Neler Yeni

Çözüldü✓ AOC 24G2U vs. AOC C24G1

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
haro
Düz monitörden bir farkı olup olmaması kavisin ne kadar olduğuna da bağlı dostum.
Çoğu kişi 24inç monitörde gereksiz algısında fakat bence curved hem güzel gözüken hem de ekrana hakim olmana yarayan bir özellik.

Curved'in ne işe yaradıgın bilmediginiz çok belli. 24 inç monitör
@Mert Özkaya cevabını verir misin lütfen:d 🤣

Bir şey bildiginiz yok anca konuşun :ROFLMAO: :ROFLMAO: . Oraya güzelce açıkladım. 27 inç bir flat monitörde yanlara bakarken tam gözün hakim olamaz ama yinede idare edebilirsin kavis olmasada olur, ama olması çok iyidir. 32 inç bir monitör düz çok zor kullanılır kavis kesin lazım. 24 inç monitörde kavis olsada olur olmasda olur.

Kavis beklentisi olan adam monitöre bakınca yanlardan monitörün kendisini sarmasını ister. 23.6 inç monitör'de olan kavis hahaha bak yazınca bile gülme geliyor. Sen 23.6 inç monitörün kavisinin seni sarmasını istiyorsan monitöre kafanı 5-10 cm farkla tutman lazım yani içeri gömülmen lazım. Kısacası boş. AOC 24G2U her türlü daha iyi onu tercih etmeli arkadaş. Bilmeyenler yazıp yanlış yönlendirmesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

24G2U aynen.
Kavis yok gereklide degil kavis 27 inçden sonra işe yarar.
Renk gamutları çok yüksek 126 SRGB 108 ARGB
Ghosting yok

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2

Bir şey bildiginiz yok anca konuşun :ROFLMAO: :ROFLMAO: . Oraya güzelce açıkladım. 27 inç bir flat monitörde yanlara bakarken tam gözün hakim olamaz ama yinede idare edebilirsin kavis olmasada olur, ama olması çok iyidir. 32 inç bir monitör düz çok zor kullanılır kavis kesin lazım. 24 inç monitörde kavis olsada olur olmasda olur.

Kavis beklentisi olan adam monitöre bakınca yanlardan monitörün kendisini sarmasını ister. 23.6 inç monitör'de olan kavis hahaha bak yazınca bile gülme geliyor. Sen 23.6 inç monitörün kavisinin seni sarmasını istiyorsan monitöre kafanı 5-10 cm farkla tutman lazım yani içeri gömülmen lazım. Kısacası boş. AOC 24G2U her türlü daha iyi onu tercih etmeli arkadaş. Bilmeyenler yazıp yanlış yönlendirmesin.

24G2U aynen.
Kavis yok gereklide degil kavis 27 inçden sonra işe yarar.
Renk gamutları çok yüksek 126 SRGB 108 ARGB
Ghosting yok
C24G1 modelinde @Yasin Çelik çok sorun yaşıyor. Ondan biraz ön yargılı yaklaşıyorum o modele.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Dostum aklına gelebilecek bütün özelliklerdeki monitörleri kullandım ve deneyimlerimi aktarıyorum.
Orda neden gülücük attı onu açıklayayım önce bizim aramızda geçen bir tartışma vardı ve o yüzden sana atılan bir ifade değil.
24 İnçte curved monitörde kullandım 27 inçte de kullandım iki büyüklükteki monitörlerin düz versiyonlarını da kullandım.
27 İnçte tabi ki curved daha göze çarpar fakat bu demek değil ki 24 inçte curved alınmaz. Çok saçma bir algı 24 inç küçük diye kavise gerek yok mantığı. Estetik duruyor ve oldukça monitöre hakim olmanı sağlıyor özellikle e-spor oyunlarında. Daha büyük monitörlerde daha belirgin bir özellik diye daha küçük monitörlerde alınmaz diye bir şey yok. @DA-MD2 dediği gibi biraz kişisel bir tercih.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar / Masaüstü Bilgisayar Tavsiyeleri / Ekipmanlar / Konu dışı

