Neler Yeni

Bilgisayarımı upgrade edeceğim

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,214
İsim
Olcay akbulut
80+ koruma değil ki sertifika. zaten standart sertifikası var. ve o psunun Yüksek Akım Koruması eksik.
karıştırmışım o sertifika olaylarını da var işte :D yüksek akım koruması ne oluyor daha doğrusu yüksek akım ne oluyor çünkü nerden baksanız 10 20 kere elektrik gitmiştir pc açıkken :D, 3 lü prizde bi koruma vardı ama onu unuttum

Keşke bütçe versen, daha iyi bakardım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

T6 Ultra daha iyi SE 224'ten.
Olabilir hocam, ben kendime parça bakarken sık sık karşılaştığım önerilen parçaları paylaştım direkt, aklıma bunlar geldi.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
karıştırmışım o sertifika olaylarını da var işte :D yüksek akım koruması ne oluyor daha doğrusu yüksek akım ne oluyor çünkü nerden baksanız 10 20 kere elektrik gitmiştir pc açıkken :D, 3 lü prizde bi koruma vardı ama onu unuttum
Prizde akım koruması varsa, sorun olmaz o zaman. İşlemciyi upgrade edebilirsiniz. Minecraft için işinize yarar. 200 modlu packlerde 60-80 fps arası oynuyorum ben i5 11400F ile.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,214
İsim
Olcay akbulut
Ne kadara satabileceğin konusunda pek bilgim yok, genel olarak f/p olarak nitelendirilen ürünleri attım. Sanırım fiyatlarında biraz artış var, aldırış etme indirime girecektir, yükseltmelerini indirimleri yakalayıp yapman daha mantıklı.
yaz tatilinde falan indirime girer heralde karne hediyesi vs yapıyorlar ya o tarz şeyler ordan bişeyler çözerim heralde

Okumadan etmeden yorumlaman garibime gitti.
pardon hocam diğer arkadaşa mesaj yazarken size cevap vermeyi unuttum

Prizde akım koruması varsa, sorun olmaz o zaman. İşlemciyi upgrade edebilirsiniz. Minecraft için işinize yarar. 200 modlu packlerde 60-80 fps arası oynuyorum ben i5 11400F ile.
işlemciyi upgrade etmeme gerek var mı ki
adobe uygulamaları kullanıyorum genelde o yüzden overclock yapıp hava soğutma almak daha mantıklı geldi

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
yaz tatilinde falan indirime girer heralde karne hediyesi vs yapıyorlar ya o tarz şeyler ordan bişeyler çözerim heralde

işlemciyi upgrade etmeme gerek var mı ki
adobe uygulamaları kullanıyorum genelde o yüzden overclock yapıp hava soğutma almak daha mantıklı geldi
Onuda yapabilirsin. benimkilerin hepsi bir öneri.
Tavsiyem, SSD, Kasa ve T6 Ultra alınmasıdır.

Bu ürünleri daha önceden kullanmadım belirteyim. Yukarıda da yazdığım gibi bende sistem topluyorum parça araştırması yaparken en sık gördüğüm aklıma gelen ürünleri attım. Bu forumda önerilen parçalardan zaten attıklarımın hepsi, daha ucuza daha iyisini yada eksiği olan parçaları diğer arkadaşlar tamamlayacaktır. Samsung ssdyi paylaşma sebebim A2000'den daha ucuza görmüş olmam. @DerratiX 'in attığı ssdyide alabilirsin o da sürekli önerilen parça senin bütçene kalmış ve onun attığı kasa daha şık duruyor fakat bu forumda bir kaç yerde denk gelmiştim Dark'ın kasalarının soğutmasının daha iyi olduğu yönünde yanlışsam düzeltirler zaten.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Bu ürünleri daha önceden kullanmadım belirteyim. Yukarıda da yazdığım gibi bende sistem topluyorum parça araştırması yaparken en sık gördüğüm aklıma gelen ürünleri attım. Bu forumda önerilen parçalardan zaten attıklarımın hepsi, daha ucuza daha iyisini yada eksiği olan parçaları diğer arkadaşlar tamamlayacaktır. Samsung ssdyi paylaşma sebebim A2000'den daha ucuza görmüş olmam. @DerratiX 'in attığı ssdyide alabilirsin o da sürekli önerilen parça senin bütçene kalmış ve onun attığı kasa daha şık duruyor fakat bu forumda bir kaç yerde denk gelmiştim Dark'ın kasalarının soğutmasının daha iyi olduğu yönünde yanlışsam düzeltirler zaten.
Galax ile gelen fanlar Dark ile gelen fanlardan 20 kat daha kaliteli.

