Neler Yeni

Annem küçükken beni her gün saklambaç oynamaya zorladı. Dehşet verici bir hikaye

Omnissiah

80+ Bronze
Annem bana hep onunla saklambaç oynatırdı. Sadece o ve ben vardık ve dokuzda oynardık.

Her seferinde, hiç hata yapmadan, oyun sırasında onu görmezden gelmemi söylerdi. Bana bilerek beni kandırmaya çalıştığını söylerdi, ama bilirsiniz, eğer birini gerçekten kandırmak istiyorsanız, neden ona bir şey söyleyesiniz ki?

Parkta oynardık. Bunun normal olduğunu düşünüyordum. Diğer ailelerin bunu yapmadığını biliyordum ama aynı zamanda bunu yapmamızda yanlış bir şey olmadığını da düşünüyordum. Sonuçta parkı seviyordum. Gece boyunca hava çok temizdi, sessizdi ve ağaçlar normalden daha büyük görünüyordu.

Yüzden geriye doğru sayarak bana kaçmak için bolca zaman verdi. Genel rekabetçiliğim beni her zaman kaçmaya ve kaçabildiğim kadar uzağa kaçmaya iterdi. Birçok ağacın arkasında bir boşluk bulur ve uzanırdım.

Park büyüktü ama annem her nasılsa o yirmi dakika içinde en az üç kez yanımdan geçmeyi başarırdı. Yanımdan geçerken hep konuştuğunu duyardım. Dışarı çık Clara. Clara lütfen dışarı çık. Bu ***** oyundan bıktım Clara, hava soğuk ve ben sadece eve gitmek istiyorum.

Onu görmezden geldim. Oyunlara ilk başladığımızda, saklandığım yeri terk edecek kadar aptaldım. Annemin yüzü hemen bir öfkeye dönüştü. Yanıma yaklaşıp omzumdan sıkıca tuttu ve beni acımasızca azarladı. Sana beni dinlememeni söylemiştim! Demedim mi! Beni arabaya sürükler ve ertesi gün oyun oynayana kadar beni görmezden gelirdi.

Bunu neden yaptığını bilmiyordum. Yirmi dakikalık oyun süresi boyunca onu dinlemeyi bıraktıktan sonra, artık beni kandıramazdı. Yalan söylediğini biliyordum ve bana seslenmeye devam etmek nefes ve enerji kaybı gibi geliyordu.

Beni bulduğunda çok sinirlendi. Park çok büyük bir yerdi ve bir yere saklansa onu asla bulamazdım ama annem bir şekilde beni bulma konusunda mükemmeldi. Sanki beni kokluyor ve peşime düşüyordu.

Bana kızmak yerine, üzülürdü. Yüksek sesle iç çekerdi ve gözleri yaşarırdı, sonra da kederli bir şekilde arabaya doğru yürürdü. Bu bana kendimi en kötü hissettiren şeydi, içimi yetersizlikle dolduruyordu. Bir keresinde beni sadece iki dakika sonra buldu ve hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Anlamamıştım.

Kazanmak için büyük bir dürtü hissettim. Buna ihtiyacım vardı, bu yüzden yaratıcı olmaya başladım. Kendimi çalıların arasına sakladım. Kıyafetlerimi daha yeşil ve siyah olacak şekilde değiştirdim ve genel olarak daha göze çarpmaz oldum. Ağaçların tepesine çıktım, böylece beni yerden görmek zor olacaktı. Nasıl hareketsiz kalacağımı öğrendim, gerçekten, gerçekten, hareketsiz.

Ve kazandığımda, annem bana gülümserdi. Bu bir mutluluk ya da zevk gülümsemesi değildi. Daha çok rahatlamış bir gülümsemeydi ama onu gördüğümde çok gururlanırdım. Eve giderdik ve uykuya dalmak için kolay bir zamanım olurdu.

Wendigo Efsanesi – Typelish

Sonra babam geldi.

