Neler Yeni

Babama kredi çektirip laptop aldıracağım ACERNİTRO16 RTX4050 İ513500H iyi midir?

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
Ertuğrul Bolat
21 ;)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam emekli maaşına zam gelecek temmuz ayında, kaçarı yok.
O Laptop A L I N A C A K!
Laptoplar,masaüstü sisteme nazaran daha kolay arıza verebiliyor.İstatistikler böyle. Sınırlı alanda,sınırlı soğutmaya sahipler. Garanti bitiminde bir cpu,gpu veya chipset arızası verdiğinde ne yapacaksınız,anakart değiştirmekten başka. Anakart parasına yeni laptop almanız daha uygun. Ömürlük değil bunlar,tabi kullanımızda bir etken.

s31ndler

80+
Hocam bu dediğim acer nitro 16 var ya, fabrikadan sıvı metal uygulanmış şekilde geliyor. Termal sistemin iyi olduğunu söylüyorlar, ona güvenerek alacağım sanırım. Şu an tam karar vermedim, hangi laptopu alacağıma. Masaüstü de alamam çünkü sınırla alanda işler yapmam gerekiyor ve taşıması da kolay olsun istiyorum.

Kral yanlis anlama ama bir laptop için adama kredi cektirmen bence yanlış. Yaz tatilinde boş durmaktansa bir işe girip çok daha iyi bir laptop alabilirsin. Her şeyi anne babadan bekleme
Kral yanlis anlama ama bir laptop için adama kredi cektirmen bence yanlış. Yaz tatilinde boş durmaktansa bir işe girip çok daha iyi bir laptop alabilirsin. Her şeyi anne babadan beklememek lazım bence
Yanlış anlamadım dostum, haklısın ancak benim şu an maddi bir gelirim yok ve bunu babamdan talep etmek zorundayım. Temmuz ayında emekli maaşlarına zam gelecek, zaten kredinin taksidi çıkar oradan, sorun olmaz.

Babana kredi çektirip laptop almak... elindeki laptop yetiyorsa böyle bir şey yapma.
Elimdeki laptop berbat, işimi görmüyor. Elime bir fırsat geçmiş ve değerlendirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hasan y
Dostum 8gb stock ram ile gelen acer makineye ileride ram eklemeyeceksen kesinlikle alma. Ssd boyutunu biraz küçültüp ilk linkte paylaştığım 16 ram 512 ssd sahip olan cihazı düşünebilirsin. Ayrıca satın almadan önce i7 işlemciye ihtiyacın var mı onu da düşün çünkü atacağım ikinci link i5-rtx4060 kombinasyonlu bir cihaz içeriyor. Umarım destek olabilmişimdir.

Acer: https://amzn.eu/d/00whuD42
MSI: https://app.hb.biz/QqwGvtMW8LO3

Atemix38

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Atemix38
Merhaba arkadaşlar, aylar önce aldığım laptop ayıplı çıkması sebebi ile thh'ye başvurmuştuk ve bizi haklı buldular, değişim kararı verdiler ancak ben babama "baba aldığımız laptop ucuz olduğu için dandikti, daha iyisini alalım, uzun seneler kullanayım." dedim, o da "hallederiz oğlum." dedi. Ayıplı malın fatura bedeli 12 bin TL, üstüne kredi çekip para katacağız, sizce değer mi? Başka önerisi olan var mı?
Bütçe biraz daha artabilir mi?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,890
İsim
Emre
Discord
necromancerr
21 yaşındaki bir adam babasına kredi çektirip laptop aldıracak altını çiziyorum 21.
Bizim bir hocamız vardı derdi ki Türkiye'de bağımsız olma yaşı 22-23 18 değil bir kanıtınıda görmüş olduk :)

