Neler Yeni

BİOS Bozulabilir mi ?

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Laptobumda sorunlar çıkmadan önce biosta 2 tane windows boot manager vardı.Ben her zaman 1.windows boot manageri seçerdim.Sorunlar çıkmadan önce 2.windows boot manageri seçtim ve ekrwn gelmedi pc gitti.Şuan benim şüphelendiğim iki şey var,ya anakart bozuk yada biosu bozdum.Sorum şu,bios bozulabilir mi ?

HoYeon Jung

80+ Gold
Hocam çok özür dilerim, 2.yi seçtiğiniz zaman mı bozuldu ve ekran gelmedi?
Tekrar 1.yi seçince gelmesi mi?

emirhan1234

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,601
İsim
emirhan
Bozulabilir ama eğer öyle bir sorun olursa teknik servise götürebilirsin.

HoYeon Jung

80+ Gold
Hocam ben hep 1.seçerdim windows açılırdı bu sefer 2.yi seçtim bozuldu.Bios falan hiçbir ekran gelmiyor.
Demek ki bios ayarlarını bozmuşsunuz hocam. Galiba anakart üzerinde bir şey olacaktı, oradan sıfırlanıyordu ancak sizin ki laptop. En mantıklısı teknik servis ama siz yaptığınız için yaparlar mı bilmiyorum. Para karşılığı falan yaparlar çok yüksek ihtimal.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Demek ki bios ayarlarını bozmuşsunuz hocam. Galiba anakart üzerinde bir şey olacaktı, oradan sıfırlanıyordu ancak sizin ki laptop. En mantıklısı teknik servis ama siz yaptığınız için yaparlar mı bilmiyorum. Para karşılığı falan yaparlar çok yüksek ihtimal.
Biosu sıfırlasam geçer diye düşünüyorum.

BatuhanIO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Batuhan Aksoy
Anakartlar bilgisayarı açamadı zaman ses falan çıkartır, tabi laptop anakartlarında oluyor mu bilmiyorum fakat BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz, o da işe yaramazsa BIOS uçmuş olabilir, 2 hafta önce benim de başıma geldi ve naparsak yapalım bilgisayardaki DRAM LED sürekli yanıyordu biz de yeniden BIOS yazdık ve sorun düzeldi.

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartlar bilgisayarı açamadı zaman ses falan çıkartır, tabi laptop anakartlarında oluyor mu bilmiyorum fakat BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz, o da işe yaramazsa BIOS uçmuş olabilir, 2 hafta önce benim de başıma geldi ve naparsak yapalım bilgisayardaki DRAM LED sürekli yanıyordu biz de yeniden BIOS yazdık ve sorun düzeldi.
Bip bip seslerini diyorsan normalde o sesler gelir ama bu sefer gelmedi.

Atyxah

80+ Silver
bios pilini çıkarıp takınca bios sıfırlanıyor diye biliyorum öyle deneyin BELKİ düzelir

Atyxah

80+ Silver

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Evet, sıfırlarsanız geçer yüksek ihtimal ancak sorumlu olmak istemiyorum ve nasıl yapıldığını bilmiyorum laptoplarda.
Laptoplarda da bios pili var benimki klavyenin altında,ama bi türlü kablosunu çıkaramadım yarın tekrar deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios yazılabiliyor,uğraş ister.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayardaki sorun bu;
https://forum.donanimarsivi.com/konu/casper-csd-acilmiyor-tepki-yok-yardim.402973/

TALHA MURAT

80+ Silver
Top Bottom