Neler Yeni

Çözüldü✓ AOC 24G2U vs. AOC C24G1

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,561
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
24 inç monitörde kavisi hissetmek zor, pek bir esprisi yok. 27 inç ve üzerinde güzel oluyor.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
24 inç monitörde kavisi hissetmek zor, pek bir esprisi yok. 27 inç ve üzerinde güzel oluyor.
Daha güzel olduğu tartışılmaz fakat 24 inç olsa da bana zevk veriyor.
Zevk verip vermemesi kişiden kişiye değişir tabi.

Son düzenleme:

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
haro
Dostum takıldığım yer senin aşağılayıcı bir şekilde konuşman ve kullandığın üslubunun düzgün olmaması. Olsa da olur olmasa da olur cümleniz bir nevi ne gerek var kavise alınmaz demek, siz direk alınmaz ve tercih edilmez demeseniz bu cümleleriniz insanları oraya sürükler.
Kavis hevesi var ise tabi ki 27 inç veya daha büyük bir monitörde deneyimlemesi daha iyi olur.
Kavis daha zevkli bir oyun deneyimi sunar evet bu yanlış bir bilgi değil. Fakat mesela sen kavis sevmiyorsundur ve senin için daha iyi bir oyun deneyimi olmaz. Tekrarlıyorum 23.6 inç veya 24 inç neyse aradaki fark ciddiye alınmayacak kadar az zaten, küçük olsa da curved benim hoşuma gidiyor ve bana daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor, sana sunmaz orası kişi ile alakalı, monitör ile değil.

Daha fazla uzatmayacağım herhalde anlamışsınızdır diye umuyorum. İyi forumlar.

Aslında seni etiketleyip benim düzgünce yazdıgım yoruma gülme işareti atıp kışkırtan ve beni aşagılayan arkadaşta suç. (resmen kavagaya adam çagırır gibi adam çagırıyor benim yorumuda aşagılıyor) Bir yanlışım olduysa k.bakma yazmıyorum. Arkadaşın benim yorumu aşaglayıp gülme işareti koyunca sesin çıkmıyor. Ben bir şey bildiginiz yok deyince zorunuza gidiyor.

:unsure:Düşündürücü

Kavis hevesi olanların 27 inç kullanmasını gerektigini sende kabul etmişsin. Demekki benim ilk yaptıgım yorumum dogru. 'Olsa da olur olmasa da olur' derken 24 inç'de kavis hevesi olanlar için yazdım onu. Kavis olsada olur olmasada olur. Kavis hevesi olan, kavisin sizi oyunun içine hapsetmesi gibi hevesleri olan 27 inç alsın. Ve ilk yazdıgım yorumda 24 inç kavisli alınmaz demedim alınırsa olur ama kavis hevesini tam anlamıyla yaşamayazsınız hevesiniz kursagınızda kalabilir.

Kavis teknolojisine neden ihtiyaç oldugunu tam anlamıyla anlamış degilsiniz sanırım. Kavis yanlardan sizi sarmasıyla alakalı üretilen bir teknoloji. 23.6 inç bir monitör direk karşınızda göreceginiz bir monitör. Bakış açınıza göre kafanızı saga sola çevirmenizi gerektirmeyecek bir büyüklük. O sebeple olsada olur olmasada olur yazdım. Pek bir fark yaşamazsınız.

Anlatmak istedigim sadece çok basit. Ürünü alırken yazan özelliklerde kavis sizi oyunun içine çekecek gibi abartı sözleri 23.6 '' monitörler için yazıyorlar. Kimse bu tuzaga düşmesin diye uyardım. Biraz uzaktan bakarken curve ve flat farkını bile anlamazsınız 23.6 '' monitörde. Alacak arkadaşlar buna dikkat etsin. Kişilerin tercihleri beni ilgilendirmiyor herkese saygı duyarım. Sadece frimaların bu abartı sözlerine istinaden bu yorumları yazdım. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,820
İsim
Mert Metshi
Daha güzel olduğu tartışılmaz fakat 24 inç olsa da bana zevk veriyor.
Zevk verip vermemesi kişiden kişiye değişir tabi.
Aslında seni etiketleyip benim düzgünce yazdıgım yoruma gülme işareti atıp kışkırtan ve beni aşagılayan arkadaşta suç. (resmen kavagaya adam çagırır gibi adam çagırıyor benim yorumuda aşagılıyor) Bir yanlışım olduysa k.bakma yazmıyorum. Arkadaşın benim yorumu aşaglayıp gülme işareti koyunca sesin çıkmıyor. Ben bir şey bildiginiz yok deyince zorunuza gidiyor.

