Neler Yeni

Bilgisayarımı upgrade edeceğim

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
bende 500 gb var oyun oynamıyorm diye daha anca 200 gb falan doldu dolmadı :D bu arada rx6600 hem zorlar hemde mantıksız olur anakartım yüzünden pci 4.0 değil sanırım anakartım pci t
3.0 da da çok verimli çalışmıyormuş 6000 serisi
Yok, o sadece RX6500XT'de. maksimum %3'lük kayıp yaşarsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman çok mantıklı bir ekran kartı yok. 8 GB RX 570 daha güzel 6500XT'den.

Belki 1660S 5000 Tl olursa.

ByEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emre Yılmaz
Konuya gelen mesajları çok okuyamadım ama size önerebilceğim soğutucular şu şekilde
ucuz yollu şu 2 arkadaş var tavsiyem olarak içlerinden termal macunda geliyordu bildiğim kadarıyla
daha cool bi görüntü istiyosan şu arkadaşta var
bütçenizi 50 100 tl daha aşarsanız ki tavsiyemdir şu sıvı sogutmalarda mevcut

Ram konusunda pek bi önerim yok orası sizin tercihiniz dual kit alıp devam edebilirsiniz
Ekran kartınızda hala 2. elde hatrı sayılır bi ederi var size tavsiyem gtx 1070 almanızdır 2. elde temiz gtx 1070 ler 5bin tl civarında bulunmakta üstelik photoshop ve video editlediğinizi söylemiştiniz bu kart bu tür işler için biçilmiş kaftan oyun tarafındada sizi üzmeyecektir.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,357
İsim
Olcay akbulut
Yok, o sadece RX6500XT'de. maksimum %3'lük kayıp yaşarsın.

O zaman çok mantıklı bir ekran kartı yok. 8 GB RX 570 daha güzel 6500XT'den.

Belki 1660S 5000 TL olursa.
yok öyle bütçemi çok aşar ekran kartımı satıp üstüne biraz ekleyip rx6500xt almak daha mantıklı o zaman performansdan ziyade güncel olsun derdindeyim ekran kartı açısından

bu kasa nasıldır bu arada?

Konuya gelen mesajları çok okuyamadım ama size önerebilceğim soğutucular şu şekilde
ucuz yollu şu 2 arkadaş var tavsiyem olarak içlerinden termal macunda geliyordu bildiğim kadarıyla
daha cool bi görüntü istiyosan şu arkadaşta var
bütçenizi 50 100 TL daha aşarsanız ki tavsiyemdir şu sıvı sogutmalarda mevcut

Ram konusunda pek bi önerim yok orası sizin tercihiniz dual kit alıp devam edebilirsiniz
Ekran kartınızda hala 2. elde hatrı sayılır bi ederi var size tavsiyem gtx 1070 almanızdır 2. elde temiz gtx 1070 ler 5bin TL civarında bulunmakta üstelik photoshop ve video editlediğinizi söylemiştiniz bu kart bu tür işler için biçilmiş kaftan oyun tarafındada sizi üzmeyecektir.
çok teşekkür ederim sıvı soğutmaları not ettim ^^

ByEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Emre Yılmaz
yok öyle bütçemi çok aşar ekran kartımı satıp üstüne biraz ekleyip rx6500xt almak daha mantıklı o zaman performansdan ziyade güncel olsun derdindeyim ekran kartı açısından

rica ederim

Dostum sıcaklıkla ilgili sorunların varsa kasaya önem vermen gerekiyor. İçeriye istediğin kadar fan koy kasanın hava emişi olsun, hava delikleri olsun yetersiz kaldığında içeriye koyduğun kule tipi soğutucunun da pek bir önemi kalmayacak.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,357
İsim
Olcay akbulut
Dostum sıcaklıkla ilgili sorunların varsa kasaya önem vermen gerekiyor. İçeriye istediğin kadar fan koy kasanın hava emişi olsun, hava delikleri olsun yetersiz kaldığında içeriye koyduğun kule tipi soğutucunun da pek bir önemi kalmayacak.
Normalde sicaklik ile ilgili bir problemim yok hava sogutmayi overclock yapacagim icin istiyorum

Normalde sicaklik ile ilgili bir problemim yok hava sogutmayi overclock yapacagim icin istiyorum
Bu yüzden daha iyi hava akışına sahip olan bir kasaya yönelmen daha iyi olacaktır işte. Parçaları bence aceleye getirme indirim kovala her gün bak, ben öyle yapıyorum şahsen. RX6500XT alacaksan da en azından işlemcini R5 5600 yapmaya çalış, daha sonrasında Msi'ın B550 anakartlarından alabilirsin. Ekran kartını ileride bir kaç tık daha yükseltmek istersen derdin olmaz en azından. Ramlerde rgb fantezin yoksa ve overclock yapacaksan attığımız Ballistix ramleri almalısın, çipleri kaliteli olduğundan bana da çok önerdiler. Ben overclock yapmayacağımdan ve rgb istediğimden yönelmeyeceğim sanırım, bütçe mevzusu birazda.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,357
İsim
Olcay akbulut
Bu yüzden daha iyi hava akışına sahip olan bir kasaya yönelmen daha iyi olacaktır işte. Parçaları bence aceleye getirme indirim kovala her gün bak, ben öyle yapıyorum şahsen. RX6500XT alacaksan da en azından işlemcini R5 5600 yapmaya çalış, daha sonrasında Msi'ın B550 anakartlarından alabilirsin. Ekran kartını ileride bir kaç tık daha yükseltmek istersen derdin olmaz en azından. Ramlerde rgb fantezin yoksa ve overclock yapacaksan attığımız Ballistix ramleri almalısın, çipleri kaliteli olduğundan bana da çok önerdiler. Ben overclock yapmayacağımdan ve rgb istediğimden yönelmeyeceğim sanırım, bütçe mevzusu birazda.
ramleri kesin olarak ballistix olarak alıyorum o zaman, ama işlemciden emin değilim çünkü upgrade den sonra bilgisayarı daha ellemek istemiyorum büyük ihtimal ellememde gittiği yere kadar götürsün, işlemci almak yerine kasayı değiştirip hava soğutma takar bide güzel bi oc yaparım cillop gibi olur

bu arada 2. el ssd alınır mı?

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Okumadan etmeden yorumlaman garibime gitti.
Yoo okudum. Bu fiyatlar geçici bir durum değil. A2000 neredeyse 6 aydır F/P bir ürün değil.

C7894A99-C49F-45E1-8854-12FE34C52C59.jpeg

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,363
Üyeler
150,261
Son üye
tufn7
Top Bottom