Neler Yeni

Yardım ARABAM İÇİN LASTİK ÖNERİSİ LAZIM

Mr. A.G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Arda Can
Arabam polo 1.2 tsi 4 tane lastik alacağım. Yazın uzun yolada gideceğim için biraz iyi bir şey olsun istiyorum. Ortalama tek lastik için 2.500 civarı olabilir ve Hangi güzenilir siteden alabilirim onuda yazarsanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

2500 az üstü filan olabilir
Continental al bak keyfine

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
Lastik ebatlarına göre fiyatlar değişiyor ama turanza t005 veya continental premium contact 6 veya 7 serileri bakılabilir
. Üstteki yazdığımı okur musun hangi modeli daha iyi

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Ben hem kendim için ayakkabıda hem de arabamda lastik konusunda taviz vermem arkadaş. Hem daha uzun ömürlü oluşları hem de yol tutuşları için genel olarak Bridgeston ve Michelin kullanıyorum. Dediğim gibi evet pahalı ama uzun ömürlülüğü ve bana verdiği güven hissinden dolayı hak ediyor.

darkweel99

80+ Bronze
Petlas al
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırdır bilader mühendismisin sen fabrikadamı çalıştın test mi ettin, sizin çürük zihniyetiniz bir şey türk malı oldumu hemen kötülemek üzerine.
Dostum sen ampute misin? Sacma sapan konuşuyorsun deneyimim var ki soyledim

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
408
İsim
Sinan İ.
Daha önce Lassa aldım bayırları çıkarken ve hafif yokuş kalkışlarında bile çok pati çekiyordum birde çok çabuk eskidi. Geçen sene Good year aldım bu zamana kadar çok memnunum. 4 mevsim olanlardan almıştım zaten eskisi gibi kar yağmıyor yağmurlarda da gayet iyi.
Continental alacaktım ama Good Year la arasında fiyat farkı o zaman çok fazlaydı. Genel olarak lastikçiler de aralarında aşırı kalite farkı olmadığını söylediler.
İnternetten alırsan üretim tarihi eski gönderme ihtimalleri var iade ile falan uğraşabilirsin. Lastikçiden direk satın alıp değişimi yaptır bence hem jantlara da hafif bir bakım yaparlar.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
Daha önce Lassa aldım bayırları çıkarken ve hafif yokuş kalkışlarında bile çok pati çekiyordum birde çok çabuk eskidi. Geçen sene Good year aldım bu zamana kadar çok memnunum. 4 mevsim olanlardan almıştım zaten eskisi gibi kar yağmıyor yağmurlarda da gayet iyi.
Continental alacaktım ama Good Year la arasında fiyat farkı o zaman çok fazlaydı. Genel olarak lastikçiler de aralarında aşırı kalite farkı olmadığını söylediler.
İnternetten alırsan üretim tarihi eski gönderme ihtimalleri var iade ile falan uğraşabilirsin. Lastikçiden direk satın alıp değişimi yaptır bence hem jantlara da hafif bir bakım yaparlar.
Continenltal alacağım sanırım hemen hemen aynı goodyearla ama bi tık daha iyi deniyor çok az fark varmış. Ama continentalin 3 modeli var eco contacht6 premium contact6 veya ultracontact hangis daha iyi onu bilmiyorum

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dostum lastik ebatları nedir?
245 45 17 ebat için en uygunu 2800 lira. Senin lastiğin 195 65 15 ise en uygunu 1700 lira misal say. Lastik ebatlarına bakmadan öneri yapılmaz benim gözümde. Çünkü 05 yanak küçük büyükte bile fiyat farkediyor.
Ayrıca kendi aracımızda 2019 tarihli lassa var. Modeli bilmiyorum fakat lastik halen 1 2 sene götürür gibi duruyor

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
Dostum lastik ebatları nedir?
245 45 17 ebat için en uygunu 2800 lira. Senin lastiğin 195 65 15 ise en uygunu 1700 lira misal say. Lastik ebatlarına bakmadan öneri yapılmaz benim gözümde. Çünkü 05 yanak küçük büyükte bile fiyat farkediyor.
Ayrıca kendi aracımızda 2019 tarihli lassa var. Modeli bilmiyorum fakat lastik halen 1 2 sene götürür gibi duruyor
185 65 15

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
İnternetten lastik alma. Lastikçiler veya rotçular genel olarak aşırı fark koymuyor. Takma dahil en fazla 1000 lira kazanır . Ki tanıdığın varsa çok daha uyguna alırsın. Dün kendi rotçuma Lastik sordum , takması dahil 250 lira kazanıyor adam. Fiyatı da toptancıdan önümde aldı.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
Furkan
İnternetten lastik alma. Lastikçiler veya rotçular genel olarak aşırı fark koymuyor. Takma dahil en fazla 1000 lira kazanır . Ki tanıdığın varsa çok daha uyguna alırsın. Dün kendi rotçuma Lastik sordum , takması dahil 250 lira kazanıyor adam. Fiyatı da toptancıdan önümde aldı.
Anladım. Üsttede dediğim gibi continentalin 3 modeli arasında kaldım da fark varmı yok mu aralarında çözemedim :)

Top Bottom