Kavis hevesi olanların 27 inç kullanmasını gerektigini sende kabul etmişsin. Demekki benim ilk yaptıgım yorumum dogru. 'Olsa da olur olmasa da olur' derken 24 inç'de kavis hevesi olanlar için yazdım onu. Kavis olsada olur olmasada olur. Kavis hevesi olan, kavisin sizi oyunun içine hapsetmesi gibi hevesleri olan 27 inç alsın. Ve ilk yazdıgım yorumda 24 inç kavisli alınmaz demedim alınırsa olur ama kavis hevesini tam anlamıyla yaşamayazsınız hevesiniz kursagınızda kalabilir.

Kavis kelimesini hala tam anlamıyla anlamış degilsiniz sanırım. Kavis yanlardan sizi sarmasıyla alakalı üretilen bir teknoloji. 23.6 inç bir monitör direk karşınızda göreceginiz bir monitör. Bakış açınıza göre kafanızı saga sola çevirmenizi gerektirmeyecek bir büyüklük. O sebeple olsada olur olmasada olur yazdım. Pek bir fark yaşamazsınız.

Anlatmak istedigim sadece çok basit. Ürünü alırken yazan özelliklerde kavis sizi oyunun içine çekecek gibi abartı sözleri 23.6 '' monitörler için yazıyorlar. Kimse bu tuzaga düşmesin diye uyardım. Biraz uzaktan bakarken curve ve flat farkını bile anlamazsınız 23.6 '' monitörde. Alacak arkadaşlar buna dikkat etsin. Kişilerin tercihleri beni ilgilendirmiyor herkese saygı duyarım. Sadece frimaların bu abartı sözlerine istinaden bu yorumları yazdım. İyi forumlar.
C24G1 kullanıyorum ikinizin de haklı olduğu konular var ama bence almaya gerek yok zaten kavisli olduğunu hiç hissetmiyorsun dümdüz duruyor bende kavisli diye bunu aldım ama 2. bir şansım olsaydı kesinlikle C24G2U alırdım

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
C24G1 Kullanıyorum. Ghosting sorununu kısmen önleyebiliyorsun monitör ayarlarından. ( 4 Kademe seçenek var bunun için. )
Son kademeye getirdiğin zaman ghosting ortadan kalkıyor ama parlaklık düşüyor biraz

Son düzenleme:

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Aslında seni etiketleyip benim düzgünce yazdıgım yoruma gülme işareti atıp kışkırtan ve beni aşagılayan arkadaşta suç. Bir yanlışım olduysa k.bakma yazmıyorum. Arkadaşın benim yorumu aşaglayıp gülme işareti koyunca sesin çıkmıyor. Ben bir şey bildiginiz yok deyince zorunuza gidiyor.

Kavis kelimesini hala tam anlamıyla anlamış degilsiniz sanırım. Kavis yanlardan sizi sarmasıyla alakalı üretilen bir teknoloji. 23.6 inç bir monitör direk karşınızda göreceginiz bir monitör. Bakış açınıza göre kafanızı saga sola çevirmenizi gerektirmeyecek bir büyüklük. O sebeple olsada olur olmasada olur yazdım. Pek bir fark yaşamazsınız.

Dostum sana bunu açıkladım o gülücük sana istinaden değil, bu arkadaş ile bizim aramızda bir tartışma geçti ve bana istinaden koyulmuş bir gülücük. Bir şey bildiğiniz yok deyince tabi ki zoruma gidecek dostum burada yanlış bilgi vermişiz mualemesi görüyoruz ki zamanımın çoğunu foruma ayıran bir insanım.
Büyük monitörde kavisin daha iyi olduğuna hiç bir zaman itiraz etmedim ki edemem de zaten. Kavisli monitör kullanan ve seven kişi 24 inç olsa da kavis alır çünkü artık o kişinin gözünde düz monitör çok sırıtır. Ben de düz monitör kullanıyorum, kavisli alma şansım olmadı. Gözümde çok sırıtıyor açıkçası.
Bildiğiniz gibi kavisli monitörlerde R değeri vardır kavisin oranını belirtir, sizin hissedilmez mantığınız bununla cevap bulur aslında. 1800R kavise sahip bir monitöre göre 1500R değere sahip bir monitör daha kavislidir ve içine daha fazla hapseder. 24 inç olsa da bu kavisi az da olsa hissettirir, yani bana hissettiriyor.

Son düzenleme:

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram