Neler Yeni

Babamı nasıl laptopdan vaz geciririm

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Konsol, Eğitim, Yazılım-Kodlama
Çoğu aile öyle bildiklerini sanıyorlar performans testlerini göster aynı fiyatta masaüstü vs laptop olarak

Kaizen0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Efe Kapan
Çoğu aile öyle bildiklerini sanıyorlar performans testlerini göster aynı fiyatta masaüstü vs laptop olarak
Annem kasanın daha iyi olduğunu anladı anlatınca ve video izleyince babamı ikna etmeye uğraşıyorum bide kasayı diğer sitelerdne ayrı ayrı montajsiz aldığım için nası montajını yapcaz dio
Mesaj otomatik birleştirildi:

Annem kasanın daha iyi olduğunu anladı anlatınca ve video izleyince babamı ikna etmeye uğraşıyorum bide kasayı diğer sitelerdne ayrı ayrı montajsiz aldığım için nası montajını yapcaz dio
Olurmu ole şey diyor anlayacağınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler

Olurmu ole şey diyor anlayacağınız
Montajı kendin öğrenip yapabilirsin belki veya bir bilen yapabilir

Kaizen0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Efe Kapan
Ağladım masaüstü almio die annem alır diyor bilmiyorum artık pc den hiç anlamıyor ama parayı babam varıyor ikna etmeye çalışıyorum

Ne güzel işte sen yaparsın montajını
Ole yapacağım fakat evde pc olmadığı için nasıl w10 yükleyeceğim o biraz sıkıntı arkadaşlarımın pc sinden flan yapacağım sanırsam

aakif

80+ Bronze
Hocam babanız tabii sizin açınızdan bakmıyor performans falan basit düşünüyordur, hem taşınabilir hem küçük hem bilgisayar neden koca koca bilgisayar alayım gibi :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eren
Durum var paramız hazır fakat hayatında hiç kasa kullanmadığı için babam istemjo
aga bende de aynı durum vardı. ben nasıll babamı ikna ettim dersen yüksek fiyatlı laptop gösterdim sonra daha düşük fiyatlı bir kasa gösterdim,sonra laptop çok ısınır küçük fanlar var dedim adamlar kasaya büyük fan koyuyorlar boşa mı dedim bol keseden salladım babam ikna oldu.işin aslı babanı bizden çok sen tanıyorsun taktikleri kendin düşünüp uygulamalısın. BAŞARILAR. o7

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,929
İsim
Sir Alex Ferguson
İlgilendiği Kategoriler
Ağladım masaüstü almio die annem alır diyor bilmiyorum artık pc den hiç anlamıyor ama parayı babam varıyor ikna etmeye çalışıyorum

Ole yapacağım fakat evde pc olmadığı için nasıl w10 yükleyeceğim o biraz sıkıntı arkadaşlarımın pc sinden flan yapacağım sanırsam
Win 10 halledilir bence

Apu Mühendisi

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,086
İsim
Lydranx
Yazılım mühendisliği okumak istiyorum

Annem zaten dinlettim videoyu v.o.k un tamam dedi

Az önce ağladım zaten ağlama baban alır dedi ama bilmiom laptop istemedimden paraya yazık
Hocam Şimdi Size Laptop , Masaüstü Farkını , Neye Göre Hangisinin Tercih Edilmesi Gerektiğini Anlatacağım ,
Bu Yazıyı Babanıza Okutabilirsiniz

Öncelikle Laptop Alan Kişilerin Alma Amacını Yazayım :

"İş Hayatı İçin Alanlar"
Öncelikle Bu İnsanlar Genelde Seyehat Ederek Çalışan , Veya Hem Evde Hem İşte Çalışan Kişilerdir
Sürekli PC'lerine İhtiyaçları Olur. Eğer Sürekli Seyahat Ederek Çalışan Biriyseniz Laptop Almalısınız