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Merhaba arkadaşlar, aylar önce aldığım laptop ayıplı çıkması sebebi ile thh'ye başvurmuştuk ve bizi haklı buldular, değişim kararı verdiler ancak ben babama "baba aldığımız laptop ucuz olduğu için dandikti, daha iyisini alalım, uzun seneler kullanayım." dedim, o da "hallederiz oğlum." dedi. Ayıplı malın fatura bedeli 12 bin TL, üstüne kredi çekip para katacağız, sizce değer mi? Başka önerisi olan var mı?
Eski laptop nedir

s31ndler

80+
Dostum 8gb stock ram ile gelen acer makineye ileride ram eklemeyeceksen kesinlikle alma. Ssd boyutunu biraz küçültüp ilk linkte paylaştığım 16 ram 512 ssd sahip olan cihazı düşünebilirsin. Ayrıca satın almadan önce i7 işlemciye ihtiyacın var mı onu da düşün çünkü atacağım ikinci link i5-rtx4060 kombinasyonlu bir cihaz içeriyor. Umarım destek olabilmişimdir.

Msi thin modelinin sıcaklık problemi var, ilk linkteki acer marka laptop da 45 ntsc ekran ile geliyor ki ben %100 srgb ekran istiyorum.

Msi thin modelinin sıcaklık probelmi var, ilk linkteki acer marka laptop da 45 ntsc ekran ile geliyoe
Evet? Bir sorun mu var? 🤫

21 yaşındaki bir adam babasına kredi çektirip laptop aldıracak altını çiziyorum 21.
Hocam hayırlısı olsun hakkınızda ama taksitle alıp bir işte çalışmanız daha mantıklı.
Hocam yaz aylarında amelelik yapıp, aileme destek olmak istiyorum. Şu an maddi gelirim yok, o yüzden babama kredi çektirmek zorundayım ki o da bu durumun farkında.

Bizim bir hocamız vardı derdi ki Türkiye'de bağımsız olma yaşı 22-23 18 değil bir kanıtınıda görmüş olduk :)
Oğlu için 15-20 bin liralık kredi çekebilir bir baba, bunu yapabilir. Neden 21 yaşında olduğum için böyle yapıyorsunuz? Bana şu an çalışmak çok zor geliyor, evet ama iyi bir laptopa da ihtiyacım var, kendimi şımartmak istiyorum. 😊

Son düzenleme:
Msi thin modelinin sıcaklık problemi var, ilk linkteki acer marka laptop da 45 ntsc ekran ile geliyor ki ben %100 srgb ekran istiyorum.

Msi thin modelinin sıcaklık probelmi var, ilk linkteki acer marka laptop da 45 ntsc ekran ile geliyoe

Evet? Bir sorun mu var? 🤫

Oğlu için 15-20 bin liralık kredi çekebilir bir baba, bunu yapabilir. Neden 21 yaşında olduğum için böyle yapıyorsunuz? Bana şu an çalışmak çok zor geliyor, evet ama iyi bir laptopa da ihtiyacım var, kendimi şımartmak istiyorum. 😊
Çünkü hocam Allah korusun hadi diyelim babanızın emeklilik maaşı kesildi ne yapacaksınız o zaman?

s31ndler

80+
Çünkü hocam Allah korusun hadi diyelim babanızın emeklilik maaşı kesildi ne yapacaksınız o zaman?
Hocam emekli maaşına zam gelecek temmuz ayında, kredinin parası çıkıyor zaten zam ile beraber. Öğrenciyim ve şu an okuyorum, okul bir bitsin de...

Siz kendinizi şımartıyor olabilirsiniz lakin babanız sizin köleniz değil haberiniz olsun yok baba bana kredi çek laptop al.21 yaşındasınız biraz insaf yok çalışmak zor geliyor bilmem ne dediğim gibi babanız sizin köleniz değil eğer köleniz olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü babanız belki o krediyi ödeyemiyecek çalışmak zor geliyormuş beyefendi'ye bak ben 4 yıldır kuryelik yapıyorum kendi isteklerimi kendim yapıyorum.

Top Bottom