Bir şey bildiğiniz yok anca konuşun derken? Adam monitör konusunda forumda en bilgi sahibi kişilerden biri. Ayrıca ben daha önce @Mert Özkaya ile bunun tartışmasını yapmıştım. Bana da ilk 24 inç de gereksiz buluyordum, ama sonra fikrim değişmişti. Ama asıl komik olan şey şu, biz bu kadar saygı çerçevesinde konuşup mevzuyu halletmiştik, Sen ilk mesajında nasıl küçümseme ile başlayabiliyorsun? İnşallah küçümseme yüzünden ceza alırsında aklın başına gelir
@Mehmet Yılmaz

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bir şey bildiğiniz yok anca konuşun derken? Adam monitör konusunda forumda en bilgi sahibi kişilerden biri. Ayrıca ben daha önce @Mert Özkaya ile bunun tartışmasını yapmıştım. Bana da ilk 24 inç de gereksiz buluyordum, ama sonra fikrim değişmişti. Ama asıl komik olan şey şu, biz bu kadar saygı çerçevesinde konuşup mevzuyu halletmişken, Sen ilk mesajında nasıl küçümseme ile başlayabiliyorsun? İnşallah küçümseme yüzünden ceza alırsında aklın başına gelir
@Mehmet Yılmaz
Biraz kişisel bir tercih. Sen gereksiz bulursun ama benim hoşuma gider mesela kavisli monitör.
Arkadaş kararını kişisel olarak belirlemiyor maalesef:)

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,522
İsim
Taha yücel
Ben aoc c24g21 kullanmiyorum

Ama aoc c24g2u kullaniyorum 24 inch va panel 165 hz ben çok memnunum kesinlikle öneriririm

Ama bu ikisi arasindan dersen aoc 24g2u cok iyi bir model curved istiyorsan benim kullandiğim cok iyi ben curved alistiğim icin düz tuhaf geliyor :D

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler
Biraz kişisel bir tercih. Sen gereksiz bulursun ama benim hoşuma gider mesela kavisli monitör.
Arkadaş kararını kişisel olarak belirlemiyor maalesef:)
Hayır sorun o değil, onu geçtim. Adam zevk meselesinde, nasıl bu kadar ukala bir tavır ile konuşuyor? Nasıl bir üstten bakmak bu?

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
haro
Dostum aklına gelebilecek bütün özelliklerdeki monitörleri kullandım ve deneyimlerimi aktarıyorum.
Orda neden gülücük attı onu açıklayayım önce bizim aramızda geçen bir tartışma vardı ve o yüzden sana atılan bir ifade değil.
24 İnçte curved monitörde kullandım 27 inçte de kullandım iki büyüklükteki monitörlerin düz versiyonlarını da kullandım.
27 İnçte tabi ki curved daha göze çarpar fakat bu demek değil ki 24 inçte curved alınmaz. Çok saçma bir algı 24 inç küçük diye kavise gerek yok mantığı. Estetik duruyor ve oldukça monitöre hakim olmanı sağlıyor özellikle e-spor oyunlarında. Daha büyük monitörlerde daha belirgin bir özellik diye daha küçük monitörlerde alınmaz diye bir şey yok. @DA-MD2 dediği gibi biraz kişisel bir tercih.

Ben alınmaz derken zaten kesinlik tercih etmeyin gibisinden yazmadım. Kavis kelimesi adı üstünde. Kavisin bizi sarması gerekiyor. 24 inç monitör bizi saramaz. Kavisli monitörler satılırken reklamlarında ve ürün özellik açıklama kısmında, sizi oyunun içine çeker, oyuna daha hakim olursunuz gibisinden açıklamlar var. İşte kavisten beklentisi bu olan arkadaşlar varsa 24 inç kavisli önermem. Zaten 23.6 inç :D 24 inç bile degil :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Bir şey bildiğiniz yok anca konuşun derken? Adam monitör konusunda forumda en bilgi sahibi kişilerden biri. Ayrıca ben daha önce @Mert Özkaya ile bunun tartışmasını yapmıştım. Bana da ilk 24 inç de gereksiz buluyordum, ama sonra fikrim değişmişti. Ama asıl komik olan şey şu, biz bu kadar saygı çerçevesinde konuşup mevzuyu halletmiştik, Sen ilk mesajında nasıl küçümseme ile başlayabiliyorsun? İnşallah küçümseme yüzünden ceza alırsında aklın başına gelir
@Mehmet Yılmaz

