Neler Yeni

Battlefield 2042 değerlendirmesi

tanrisal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kenan Kırıkkaya
Bf 2042'yi indirimde aldıktan sonra 50 saat kadar oynadım. Başta fazla ön yargılıydım ama beklediğimden iyi çıktı ve oyun baya düzeltilmiş. Geçen indirimde 150 liraya düşmüştü. Bence alınır. Objektif olarak değerlendirmek gerekirse:

Artıları:
-En büyük artısı aynı gruptaki arkadaş ölünce kaldırılabiliyor. Medic bekleme veya grupta birisinin medic karakter seçme derdi kalmadı.

- Oyun hızlı akıyor. Diğer bf serilerine göre daha hızlı bir atmosfer var. Bf1 ve 3'e girdiğimde artık oyun yavaş geliyor.

-Karakter seçimi mevcut. Her karakterin de kendi özel silahı veya ekipmanı var. (Minigun, taret, dron, kalkan, tırmanma halatı vs) Oyun ve harita türüne göre farklı farklı karakterlerin özellikleri kullanılıyor.

-Bf3 ve bad company 2 modları da var. O oyunun karakter ve silahları ile oynuyorsunuz sadece

-Bulunduğunuz konuma yardımcı robot köpek veya tank çağırabilirsiniz.

Eksileri:
-Oyunu ilk açtığımda silah kaplamaları veya kendi karakterim bazen 10-15 sn sonra yükleniyor onun dışında herhangi bir bug kasma donma sorunu yaşamadım.

- 128 kişilik odalarda fps drop oluyor arada. Genelde 64 veya 32 kişilik serverlarda oynuyoruz orada bi sorun yok

- Silah sayısı az özellikle de sniper silahları. Zaten çoğu silah Bf3 veya Bad Company 2 silahı. Güncelleme ile yeni silahlar ekipmanlar ekleniyor.

-Sniper silahlarında 12x takınca bazen 12'yi algılamıyor 4x yakınlaştırıyor

- Roketler araçlara fazla hasar vermiyor. 4-5 defa vurmak lazım ama 2 veya 3 mermisi var. C5 veya anti tank mayını ile tank patlatmak daha kolay

-Harita sayısı da biraz az geldi bana. Yine Bad Company 2 ve Bf3'ten haritalar var. Güncelleme ile o da geliyor.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Emir Acar
Sezon 5 geldi bakalım daha fazla sezon gelecek mi

Top Bottom