Neler Yeni

bizim suçumuz ne biz ne yaptık onları ödüyoruz

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
@Toxpox Bi el at buralar karışık :confused:

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Enes Bahadır

mert_tr52

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Mert Temür
bizim suçumuz ne diye biz gençler yaşlıların cahil kesim yaptıklarını ödüyoruz diye biz affedilmeyen günahların acısı çekiyoruz diye diye ya ben kendinden bir anı anlatmak istiyorum simdi 3 yıl önce ailen bana telefon alıyordu ve bu zaman sadece ailen asgari ücretin bir tık üstünde alıyordu ama rahat bir şekilde hayatını geçiriyordun ve bir sıkıntı çıkmıyordu ben ne istersen alıyorlardı simdi ise 2021 yılında ailen hayvanlar gibi maaş alsa bile zor geçiriyoruz diye çünkü 2016 asgari ücretden bile az alıyoruz düşünün ne berbat durumdayız peki yaptıkları yanlışları düzeltiyorlarmı hayır daha,da hata yapıyorlar diye kendi işlerine gelmediği için anketlere bakıyorum daha bu partiye oy veren %40 %35 var biz niye cahil insanların hatasını ödüyoruz hemen aşağında 2 resim verecem durumun 3 yıl içinde ne kadar değiştiği anlayın
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konu bir anda silinirse bilin,ki ben silivri yolunu tuttum demek.
Konuşmak istediğim çok şey var ama cidden değmiyor ya. Cahil kesim yüzünden bunalıma giriyorum. Cidden gençliğimi yaşayamıyoruz. Bir sürü anlatılacak şeyler var da ahh ahh.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Ben en genelden alayım :
Suriye, Libya, Kadabağ.
ABD şu an korkuyor. Şu an ABD çöküyor. Resmen çöküşü başladı. Güç yavaş yavaş doğuya yani Çin e akıyor. ABD nin korkusu şu ; Türkiye elden gidiyor.
Onlar ecevit Türkiye sini istiyorlar. Fakat o devir bitti. RTE karşı duruyor. Biz her Suriye ye girdiğimizde dolar yükseliyordu.
EK bilgi :
Geçen PROF. DR. MEHMET HAKKI CAŞIN müjde verdi: Türkiye çoktandır süpersonik füze çalışması yapıyor. (Çalışma dediğim yani AR-Ge) ve Türkiye nin kamuoyu ile paylaşmadığı çok teknolojik proje var.
Çin’in ekonomik olarak güçlenmesi, direkt olarak nasıl ABD’nin tamami ile çöküşünü temsil edebilir? Ayrıca “Türkiye elden gidiyor,” cümlesini ve “Ecevit Türkiyesi” tanımlamanı detaylandırmanı istiyorum.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Enes Bahadır
Dostum maalesef mantaliten cok ama cok yanlis. Simdi oncelikle vatandasin cebinde para yok sen diyorsun ki 3 yil once iyi maas aliyorlardi harcamasalardi. Yaa su mantik nasil bir mantikdir arkadas, neymis 5 yil once cok para aliyolarmis o nedenle para biriktirmelilermis, sacmaligin otesi.
Diger dedigin sey ise “is begenmeme” mevzusu. Dusun universiteni bitirdin, ortalama bir puanla mezun oldun ve alaninda ilerlemek icin bir ise girmek istiyorsun. Fakat kimse is vermiyor, sen o kisiye diyorsun ki universite bitirmis olabilirsin fakat yine de mc donalds da calismalisin. Bu ulkede istersen is bulursun fakat okudugun universiteyi ne gune okuyorsun o zaman? Hic okumadan da mc donalds’in bir subesinde kasiyerlik yapabilirdin. Bu konu hakkinda mantaliten de yukarida yazdigim gibiyse lutfen degistirmeye calis.
Olmuyo işte. Mcdonaltsda falan çalıcaksan ya kadın olacaksın yada üniversite mezunu öyle yok dayı sen ne diyon 😁

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Bence eğlenceli oluyor
Aynen öyle, ben acayip zevk alıyorum. 1 siyaset 2 @robin in dini konuları çok zevkli oluyor.
Eģlenceli de bazılarknın söyledi kötu laflar ceza yemeye sebep olcak gibi biraz sakince konuşsalar iyi olurdu
Sonuçta o kötü laflar ediliyorken ceza yiyeceklerini biliyorlardı. Yani çok da şey etmemek lazım, ciddiye almamak.

@FightForHonor neredeyse bütün konuyu okudum ama siyasi görüşünü netleştirmedim, bazen muhalefet bazen akpli gibisin. HDP li çıkarsan şaşırmam artık.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Aynen öyle, ben acayip zevk alıyorum. 1 siyaset 2 @robin in dini konuları çok zevkli oluyor.

Sonuçta o kötü laflar ediliyorken ceza yiyeceklerini biliyorlardı. Yani çok da şey etmemek lazım, ciddiye almamak.

@FightForHonor neredeyse bütün konuyu okudum ama siyasi görüşünü netleştirmedim, bazen muhalefet bazen akpli gibisin. HDP li çıkarsan şaşırmam artık.
Robin hep tek yiyor.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Enes Bahadır
Hakaret etmek bir özgürluk değildir ama.
Ben hakaret edeceğim demedim ki. Ülkede olan bazı şeyleri dile getirmek bile hakkında soruşturma açmaya yetiyor diyorum.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Olmuyo işte. Mcdonaltsda falan çalıcaksan ya kadın olacaksın yada üniversite mezunu öyle yok dayı sen ne diyon 😁
İşte üni mezunu olup mc donaldsda calismak zorunda olanlar var :)

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,529
İsim
Enes Bahadır
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom