Neler Yeni

Bilgisayar açılmıyor nedeni ne olabilir?

HydraaX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Mustafa Çınar
bilgisayarın fişini üçlü pirizemi takıyorsun? pirizi kontrol et :D fişi takmamış olabilirsin.

ConquerorXIV

80+ Gold
Hocam kabloları çıkartmaya çalıştım ancak çıkartamadım. Fazla zorlamak istemedim yanlış bir şey yapmaktan korktum. Yandaki klipsimsi şeye bastırarak denedim elbette. Kasanın belli metal yerlerine dokunuca hafif elektirik çarpıyor. Sorunun belki psuda olabileceğinin kanıtıdır diye söylemek istedim.
statik elektrik yüklüsündür bozarsın parçaları kendini topraklaman lazım

Wotw

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Yiğit Karakuş
evde ince bir tel yoksa her hangi iki metal cubuk tornavida gibi sokup birbirine değdirirsen psu direk çalışır fan açar maksat psu çalışıyor mu görmek
Bu arada psunun fanları dönmüyor belki bu da bir kanıttır

ConquerorXIV

80+ Gold
o 24 pin zor çıkar normal
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve kabloları sökerken psu güce bağlı olmasın

Wotw

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Yiğit Karakuş
bilgisayarın fişini üçlü pirizemi takıyorsun? pirizi kontrol et :D fişi takmamış olabilirsin.
Baktım elbette hatta belki sorun prizdedir dedim ancak monitör açılıyor.

o 24 pin zor çıkar normal

ve kabloları sökerken psu güce bağlı olmasın
Hocam size belki garip gelebilir ama biraz tedirgin oldum. Parçaları bozmak istemem takdir edersiniz ki hiçbiri ucuz değil. Ayrıca bir önceki iletide ne demek istediğinizi anlamadım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bütün bağlantıları kestikten sonra biraz bekleyeceğim eğer yine açılmazsa bilgisayarcıya götürürüm. Yetişkin değilim ve azar işitmek istemiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada 24pini çıkartamadım sanırım gücüm yetmedi :)

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Hocam öyle video mideo ile olacak şey değil multimetre yok test sistemi yok.Psu ve anakartı ayrı ayrı çıkartıp yakınlarda bir tamirciye götür. Tek tek kendi sistemine taksın denesin kendin uğraşma.

ConquerorXIV

80+ Gold

Hocam size belki garip gelebilir ama biraz tedirgin oldum. Parçaları bozmak istemem takdir edersiniz ki hiçbiri ucuz değil. Ayrıca bir önceki iletide ne demek istediğinizi anlamadım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bütün bağlantıları kestikten sonra biraz bekleyeceğim eğer yine açılmazsa bilgisayarcıya götürürüm. Yetişkin değilim ve azar işitmek istemiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bu arada 24pini çıkartamadım sanırım gücüm yetmedi :)
bilgisayarcıların çoğu da bilinçsiz ya da fırsatçı olduğundan ekstra maliyet zaten çıkacak sana

ConquerorXIV

80+ Gold
kendin halledebilirsin hiç tedirgin olmana gerek yok o 24pin soketi sağ sol yapa yapa zorla bir şey olmaz.

Wotw

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Yiğit Karakuş
Hocam öyle video mideo ile olacak şey değil multimetre yok test sistemi yok.Psu ve anakartı ayrı ayrı çıkartıp yakınlarda bir tamirciye götür. Tek tek kendi sistemine taksın denesin kendin uğraşma.
Direkt kasayı götürecektim. Parçaları çıkartırken zarar vermekten korktum açıkçası.

kendin halledebilirsin hiç tedirgin olmana gerek yok o 24pin soketi sağ sol yapa yapa zorla bir şey olmaz.
Yıllardır hiç dokunmadım o yüzden çıkmıyor olabilir mi? Sağ sol da yaptım ama çıkartamadım. Belki tedirginliğimden dolayı çıkartamamışımdır.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Direkt kasayı götürecektim. Parçaları çıkartırken zarar vermekten korktum açıkçası.
O da olur ama sadece tamirci buraya bırak ben bakayım diyebilir hani 1 2 gün bekleme diye dedim.. Maliyeti de fazla olabilir.Parça parça götürsen hemen iki dk bakar kendi sistemine takar 100 200 bişey atarsın.

ConquerorXIV

80+ Gold
O da olur ama sadece tamirci buraya bırak ben bakayım diyebilir hani 1 2 gün bekleme diye dedim.. Maliyeti de fazla olabilir.Parça parça götürsen hemen iki dk bakar kendi sistemine takar 100 200 bişey atarsın.
sökebilse zaten biz yardımcı oluyoruz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,988
Üyeler
142,067
Son üye
Günayy
Top Bottom