Bir gün okuldan döndüğümde onu annemle konuşurken gördüm. Neredeyse hiç evde olmazdı, aslında hayatım boyunca onu iki kez görmüştüm ve annem onun hakkında hiç konuşmazdı. Benim için gerçekten bir yabancıydı.

Annemin yüzündeki ifadeyi hemen fark ettim. Solgun, beyaz, titriyordu, gözleri kocaman açılmıştı. Ne dediğini duyamıyordum, bu yüzden onlara doğru yaklaştım. Tabii ki ben bunu yaptığım anda konuşmaları kesildi.

Babam konuşmayı kesti, annemin yüzündeki ifade aynı kaldı. Bana döndü ve kurt gibi gülümsedi. Tiksintiyle geri çekilmeme neden oldu. Alay etti. Alay etti ***** koyayım. Bunun normal olduğunu düşündüm, ne de olsa sınıf arkadaşlarım böyle davranıyordu.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde, babam tuvaletteyken annem yanıma yaklaşıp fısıldadı. "Sakın dışarı çıkma. Yirmi dakika sonra bile

Babam yatmadan hemen önce çok enerjikti. Saklambaç olayını atlarız diye düşündüm. Annem gerçekten hasta görünüyordu ve saate bakarak, "Hadi parka gidelim" dedi.

Saklambaçtan bahsetmediğini hemen fark ettim.

"Neden?" diye sordu. Babam sordu.

"Neden olmasın, belki biraz temiz hava alırız."

"İyi," dedi. "Ben zaten aktif olmayı severim."

Bununla ne demek istemişti?

Annem belli bir bakışla üstümü değiştirmemi söyledi ve ne demek istediğini hemen anladım. Saklanacak kıyafetler giy. Bunu yaptıktan sonra arabaya bindik ve parka doğru yola çıktık. Annem yol boyunca sessizdi ama babam mırıldanıyordu.

Bir süre parkta birlikte yürüdük, babam işle ilgili bir şeyler mırıldandı. Pek bir şey hatırlamıyorum. Doğrusu, daha önce duyduğum hiçbir işe benzemiyordu. Sonra birden annem uzaktaki bir ağacı işaret etti. Beni en son yakaladığında arkasında saklanırken bulduğu ağaçla aynı ağaç olduğunu fark ettim. "Bu ağaçlar çok yaşlanır. Sonra da ölüyorlar. Virüsten kaçamayıp oldukları yerde kalmaları çok yazık."

Uzaklaş ve saklan diyordu.

"Ölüm tüm canlıların kaderidir," dedi babam. "Ondan korkmaya gerek yok."

"Sanırım şu ağaçta bir sincap gördüm," dedim. "Gidip kontrol edeceğim."

İyi tanıdığım ormanın içinde kaybolmuştum. Yönümü değiştirip uzaklaşmadan önce bir tepenin arkasına geçtim. İz bırakmayacak noktalarda ilerlemeye çalıştım. Onlar bir şeyler olduğunu fark etmeden önce uzaklaşmam gerekiyordu.

Bir ağaca tırmanıp orada saklanmayı ya da birkaç çalının arasına dalmayı düşündüm. Ağaçlar sadece insanlar kontrol etmezse etkili oluyordu. Çalılar çok işe yarıyordu ama etrafınızı çok az da olsa görebiliyordunuz. Çalıları seçtim, içlerine atladım ve nefesimi kontrol etmeye çalıştım.

Birkaç dakika sonra annemle babamın uzaktan yürüdüklerini duydum.

"Clara," diye bağırdı babam. "Neredesin tatlım? Yaralandıysan lütfen bir şey söyle, yardım edelim."

"Clara!" "Clara!" dedi annem. "Clara beni duyabiliyor musun sevgilim?"

Kalbim daha hızlı atıyordu. Çalılıklardan ayrılmamam gerektiğini kesinlikle biliyordum. Bu olabilecek en kötü şeydi. Onlar benden uzaklaştıkça nefesimi kontrol altında tuttum.