"Günlük Kullanım İçin Alanlar"
Bu İnsanlar Genelde Oyun Oynamayan , PC'yi Televizyona Takıp Film İzleyen , Nette Gezinen , Güç Gerektirmeyen İşlemlerde Kullanan İnsanlardır.
Bu Tip Kullanıcılara , Güçlü Bir PC gerekmez. Sadece Takılmak İçin PC Alırlar

"Üniversite Öğrencisi Olan kişiler"
Bu Kişiler Genellikle Şehir Dışında Okumaktadırlar. Bu Yüzden de PC'yi sürekli Taşımak Zorunda Kalırlar.
Bu İnsanların Laptop Alması Gereklidir

"Sürekli Seyahat Eden Kişiler"
Bu kişiler Sürekli Hareket Halinde Olan Kişilerdir. Sık Sık Şehir Dışına Giderler. Genellikle Sabit Kalmazlar. Bu kişiler Laptop Almalıdır.

Peki Kimler Laptop Almamalı

- Sürekli Evde Oturup Sabit Olanlar
-Üstün PC Ve Oyun Deneyimi İsteyenler
-PC'yi Yerinden Hareket Ettirmeyenler
-Ultra Performans Gerektiren İşler Yapanlar

Eğer Sizde Bunlardan Biriyseniz , Laptop Almanızı Önermem. Çünkü Laptoplar Genellikle Masaüstü PC'lerden Pahalıdır.
Parça Olarak Upgrade İşlemi Çoğunlukla Kısıtlıdır. Eğer Laptop'un Performansı Yetersiz Kalmaya Başlarsa , Genellikle Yeni Laptop Alınmak Zorunda Kalınır
Ancak Masaüstünde Böyle Bir Zorunluluk Yoktur , İstediğiniz parçayı , İstediğiniz Şekilde Değiştirebilir , Konfigüre Edebilirsiniz
Çoğunlukla Oyun ve Güç İsteyen İşlemlerde (Render Vs.) Masaüstü Daha İyidir.

Ayrıca Masaüstü PC'ler , Laptoplara Göre Daha Uygun Fiyatlıdır. Bütçeniz Düşükse Asla Laptop Önermem
Eğer Düzgün Bir Oyun Deneyimi İstiyorsanız , Laptop İçin En Az 8-9K'yı Gözden Çıkarmalısınız

Bu Yüzden Önerim masaüstüdür.

Eğer Montajdan Korkuyorsanız , Hazır Sistemler Alırsınız . PC Parçaları Montajlı Olarak Geliyor
Siz Sadece Ekran Kartını Takıp Kullanıyorsunuz. Onu Sakın Dert Etmeyin

Eğer İkna Olmazsa , Daha fazla Neden Sayabilirim

Eğer Cevabımın En İyi Cevap Olduğunu Düşünüyorsan ,"En iyi Cevap" Olarak Raporlayabilirsin.

Kaizen0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Efe Kapan
Hocam babanız tabii sizin açınızdan bakmıyor performans falan basit düşünüyordur, hem taşınabilir hem küçük hem bilgisayar neden koca koca bilgisayar alayım gibi :)
Sizin dediğiniz gibi hocam fakat kasa almak istiyorum hem daha performanslı hem daha uygun bütün arkadaşlarımdan laptop olamdi biraz kötü

aga bende de aynı durum vardı. ben nasıll babamı ikna ettim dersen yüksek fiyatlı laptop gösterdim sonra daha düşük fiyatlı bir kasa gösterdim,sonra laptop çok ısınır küçük fanlar var dedim adamlar kasaya büyük fan koyuyorlar boşa mı dedim bol keseden salladım babam ikna oldu.işin aslı babanı bizden çok sen tanıyorsun taktikleri kendin düşünüp uygulamalısın. BAŞARILAR. o7
Aynı özelliklerle babama gosetrcem fiyatı 2 dinide karşılaştırcam nice tabi bakarsa

Hocam Şimdi Size Laptop , Masaüstü Farkını , Neye Göre Hangisinin Tercih Edilmesi Gerektiğini Anlatacağım ,
Bu Yazıyı Babanıza Okutabilirsiniz