Saygısızlıgı ilk sen başlatıyorsun.
Ben yorum yazdım sen direk gülme işareti attın benim yoruma. Ceza alması gereken birisi varsa o da sensin. Blocklama gelse keşke benim yorumlarımı dahi senin gibilerin görmesini istemiyorum. Olayı sulandıran sensin, ciddi yazılmış yoruma gülme işareti atmak forumun huzur ortamını bozmak demektir. Umarım ceza alırsın.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ben alınmaz derken zaten kesinlik tercih etmeyin gibisinden yazmadım. Kavis kelimesi adı üstünde. Kavisin bizi sarması gerekiyor. 24 inç monitör bizi saramaz. Kavisli monitörler satılırken reklamlarında ve ürün özellik açıklama kısmında, sizi oyunun içine çeker, oyuna daha hakim olursunuz gibisinden açıklamlar var. İşte kavisten beklentisi bu olan arkadaşlar varsa 24 inç kavisli önermem. Zaten 23.6 inç :D 24 inç bile degil :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Alınmaz demen tercih etmeyin ile birebir aynı şey dostum farkı nedir bunların? Tercih ederse alır tercih etmezse alamaz.d
Sizi oyunun içine çeker falan filan onları bilemem reklamlarla pek aram yok. Tek bildiğim şey küçük monitörde kavisin gereksiz olduğu algısının yanlış olduğu. Yani bana göre yanlış sen almayabilirsin ama benim hoşuma gider ve alırım. Kişisel tercihe bağlı.
Mesela ben kavisli bir monitörde oyun oynarken daha çok zevk alıyorum. 24inç olsa da düz monitör hoşuma gitmiyor.

Selman Karaa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,260
İsim
Selman
İlgilendiği Kategoriler

Saygısızlıgı ilk sen başlatıyorsun.
Ben yorum yazdım sen direk gülme işareti attın benim yoruma. Ceza alması gereken birisi varsa o da sensin. Blocklama gelse keşke benim yorumlarımı dahi senin gibileri görmesini istemiyorum. Olayı sulandıran ciddi yazılmış yoruma gülme atmak forumun huzur ortamını bozmak demektir. Umarım ceza alırsın.
Öncelikle, gülücük atmanın kötü bir şey temsil etmediğini belirtmek istiyorum.
İkinci mevzu ise gülücük atmamın sebebi @Mert Özkaya curved monitörleri çok sevdiği için, yorumuna gülücük attım. Aha yandın anlamında.
Bir tane gülücük için ban istiyorsun. Ve çok kibirli konuşuyorsun dostum. Biraz daha düzgün konuşmanı öneririm

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
haro
Alınmaz demen tercih etmeyin ile birebir aynı şey dostum farkı nedir bunların? Tercih ederse alır tercih etmezse alamaz.d
Sizi oyunun içine çeker falan filan onları bilemem reklamlarla pek aram yok. Tek bildiğim şey küçük monitörde kavisin gereksiz olduğu algısının yanlış olduğu. Yani bana göre yanlış sen almayabilirsin ama benim hoşuma gider ve alırım. Kişisel tercihe bağlı.
Mesela ben kavisli bir monitörde oyun oynarken daha çok zevk alıyorum. 24inç olsa da düz monitör hoşuma gitmiyor.

Yorumumu tekrar atıyorum sanırım okurken yanlış anladınız.

''24 inç monitörde curved olmasının hiç bir anlamı yok. Curved monitörün lazım oldugu yerler büyük monitör kullandıgın zamandır. Büyük monitör curved olacakki tüm ayrıntıları kafanı fazla saga sola çevirmeden göreceksin :). AOC 23.6 inç'miş 24 inç bile degil. Hem çok küçük hemde kavisli. Kavis hefesin varsa hiç bir şey hissedemezsin ama kullanırsın kötü olmaz. Düz monitörden pek farkı olmadan kullanırsın.

