Neler Yeni

Atatürk dini karalamaya mı çalıştı?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bende şunu merak ediyorum neden halkımız atatürk düşmanı yaşadığım şehirde zibilyontane atatürk düşmanı var..
Çünkü toplum cahil. Bu öyle bir cehalet ki, kendi hayatlarını mahvediyorlar.

Thadox

80+ Bronze
Kuranın insan yazması olduğuna inanmak için yeterince kanıt olduğuna inanıyorum. Zaten inancın gereği Hristiyanlığı hiçe sayamazsın çünkü o dini de senin Tanrın gönderdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hakaret seviyesindeki bölümleri alıntılayabilir misin okumadığımdan merak ettim.
Kuran zaten insan yazması bunu herkes bilir. Kitabın linkini bıraktım 88. sayfada da benzer üslupta yazılar var. Zaten konu başında hissettiğim dedim kesin bir dil kullanmadım

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Eren
Bende şunu merak ediyorum neden halkımız atatürk düşmanı yaşadığım şehirde zibilyontane atatürk düşmanı var..
Şimdi bu nası bişe bi adam düşün sen en kötü halindeyken yardım ediyor ağaya kaldırıyor sonra sen sırf inancın farklı diye adamı düşman belliyor, hani bu eylemi yapmak için ya dinini yanlış anlamışsındır ki bi müslüman olarak söylüyorum ya da senin kalbindeki din farklı veyahut sadece popcorn dinlemişsindir.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,306
İsim
Semih Boran
Çünkü toplum cahil. Bu öyle bir cehalet ki, kendi hayatlarını mahvediyorlar.
Gerçi sevmeyenlerin çoğu sevenlerin çoğu gibi bilinçli şekilde karar vermiyor (iki tarafta cahil demek istediğim). Sadece yaşam tarzına göre karar veriyor (savunup savunmamayı vs).

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,449
İsim
Hakanbey

The Semih

80+ Gold

Thadox

80+ Bronze
Bu kaynaktan yola çıkarak atamın Müslüman olmadığını söyleyebiliriz. Bunda sorun yok kimseyi de ilgilendirmez lakin kitaptaki İslam hakkında ki üslubu doğru bulmuyorum. İnanmayabilirsin ama kesin bir dille insan uydurması olarak belirtmek yanlış.

Aquamen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
ibrahim demir
bir tane indirilen din vardı
bir tane de uydurulan din bunun kökünü kazıdığı için sevmezler

Ellsy

80+ Bronze
Abi dinler gerçek olduğu belli bile değil çok kasmayın Atatürk gerçekti en azından

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Gerçi sevmeyenlerin çoğu sevenlerin çoğu gibi bilinçli şekilde karar vermiyor (iki tarafta cahil demek istediğim). Sadece yaşam tarzına göre karar veriyor (savunup savunmamayı vs).
M. Kemal'i dini gerekçelerle sevmeyenlerin seküler bir hayat yaşaması ayrı bir tezat. Özellikle Y kuşağına mensup olanların. İşin ibadet boyutu var ki sözde Müslüman olan bir ülkede yapılan ibadetlerin çok küçük bir azınlıkta sınırlı kalması düşündürücü!

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,285
Üyeler
157,221
Son üye
Ozgur140
Top Bottom