Neler Yeni

İnceleme BİMcell'e geçtim | Vodafone'dan iyidir

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,430
İsim
Taha yücel
bimcell_nerede_sat%C4%B1l%C4%B1r.jpg

Vodafone'daydım. Çekmiyordu. Bildiğin şehir merkezinde çekmiyordu. Metroya biniyorum -bilenler bilir Adana metrosu üstten gidiyor - anca çekiyordu.
Neyse Türk Telekom ve Turkcell'e geçmek istedim ama pahalı. Turkcell zaten pahalı da Turk Telekom da eh yani biraz pahalı.
Benim gözüm aslında hep BİMcell'deydi. Turkcell'e geçemem çünkü harbi pahalı. Türk Telekom'a yol vardı ama onun da paketleri hep yeni hat alanlara özeldi. Yani adam yeni müşteriye oynuyordu. Ben de BİMcell'e geçtim çünkü aynı paraya daha çok internet veriyordu. Daha az para değil yalnız aynı paraya.
Cuma günü geçiş için başvuru yaptık BİM mağazasından. Pazartesi saat 2:27'de açıldı. Araya hafta sonu girmeseydi belki daha erken açılırdı.
BİMcell paketleri aşağıdaki gibi:
Bunlar standart Dost paketler
5fbfd7f3-7808-49bf-8789-7e4c7de6ab0f.png

Benim aldığım paket aşağıdaki:
Yalnızca 7-25 yaş arası faydalanabilir. Bu arada harbi iyi paket bence. Daha iyisi var mı bilmiyorum Türk Telekom'un sitesinden bakmak lazım. Turkcell'de kesin yoktur -bakmadım ama. 172 TL'ye 20 GB her yöne, 5 GB sosyal medya (Insta, X, Facebook, YouTube), 750 DK her yöne, 250 SMS her yöne. Sırf bu paket için BİMcell'e geçtim açıkçası. Ne yazık ki faturalı değil yani zam yapılmasına açık. Fakat kolay kolay zam yapmazlar gibime geliyor. TT ne zaman yapar bu da öyle yapar.
51edb3d1-190a-4079-9d09-1031590caa2f.jpg

Diğer paketler:
Dost Konuşan Paket: 1500 DK, 12 GB, 250 SMS 159 TL.
dostkonusanpaketi1.png

Dost Dijital Paket: 20 GB, 750 DK, 250 SMS 189 TL. (Yaş sınırı yoktur.)
uygulamayaozel1.png

Ek paket fiyatları
Eğer mevcut paketinizdeki internet biterse yani bir zaman gelir paketinizdeki internetin suyu çekilmişse ek paket alabilirsiniz. BİMcell'in özelliği şu "UCUZ".
Misal ekstra 20 GB 101 TL, ekstra 10 GB 77 TL, haftalık 10 GB 52 TL, haftalık 2 GB 28 TL... Yani bilmiyorum bana uygun geldi.

Çekim gücü:
Çekim TT ile aynı zaten. Yani TT nasılsa BİMcell de o. Yani misal Speedtest'te hız testi yaptığımda cihazı Türk Telekom LTE olarak görüyor. Online işlemler uygulamasının açılışında "BİMcell bir TT hizmetidir." yazısı çıkıyor.

SON SÖZ
Eğer pahalı paketlerden bıktıysanız şans verebilirsiniz. Son olarak Vodafone'dan iyi. :D
bimcel paketi yeni keşfettim şimdi ben genelde normal paket kapıyodum iyi oldu bu :D

Farex

80+ Bronze
Harbi bende niye sil süpür çıkmıyor hediye yerinde. Yeni müşteri olduğum için mi acaba? Daha bugün geçiş onaylandı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bak şu forumda 100 kişi çevir. Çoğu çekmiyor der. Deprem zamanında çekmeyen tek operatör Vodafone'du.
Kardeş ben hatayda depreme mağruz kaldım allah aşkına vodafone çekmese biz ölmüştük çıkamazdık ordan türk telekom pertti o zaman zaten.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Size şöyle bir ipucu vereyim ne kadar pahalı olursa olsun Turkcell'e geçip içeriği size uyan paketi 12 ay taahhütle alın 2 3 ay geçince diğer operatörlerden daha ucuza gelmiş oluyor. Mesela 3 aydır turkcelldeyim 130tlye 12gb 1000dk kullanıyorum.
12 ay taahhütle al derken? Yani ön ödeme mi yoksa faturalı hat mı?

123kral14

80+ Silver
bimcell zamlardan sonra bozdu

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kardeş ben hatayda depreme mağruz kaldım allah aşkına vodafone çekmese biz ölmüştük çıkamazdık ordan türk telekom pertti o zaman zaten.
Şaşırdım doğrusu. Kendi deneyimimi ileteyim, Adana Çukurova, Seyhan, Yüreğir Vodafone adam akıllı çekmiyordu.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
türk telekom uygulaması üzerinden telefon no ile giriş yapıp her hafta cuma günü yapıyoruz.
BİMcell uygulamasından yapılmıyor mu?

