Neler Yeni

Ryzen5 5600 - ID Cooling se 214xt ile Buz Gibi!

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
Tellerinin nereye takıldığınız pek bir önemi yok maksat sabit tutsun yeter zaten daha dikkatli bakarsan tellerin farklı olduğunu anlayabilirsin :)
Aslinda teller ayni, ondekinde daha fazla gerginlik oldugundan oyle gorunuyor.
Mesela sizdekinin teller nerede önde mi arkadami takili

Aykut D.

80+ Gold
Bizim millet sıvı soğutucuyu kuleden daha iyi gibi görme sorunu var anlamış değilim. En basit kule tipi 240mm ile denk i7-9 olmadıkça 360 üstü sıvı soğutma gerekli değil. Bendeki kıytırık snowman x4 240mm tokatliyor...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim millet sıvı soğutucuyu kuleden daha iyi gibi görme sorunu var anlamış değilim. En basit kule tipi 240mm ile denk i7-9 olmadıkça 360 üstü sıvı soğutma gerekli değil. Bendeki kıytırık snowman x4 240mm tokatliyor...
Konudaki durum gold silicon ile alakalı benim dediğim soğutucularda ilgili .

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,085
İsim
Kerem Çavuş
Stok soğutucuyla sons of the forestta 97 derece gördüğümü bilirim silikon kalitesi farkı :D

ThE LoSt

80+ Silver
Ryzen 5 5600 ve id cooling se 214xt kullanıyorum
işlemciye ne yaptıysam 57.1 dereceyi asla geçmedi. ve fanlar son hızda çalışmıyor. yani cpu fanı 1000rpm civarlarında calısıyor,
Turbo veya manual %100 civarına alsam muhtemelen full yükte 45 derecelerde olacak.
Ben mi şanslıyım? çünkü arkadaşımda sıvı soğutucu vardı 65 dereceden aşağı görmemiştim onda
İşlemcinin silikon değerini merak ediyorum acaba golden sample mi denk gelmiştir?İ
Alıntıyı görüntüle
Madem ısı değerlerin bu kadar iyi gazla bakalım işlemciyi hangi değerleri göreceğiz.
R23 ve r23 test skorlarını hem tekli hem çoklu merak ediyorum.

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,332
İsim
mustafa can
Stok soğutucuyla sons of the forestta 97 derece gördüğümü bilirim silikon kalitesi farkı :D
sons of the forest işlemciye çok abanıyor 5600x stock fanla girdin 1dk bile sürmedi o sıcaklığa ulaşması

Palo DAYI

80+ Gold
suan 2cı fanı taktım yalnız fan dandık bısey bıraz fazla ses yapıyor acaba bu fanın gırısınde 2 pın wardı normal kasa fanlarına bagladım kasa fanlarında 4 pın war cha kablosu hepsı bunu ayarlayabılırmıyım fanlar oto da suan bıosdan yapsam sesı dusururum aslındada bu sefer sogutmayı etkıler dıye dusunuyorum

cornlov

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Caner kart
suan 2cı fanı taktım yalnız fan dandık bısey bıraz fazla ses yapıyor acaba bu fanın gırısınde 2 pın wardı normal kasa fanlarına bagladım kasa fanlarında 4 pın war cha kablosu hepsı bunu ayarlayabılırmıyım fanlar oto da suan bıosdan yapsam sesı dusururum aslındada bu sefer sogutmayı etkıler dıye dusunuyorum
120mm degilse cok ise yaramaz bence

Palo DAYI

80+ Gold

pc ustasi1

80+ Silver
Ryzen 5 5600 ve id cooling se 214xt kullanıyorum
işlemciye ne yaptıysam 57.1 dereceyi asla geçmedi. ve fanlar son hızda çalışmıyor. yani cpu fanı 1000rpm civarlarında calısıyor,
Turbo veya manual %100 civarına alsam muhtemelen full yükte 45 derecelerde olacak.
Ben mi şanslıyım? çünkü arkadaşımda sıvı soğutucu vardı 65 dereceden aşağı görmemiştim onda
İşlemcinin silikon değerini merak ediyorum acaba golden sample mi denk gelmiştir?İ
Alıntıyı görüntüle
Ben biostan fan hızını max %30'a çektim sadece 80 dereceyi geçerse tam güç çalışıyor ama daha 65 dereceyi geçmedi baya memnunum
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 ghz 1.4 volt dene bakalım ısınıyor mu yanıyor mu :D
Yuh hocam siz bi tık ileriye gitmişsiniz :D bendede oc yapcak anakart olsa bende yapmayı düşünüyorum bu arada kaç watt güç tüketiyor

Top Bottom