet Aslan

Rosita

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,331
İsim
Musa
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik
ortalama %20 komisyon + kargo ücretini de hesap et trendyoldan çok zor kâr edersin. öncelikle shopier den başla reklam yap. instagram tiktok vs. hesaplarda paylaşım yap. avon işinden çok bir şey kazanamazsın. ama madem bir şeyler yapmak istiyorsun ufak ufak başlarsın.

heraishere

80+ Bronze
ortalama %20 komisyon + kargo ücretini de hesap et trendyoldan çok zor kâr edersin. öncelikle shopier den başla reklam yap. instagram tiktok vs. hesaplarda paylaşım yap. avon işinden çok bir şey kazanamazsın. ama madem bir şeyler yapmak istiyorsun ufak ufak başlarsın.
Yaklaşık %12 komisyon alıyor. Bu oran sitenin aktifliğine ve Trendyolun sunduğu kampanyalara göre %8 ~ %14 arasında seyrediyor.

Ayrıyeten sorunuza gelecek olursakta şöyle bir örnekle gideyim. Ürünün markasının Avon olduğunu belirtiyorsunuz. Avon gibi markalar hem üretimini hemde direkt satışını gerçekleştiren firmalardır. Yani bu da alıcıyı direkt Avon'a yönlendirmek demek. Kargo ücreti, ürün komisyonu. Aylık muhasebe giderleri. Yıl sonu vergi çıkarsa ödenecek vergi gibi unsurlar göz öninde bulundurulursa Avon'a ait ürünleri satmak mantıklı gözükmüyor. Onun yerine tedarikçiden alabileceğiniz ve satışı kolay ürünleri alıp satmanız daha mantıklı olabilir. (Mutfak Malzemeleri gibi)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,652
Üyeler
157,746
Son üye
batuhan488
Top Bottom