Öncelikle Laptop Alan Kişilerin Alma Amacını Yazayım :

"İş Hayatı İçin Alanlar"
Öncelikle Bu İnsanlar Genelde Seyehat Ederek Çalışan , Veya Hem Evde Hem İşte Çalışan Kişilerdir
Sürekli PC'lerine İhtiyaçları Olur. Eğer Sürekli Seyahat Ederek Çalışan Biriyseniz Laptop Almalısınız

"Günlük Kullanım İçin Alanlar"
Bu İnsanlar Genelde Oyun Oynamayan , PC'yi Televizyona Takıp Film İzleyen , Nette Gezinen , Güç Gerektirmeyen İşlemlerde Kullanan İnsanlardır.
Bu Tip Kullanıcılarda , Güçlü Bir PC gerekmez. Sadece Takılmak İçin PC Alırlar

"Üniversite Öğrencisi Olan kişiler"
Bu Kişiler Genellikle Şehir Dışında Okumaktadırlar. Bu Yüzden de PC'yi sürekli Taşımak Zorunda Kalırlar.
Bu İnsanların Laptop Alması Gereklidir

"Sürekli Seyahat Eden Kişiler"
Bu kişiler Sürekli Hareket Halinde Olan Kişilerdir. Sık Sık Şehir Dışına Giderler. Genellikle Sabit Kalmazlar. Bu kişiler Laptop Almalıdır.

Peki Kimler Laptop Almamalı

- Sürekli Evde Oturup Sabit Olanlar
-Üstün PC Ve Oyun Deneyimi İsteyenler
-PC'yi Yerinden Hareket Ettirmeyenler
-Ultra Performans Gerektiren İşler Yapanlar

Eğer Sizde Bunlardan Biriyseniz , Laptop Almanızı Önermem. Çünkü Laptoplar Genellikle Masaüstü PC'lerden Pahalıdır.
Parça Olarak Upgrade İşlemi Çoğunlukla Kısıtlıdır. Eğer Laptop'un Performansı Yetersiz Kalmaya Başlarsa , Genellikle Yeni Laptop Alınmak Zorunda Kalınır
Ancak Masaüstünde Böyle Bir Zorunluluk Yoktur , İstediğiniz parçayı , İstediğiniz Şekilde Değiştirebilir , Konfigüre Edebilirsiniz
Çoğunlukla Oyun ve Güç İsteyen İşlemlerde (Render Vs.) Masaüstü Daha İyidir.

Ayrıca Masaüstü PC'ler , Laptoplara Göre Daha Uygun Fiyatlıdır. Bütçeniz Düşükse Asla Laptop Önermem
Eğer Düzgün Bir Oyun Deneyimi İstiyorsanız , Laptop İçin En Az 8-9K'yı Gözden Çıkarmalısınız

Bu Yüzden Önerim masaüstüdür.

Eğer Montajdan Korkuyorsanız , Hazır Sistemler Alırsınız . PC Parçaları Montaşlı Olarak Geliyor
Siz Sadece Ekran Kartını Takıp Kullanıyorsunuz. Onu Sakın Dert Etmeyin

Eğer İkna Olmazsa , Daha fazla Neden Sayabilirim

Eğer Cevabımın En İyi Cevap Olduğunu Düşünüyorsan ,"En iyi Cevap" Olarak Raporlayabilirsin.
Hocam çok teşekkür ederim dinlerse artık alır ins kasa yoksa işimiz zor:(

aakif

80+ Bronze
Sizin dediğiniz gibi hocam fakat kasa almak istiyorum hem daha performanslı hem daha uygun bütün arkadaşlarımdan laptop olamdi biraz kötü

Aynı özelliklerle babama gosetrcem fiyatı 2 dinide karşılaştırcam nice tabi bakarsa
Bilgisayar konusunda bilgili değilse ikna etmeniz cok sürmez fakat bir anda masaüstündeki fiyatlarla laptoptaki fiyatları ve özellikleri karşılaştırırsa, orada sıkışıp durumu acıklayamayabilirsiniz

Top Bottom