Sonra geri geldiler.

"Lütfen Clara, baban tehlikeli değil, lütfen dışarı çık."

"Clara, lütfen, hemen gitmem lazım, lütfen dışarı çık."

"Clara," dedi annem. "Neredesin sen?"

"Kes şu saçmalığı," dedi babam.

Sesleri sonunda kesildi. Neredeyse bir saat boyunca orada, aynı pozisyonda kaldım. Vücudum ağrımaya başlamıştı ve bacağımın arkasında böceklerin gezindiğini hissedebiliyordum. Bu pozisyondan gerçekten ayrılmak istiyordum.

Uzaktan bir sopa sesi duydum. Arkamdan geliyordu. Seslerini hiç duymamıştım, konuşmayı kesmişlerdi. Bu beni dehşete düşürdü ve arkamı dönüp manzarayı görmem gerektiğini hissettim ama bunun beni ele vereceğini biliyordum.

"Clara bu saçmalığı kes, dışarı çık."

Tamamen sessiz kalmıştım.

"Clara lütfen dışarı çık."

Sesi gittikçe daha çaresiz bir hal alıyordu. Daha gırtlaktan. Şansıma, benden yaklaşık yetmiş metre uzakta olduğu anlaşılıyordu. Ama değer biçiyordu.

"Clara," dedi annem. "Yorulmaya başladım. Eve gidip yemek yemek ve uyumak istiyorum."

Ses yükseldikçe ben sessiz kaldım. Bana yaklaşıyordu.

"Buralarda olduğunu biliyorum. Seni bulmam an meselesi. Derini yüzeceğim, haha."

"Kollarından başlayacağım, kör bir bıçakla derini soyacağım, tıpkı peyniri soyar gibi. Bahse girerim çok fazla kan akacak. Ve çığlıklar. Odaklanamayacağım ama sorun değil. Her zaman diğer koluna geçebilirim."

Yaklaştı.

"Bundan hoşlanmayacaksın. Ben kesinlikle hoşlanmazdım ama senin kadar ***** ve iğrenç değilim Clara. Hayır. Senin gibi pislik bir yaratık olmadığım için mutluyum. Hizmet edebileceğin tek iyi şey karnımda olmak. Beni besleyerek."

"Seni bulacağım."

Ses sadece yirmi metre ötedeydi.

"Dışarı çıkmadığına pişman olacaksın."

On metre.

"Biliyorsun, ben kemikleri yemem. Boğazıma takılıyorlar ama onları bırakamam. Muhtemelen onları eve götüreceğim ve emeceğim. Biliyorsun, güzel bir tatları var. Mükemmel olacak."

İki metre.

Kıkırdadı. Beni buldu mu? Olamaz. Hareketsiz kalıp en iyisini mi ummalıyım yoksa arkama mı bakmalıyım diye düşündüm. Korkum beni öldürüyordu ve bunu bilmeliydi ama bakarsam ses çıkaracağını da biliyordum. Hayır. Hareketsiz kalmalıydım.

"Nerede olduğunu biliyorum," dedi.

Ama sonra yerimden uzaklaşmaya başladı.

"Yemeden önce gözbebeklerini emeceğim. Bütün olmaları daha iyi ve her zaman ıslak ve yumuşak oldukları için boğazdan kolayca geçiyorlar. Eğer değilse, her zaman kan vardır. Sıcak kanla dolu bir ağız. Daha iyi bir his var mı?"

O gece boyunca, gittiklerinden emin olduktan sonra bile hareketsiz kaldım. Ancak güneş tepemdeyken ve diğer çocukların sesini duyabildiğimde ayağa kalktım. Çocuklardan biri geri sıçradı ve çığlık attı. Çok korkmuş olmalıydı.

Sonra eve geri döndüm.

Babam yoktu ama annem oradaydı. Bana sarıldı.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Furkan Demirtaş
ne anlattın knk o kadar

Top Bottom