Faturalı tabii ki
Nasıl daha ucuza gelebiliyor anlamadım.
Şu fiyatlarda normal olan hangisi:

Rhodos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Sinan Ermiş
fiyatlari gercekten cok guzel tek eksigi otomatik odeme veya faturali secenegi olmamasi. her ay yukleme yapmayi unutup disarida internetsiz kaliyorum :p

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,057
İsim
Taha Efe
Harbi bende niye sil süpür çıkmıyor hediye yerinde. Yeni müşteri olduğum için mi acaba? Daha bugün geçiş onaylandı.

Bak şu forumda 100 kişi çevir. Çoğu çekmiyor der. Deprem zamanında çekmeyen tek operatör Vodafone'du.
Babam 15 20 yıldır vodafone üyesi. (Telsimden beri)
Çekiyor.
Gercii bende Türk Telekom Kullanıyorum çekimi gayet iyi Marmaray'ın bile coğu yerinde çekiyor.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,098
İsim
Selim
BİMcell uygulamasından yapılmıyor mu?

Nasıl daha ucuza gelebiliyor anlamadım.
Şu fiyatlarda normal olan hangisi:
Kastettigim bu değil hangi paketi alırsanız alın bu enflasyonda 2 3 ay geçince ucuza kullanıyor oluyorsunuz. Vodafone hariç hepsi mantıklı yatırım. 16gb 105tlye geçtim vodafonea sadece 1 ay dayanabildim o hıza.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,181
İsim
Emre
Discord
necromancerr
bimcell_nerede_sat%C4%B1l%C4%B1r.jpg

Vodafone'daydım. Çekmiyordu. Bildiğin şehir merkezinde çekmiyordu. Metroya biniyorum -bilenler bilir Adana metrosu üstten gidiyor - anca çekiyordu.
Neyse Türk Telekom ve Turkcell'e geçmek istedim ama pahalı. Turkcell zaten pahalı da Turk Telekom da eh yani biraz pahalı.
Benim gözüm aslında hep BİMcell'deydi. Turkcell'e geçemem çünkü harbi pahalı. Türk Telekom'a yol vardı ama onun da paketleri hep yeni hat alanlara özeldi. Yani adam yeni müşteriye oynuyordu. Ben de BİMcell'e geçtim çünkü aynı paraya daha çok internet veriyordu. Daha az para değil yalnız aynı paraya.
Cuma günü geçiş için başvuru yaptık BİM mağazasından. Pazartesi saat 2:27'de açıldı. Araya hafta sonu girmeseydi belki daha erken açılırdı.
BİMcell paketleri aşağıdaki gibi:
Bunlar standart Dost paketler
5fbfd7f3-7808-49bf-8789-7e4c7de6ab0f.png

Benim aldığım paket aşağıdaki:
Yalnızca 7-25 yaş arası faydalanabilir. Bu arada harbi iyi paket bence. Daha iyisi var mı bilmiyorum Türk Telekom'un sitesinden bakmak lazım. Turkcell'de kesin yoktur -bakmadım ama. 172 TL'ye 20 GB her yöne, 5 GB sosyal medya (Insta, X, Facebook, YouTube), 750 DK her yöne, 250 SMS her yöne. Sırf bu paket için BİMcell'e geçtim açıkçası. Ne yazık ki faturalı değil yani zam yapılmasına açık. Fakat kolay kolay zam yapmazlar gibime geliyor. TT ne zaman yapar bu da öyle yapar.
51edb3d1-190a-4079-9d09-1031590caa2f.jpg

Diğer paketler:
Dost Konuşan Paket: 1500 DK, 12 GB, 250 SMS 159 TL.
dostkonusanpaketi1.png

Dost Dijital Paket: 20 GB, 750 DK, 250 SMS 189 TL. (Yaş sınırı yoktur.)
uygulamayaozel1.png

Ek paket fiyatları
Eğer mevcut paketinizdeki internet biterse yani bir zaman gelir paketinizdeki internetin suyu çekilmişse ek paket alabilirsiniz. BİMcell'in özelliği şu "UCUZ".
Misal ekstra 20 GB 101 TL, ekstra 10 GB 77 TL, haftalık 10 GB 52 TL, haftalık 2 GB 28 TL... Yani bilmiyorum bana uygun geldi.

Çekim gücü:
Çekim TT ile aynı zaten. Yani TT nasılsa BİMcell de o. Yani misal Speedtest'te hız testi yaptığımda cihazı Türk Telekom LTE olarak görüyor. Online işlemler uygulamasının açılışında "BİMcell bir TT hizmetidir." yazısı çıkıyor.

SON SÖZ
Eğer pahalı paketlerden bıktıysanız şans verebilirsiniz. Son olarak Vodafone'dan iyi. :D
Vodafone çekmiyordu Türkcelle geçtim bende 20 gbye 130 TL ödüyorum paketim bittiğinde ne kadar sokacak merak etmiyor değilim :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Kastettigim bu değil hangi paketi alırsanız alın bu enflasyonda 2 3 ay geçince ucuza kullanıyor oluyorsunuz. Vodafone hariç hepsi mantıklı yatırım. 16gb 105tlye geçtim vodafonea sadece 1 ay dayanabildim o hıza.
Yok anladım. Pahalı almış olsak bile diğerlerine zam gelince Turkcell ucuza gelmiş oluyor. Şöyle bir sıkıntı var. Nerden belli? Yani nerden belli daha ucuza gelecek. Ya diğer operatörler daha az zam yaparsa vs.

Top Bottom