Alacaksan 24.5 inç bir monitör al pişman olmazsın.''

Güzelce açıklamışım. Kavisli monitör alan arkadaşların kavis hevesi oluyor. Bahsettigim gibi satılan ürünlerin reklamlarında ve ürün açıklamalarında: kavis sizi içien çeker, kavisli monitör ile daha iyi oyun deneyimi falan diyor. 23.6 inç monitöre bile bunu yazıyorlar aslında bu aldatmacadan başka bir şey degil. Monitöre çok yakında bakmak gerek. Bu imkansız. Alacak arkadaşların kavis hevesi varsa 27 inç tercih etmeliler en az. Aksi halde bu durumu yaşarlar ilk yoruma yazmışım.
'AOC 23.6 inç'miş 24 inç bile degil. Hem çok küçük hemde kavisli. Kavis hefesin varsa hiç bir şey hissedemezsin ama kullanırsın kötü olmaz.'

Neden boşuna tartışıyoruz anlamadım :D Kavisli monitör alınmaz diye bir şey dememişim. Bu yaptıgınız iftiraya girer. :D

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bir şey bildiginiz yok anca konuşun :ROFLMAO: :ROFLMAO:
24 inç monitörde kavis olsada olur olmasda olur.
Yorumumu tekrar atıyorum sanırım okurken yanlış anladınız.

''24 inç monitörde curved olmasının hiç bir anlamı yok. Curved monitörün lazım oldugu yerler büyük monitör kullandıgın zamandır. Büyük monitör curved olacakki tüm ayrıntıları kafanı fazla saga sola çevirmeden göreceksin :). AOC 23.6 inç'miş 24 inç bile degil. Hem çok küçük hemde kavisli. Kavis hefesin varsa hiç bir şey hissedemezsin ama kullanırsın kötü olmaz. Düz monitörden pek farkı olmadan kullanırsın.

Alacaksan 24.5 inç bir monitör al pişman olmazsın.''

Güzelce açıklamışım. Kavisli monitör alan arkadaşların kavis hevesi oluyor. Bahsettigim gibi satılan ürünlerin reklamlarında ve ürün açıklamalarında: kavis sizi içien çeker, kavisli monitör ile daha iyi oyun deneyimi falan diyor. 23.6 inç monitöre bile bunu yazıyorlar aslında bu aldatmacadan başka bir şey degil. Monitöre çok yakında bakmak gerek. Bu imkansız. Alacak arkadaşların kavis hevesi varsa 27 inç tercih etmeliler en az. Aksi halde bu durumu yaşarlar ilk yoruma yazmışım.
'AOC 23.6 inç'miş 24 inç bile degil. Hem çok küçük hemde kavisli. Kavis hefesin varsa hiç bir şey hissedemezsin ama kullanırsın kötü olmaz.'

Neden boşuna tartışıyoruz anlamadım :D Kavisli monitör alınmaz diye bir şey dememişim. Bu yaptıgınız iftiraya girer.
Dostum takıldığım yer senin aşağılayıcı bir şekilde konuşman ve kullandığın üslubunun düzgün olmaması. Olsa da olur olmasa da olur cümleniz bir nevi ne gerek var kavise alınmaz demek, siz direk alınmaz ve tercih edilmez demeseniz bu cümleleriniz insanları oraya sürükler.
Kavis hevesi var ise tabi ki 27 inç veya daha büyük bir monitörde deneyimlemesi daha iyi olur.
Kavis daha zevkli bir oyun deneyimi sunar evet bu yanlış bir bilgi değil. Fakat mesela sen kavis sevmiyorsundur ve senin için daha iyi bir oyun deneyimi olmaz. Tekrarlıyorum 23.6 inç veya 24 inç neyse aradaki fark ciddiye alınmayacak kadar az zaten, küçük olsa da curved benim hoşuma gidiyor ve bana daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor, sana sunmaz orası kişi ile alakalı, monitör ile değil.

Daha fazla uzatmayacağım herhalde anlamışsınızdır diye umuyorum. İyi forumlar.

Top Bottom