Neler Yeni

Artık hayatımı değiştirmek istiyorum nasıl yapacağım bilemiyorum

Ahmet4921

80+
16 yaşındayım uzun uzun yazmayacağım genel geçeceğim anlattıkça aklıma geliyor, şimdi kimsenin dert yarıştırmasını istemiyorum gerçekten yaşımdan dolayın ergen muamelesi gösterip dert edinmeye istekli bir kişilik oluşturuyorum sanki millette.
Uzun zamandır ne bir sosyal ortamım oldu ne biriyle konuştum şimdi spesifik sorunları vesayre anlatmayacağım kendim psikologa gidiyorum, Tedavi görüyorum, ilk defa birine kendimi ifade ettiğim içime mutluluk bindi, sorunlarımı algı karakterimi bilen birinin olması artık mutlu ediyor tedavi amacındada olsa.
Halen iletişim sıkıntım var ve konuşmamak içinde birçok nedenle kendimi korkutuyorum, Bu zaman kadar kendimi isteğimin tersinde zorladım. Şu an açılma zamanıyken bile bile kendimi mahvediyorum. Kaç yaşında olursa olsun artık kimseyle konuşamıyorum hep tıkanıyorum, Kendimi rahatlatmak için düşünceler ile ilgili bazı spesifik teknikler uyguluyorum. Okuldan eve derse başlasam odaklanamıyorum sosyal ortam yok. Sosyal ortama girdiğimde muhabbetler hep garip gelir, ve özellikle yaş grubuma kişilerin ailesine karşın kendini savunduğu sorumluluk alıp hata yapsada ders çıkartıp karakteri oturunca doğruyu görmeleri ve standart bir insan stilinde yaşamların güzel bir şekilde devam ediyolar. hiç alışmadığım konuşmalar herkes eğleniyor hem çalışıyor ben çalışsam bile odaklanamadığım için zaten adam akıllı bir şey yapamıyorum. İletişimsizliği engellemek için kendi kendime konuşuyorum cevap verir sorarım bunu blinçli bir şekilde yapsam keşke ama zamanla dahada ilerlediğini görüyorum. Artık ne yaptığımın farkında bile olmuyorum. Ben sadece anlatıyorum, Sosyal dünyayı sadece kariyerimi kullanıp çalışmak para kazanmak için kullanıyorum.
Sadece kendimi geliştiriyorum ama kafam yoruluyor, Kendi düşüncelerime karşı geldiğim zaman daha farklı bir kişiliğe bürünüyorum, ego ve sinir ön planda daha çok bütün algım karakterim sorgu düşüncelerimin değiştiğini hissediyorum zihnime başka biri girmiş sanki bu anlık değil saatlerce sürüyor ve dayanılmaz bir şekilde devam ediyor. Durum içinde kendi tekniklerim ile bir süre sonra çıkmaya başladım ama bir arkadaş olmadan olmuyor. Şu an ortamdan kaynaklı adam akıllı insanları ve kendi alanımda uğraşan bir insan bulamadım. Bu yüzdende sıkıntı çekiyorum. Gerçekten artık artmaya burada sizden istediğim bu konu hakkında biraz konuşmanız bu beni gerçekten mutlu ediyor. Şu an için gerçek dünyada gerçekten benim asıl karakterimi bilen bir kişinin olması çok mutlu ediyor ve bunu yüz yüze konuşmamda apayrı bir mutluluk. Ben kendi tekniklerim ile rahatlatıyorum kendimi ama ileri vakitlerde dahada ilerleyeceği için artık kendimi rahatlatamayabilirim. Ve boşluğa düşeceğimden korkuyorum. Umudum var. Kendi karakterimi değiştireceğim gerçekten algımı baştan değiştirmek istiyorum. Yalvarmak yakarmak olmuyor burada sadece yazıyorsunuz yıllardır zaten hayatım burada geçti sadece kendimi çıldırttım başka yaptığım bir şey olmadı. Dosdoywski kitabında küçük şeyler ile zevk alarak mutlu olabileceğimiz yazıyorki bunu okumadan önce anlamıştım. Yalnızlık bir keşiftir. Ancak ben artık dayanamıyorum yeter.
Dediklerim saçma gelse bile yalvarırım yaşımdan dolayın rencide edici ifade yada bir cümle ile karşılık vermeyin gerçekten gereksiz ciddiye alıyorum lütfen.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
bu metinler de hep aynı be hocam. tek kelime ile özetlersem CESARET. anlamadım diyorsan kıçını kaldırıp bir şeyler yap. özgüvensizsin ve seni ezik durumuna düşürüyor. evde yok ben onu yapamam, onu yaparsam öyle olur, şunu yaparsam böyle olur diye kendini yiyip bitirirsen bir şey olmaz zaten senden. ciddiye al diye özellikle sert bir mizaçla yazdım.

Ahmet4921

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu metinler de hep aynı be hocam. tek kelime ile özetlersem CESARET. anlamadım diyorsan kıçını kaldırıp bir şeyler yap. özgüvensizsin ve seni ezik durumuna düşürüyor. evde yok ben onu yapamam, onu yaparsam öyle olur, şunu yaparsam böyle olur diye kendini yiyip bitirirsen bir şey olmaz zaten senden. ciddiye al diye özellikle sert bir mizaçla yazdım.
Dikkat dağınıklığı var reisim ya sosyal hayatım olmadığı için kendi kendime konuşuyorum dediğim gibi ama sıkıntı bunu başka işler ile meşgulken yapıyorum hafifletiyor ama geçirmiyor tamamen. Yoğunluktan kalkınca halledeceğim,
Kendimi geliştirdiğim alanım işim var zaten ama şu an zaman bulamıyorum, spor konusunda yıllar olacak. Ve en büyük sorun her şeye yargılı yaklaşıp kendimi bir narsist ettim (içimde) şu an dediğim anlık sinirle bir ergenin ağzından çıkan bir laf gibi görünüyor :D Ama bu saçmalığı kaç yıl oldu sürdürüyorum. Karakterimin yanlış oturacağından korkuyorum

Top Bottom