Neler Yeni

Corsair iCUE H150i Elite LCD XT 360mm bu fiyata alınır mı?

hocam soğutma konusunda kafan rahat olsun. 7.5 k lık soğutucu bir zahmet serin çalışsın. Ben 13700k + 4080 kartı yeni monitör alana kadar 1080p de kullanıyorum ve ciddi bir darboğaz var. İşlemcimin güç tüketimi bazı oyunlarda anlık olarak 167 w lere kadar çıkıyor ona rağmen 240 lık corsair h100 (düz olanı fiyatı yaklaşık 2 k) ile beraber sıcaklığım 65 dereceler civarında, hot spot diyebileceğimiz cpu package kısmı ise 78 80 arası seyrediyo. Eskiden 3060 la kullanırken hotspot hiçbir şekilde 65 dereceyi geçmiyordu, 4k monitör alıp darboğazı ortadan kaldırdığımda sıcaklığın yine eski seviyelere düşeceğine inanıyorum. Kısacası benim 240 lık soğutucu yetiyosa, senin sistemde h150 elite senin işlemciyi gayet serin çalıştırır.
MSI Coreliquid K360 var hocam inanın işlemci cayır cayır yanıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fahiş fiyat hocam. Milleti sömürüyolar :) capellix 360mm normalde olması gereken en fazla 6.000₺
Benim almak istediğim model peki hocam
Bu arada kasam da beyaz iyi gider
5000x white

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
msi ın bazı soğutucuları kronik sorunlu diye duydum. Garantisi varsa gönder direk. Geçenlerde birisi de aynı durumdan şikayetçiydi ve garantiden değiştirdiler diye hatırlıyorum.

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Anakartınız nedir
Gayet güzel soğutuyormuş
AM5 platformu ısınan bir platform olduğu halde
X670e Hero
Ne yaptığınıza bağlı hocam :)

Benim almak istediğim model peki hocam
Bu arada kasam da beyaz iyi gider
5000x white
Alınır her türlü ben kullanıyorum ve memnun olduğum için tavsiye ederim. Bende de 5000x var bu arada. Üste sığdı rahat şekilde.

msi ın bazı soğutucuları kronik sorunlu diye duydum. Garantisi varsa gönder direk. Geçenlerde birisi de aynı durumdan şikayetçiydi ve garantiden değiştirdiler diye hatırlıyorum.
Keşke gönderebilsem hocam
Montajlama yaparken yanlış vida atıp o soğutmanın petek kısmına zarar verdim
Sıvı kaçağı yok ama bir vida deliği kadar delik açtım
Kısa vida yerine uzun vida attığı için

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
geçmiş olsun hocam, yazık olmuş baya pahalı bi cihaz. muhtemelen kullanıcı hatası deyip bakmazlar bu durumda. Ama aşırı ısınma sorununun o vidayla alakalı olmadığını düşünüyorum. geçen ay forumda paylaşılmıştı msi 360 mm lik soğutucunun kronik sorunlu olduğu ve msi bunları toplayıp değiştirmiş. ama hangi modeli olduğunu unuttum

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Soğutmaya o delik sebep olmuyorsa gönder hocam :) soğutmaması ayrı o ayrı sonuçta.

X670e Hero
Ne yaptığınıza bağlı hocam :)

Alınır her türlü ben kullanıyorum ve memnun olduğum için tavsiye ederim. Bende de 5000x var bu arada. Üste sığdı rahat şekilde.
Oyun oyanayacağım hocam öyle renderlık montajlık işlerim yok
Amacım iyi bir sistemim olsun
Ben 5000x e dikey koydum bu ekran kartının hemen yanındaki kısma pencereye doğru bakıyor soğutucu böyle çok güzel durdu

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Oyun oyanayacağım hocam öyle renderlık montajlık işlerim yok
Amacım iyi bir sistemim olsun
Ben 5000x e dikey koydum bu ekran kartının hemen yanındaki kısma pencereye doğru bakıyor soğutucu böyle çok güzel durdu
Dikey güzel durur evet. Bende yakın zamanda farklı bir kasaya geçmeyi düşünüyorum. Planlama yapıyorum. İnşallah evime geçince. Biraz hastalık bu işler :) Bu sıvı soğutmada hem şimdi hem sonrası için gayet işini görür.

Dikey güzel durur evet. Bende yakın zamanda farklı bir kasaya geçmeyi düşünüyorum. Planlama yapıyorum. İnşallah evime geçince. Biraz hastalık bu işler :) Bu sıvı soğutmada hem şimdi hem sonrası için gayet işini görür.
İnşallah
Allah gönlünüze göre versin

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
geçmiş olsun hocam, yazık olmuş baya pahalı bi cihaz. muhtemelen kullanıcı hatası deyip bakmazlar bu durumda. Ama aşırı ısınma sorununun o vidayla alakalı olmadığını düşünüyorum. geçen ay forumda paylaşılmıştı msi 360 mm lik soğutucunun kronik sorunlu olduğu ve msi bunları toplayıp değiştirmiş. ama hangi modeli olduğunu unuttum
Benim kullandığım modelde de sorun var diyorlar K serisinde yani
MSI ın sorunsuz sıvı soğutması yok sanırım

dexmete

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Metehan
Lüks. Paran çok ve işlemcin güçlüyse alınır.

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
Top Bottom