Yargılamak ne alaka soru sormuşum
Boş muhabbete girmişsin dostum öneri yapmak yerine gelip bana sallamışsın bu kadar basit. Orada "nitelendirilen" diye bir ibare kullanmışım, önce bunu araştır. Anlamını kavrayamadığın cümlelere yorum yapmamanı tavsiye ederim. Öneri yapacak adam gelip önerisini yapıp şu soğutucu şundan daha iyi demiş ve konuyu kapatmış, seninkisi sadece sallamak oluyor.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin
Boş muhabbete girmişsin dostum öneri yapmak yerine gelip bana sallamışsın bu kadar basit. Orada "nitelendirilen" diye bir ibare kullanmışım, önce bunu araştır. Anlamını kavrayamadığın cümlelere yorum yapmamanı tavsiye ederim. Öneri yapacak adam gelip önerisini yapıp şu soğutucu şundan daha iyi demiş ve konuyu kapatmış, seninkisi sadece sallamak oluyor.
Yav ne uzattın boş muhabbet yaptın ya tamam haklısın.

Galax ile gelen fanlar Dark ile gelen fanlardan 20 kat daha kaliteli.
Doğrudur hocam bazı konularda gördüğüm kullanıcı deneyimini buraya aktardım sadece, yanlış olan şeyi düzeltiyorsunuz.

Yav ne uzattın boş muhabbet yaptın ya tamam haklısın.
Kanka sana sövmeyeceğim ya gerçekten her konuda senin gibi bir simon çıkıyor ne yapacaksın. :D Burada zaman ayırıp bir şeylerde yardımcı olmaya çalışıyoruz onu bile karalıyorsun kafa basmıyor neye kime laf anlatıyorum. Boş muhabbeti başlatan sensin beni işin içine katana kadar @DerratiX 'in yaptığı gibi önerini yap daha iyi de geç gerisini alacak olan adam karar versin.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Doğrudur hocam bazı konularda gördüğüm kullanıcı deneyimini buraya aktardım sadece, yanlış olan şeyi düzeltiyorsunuz.
Dark Diamond Mesh güzel kasa fiyatına görede, diğer dark kasaları çokta iyi değil malesef. Guardian Proydu heralde o biraz güzel.
Birde, bu Galax'ın kutu içeriği baya iyi, RGB Kontrolcüsüde çıkıyordu heralde. 4 Fan + RGB kontrolcüsü kendi başına pahalı. kasanın tek eksiği var, o da GPU desteği baya kısa. 34CM veya 35 CM'di galiba.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin

Kanka sana sövmeyeceğim ya gerçekten her konuda senin gibi bir ******** çıkıyor ne yapacaksın. :D Burada zaman ayırıp bir şeylerde yardımcı olmaya çalışıyoruz onu bile karalıyorsun kafa basmıyor neye kime laf anlatıyorum. Boş muhabbeti başlatan sensin beni işin içine katana kadar @DerratiX 'in yaptığı gibi önerini yap daha iyi de geç gerisini alacak olan adam karar versin.
Ya hala uzatıyorsun gerçekten :D Yardımcı olmaya çalışmana bir şey dediğimi görmüyorum f/pye T6 koymamışsın diyorum? Gidip 224XT ve Wraith Prism koymuşsun T6 nerede diyorum ama maalesef ki hata bende bunu anlamamanı beklemiyordum.

Top Bottom