Neler Yeni

Çözüldü. YENİ ALDIĞIM MODEM İNTERNETE BAĞLANMIYOR

Valla ben 80 mbps alıyorum evde wifi çok çekmiyor diye aldım açıkçası ama daha iyisi olsun derken şuan elimdekinden oldum umarım bilen bu sorunu yaşamış
Çözmüş biri çıkar yoksa rezil olduk 1 haftadan önce çözüm sağlamaz türknet ayrıca tenda da sorun olduğunu düşünmüyorum onda sorun olsa birebir aynı sorunu bunda da yaşamazdım yoksa tendanın arayüzü daha basit ve kolay aslında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer böyle bir durum varsa güzel bir dava kendilerini bekliyor olacak çünkü eski çalışan modemim de çalışmıyor bugün 2. Modemi denedikten sonra
Başka internet firmasinda denedinizmi hocam modemi?

Modemi bağladığınız gibi internete bağlanabildiniz mi ayrıca bir ayar yapmadınız mı
Sadece firmadan verilen kullanıcı adı şifre girdim bukadar başka bir şey yapmadım :)

Cancan234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Can ince
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar teknoloji indirim
ben bir bunu sorayım aslı astarı varmı varsa bile en azından bana bunun bilgisini vermeleri gerekirdi
eskisini bilemem ama yeni modem almadan önce sorsaydınız çalışmaz derlerdi diye tahmin ediyorum biz turkcelle sormuştuk çalışmaz internet alamaz baz istasyonundan dediler

Başka internet firmasinda denedinizmi hocam modemi?

Sadece firmadan verilen kullanıcı adı şifre girdim bukadar başka bir şey yapmadım :)
Yok denemedim çevremde pek yok olanda denetir mi bilmiyorum olanda kendi internetininde arızalanma riskini alır mı 😂

Cancan234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Can ince
İlgilendiği Kategoriler

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Atilla
Modeme dsl kablosuyla mı bağlanıyorsun yoksa ethernet kablosuyla mı ?

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Tüm sağlayıcılar kendi cihazlarını kullanmayı söyler ama zorunlu kılamaz.
İster dsl ister fiber altyapınız olsun, uygun koşullarda kendi cihazınızı her zaman kullanırsınız.

Servis sağlayıcı harici satın aldığınız cihazlara manuel kurulumu kendiniz yapmalısınız. Sağlayıcı tarafından otomatik kurulum alamazlar. Tr069 protokolu yoktur ve ayrıca servis sağlayıcının otomatik kurulum portu tanımsızdır. (Zaten o tanımda sadece iss tarafından bilinir)

Her altyapıda bilinmesi gereken 3 koşul vardır.

Vlan değerinizi girin. (dsl altyapılar 35'tir. fiber altyapılarda genelde 35 olmakla birlikte farklı vlan'larda vardır. bunu zaten zorunlu olarak kiralanan fiber router arayüzünde görürsünüz.)

Kullanıcı adı ve şifre (sms, online işlem merkezi ya da müşteri hizmetlerinden alınır. muhakkak servis sağlayıcı tag'i ile yazılmalıdır. örneğin; 1234denem@mileni - 1234deneme@ttnet) Ayrıca şifre tamamen doğru yazılmalıdır. I ile l, O ile 0 karakterleri karıştırılmamalı. Mümkünse gelen şifreyi kopyala yapıştır ve sonunda boşluk bırakmadığına emin olarak kaydediniz.

Mac klon - 100 kişiden 5 inde belki görülen durumdur. Fiber alyapılarda olabilir. Her zaman yapılması gerekmez.

Cancan234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Can ince
İlgilendiği Kategoriler
Tüm sağlayıcılar kendi cihazlarını kullanmayı söyler ama zorunlu kılamaz.
İster dsl ister fiber altyapınız olsun, uygun koşullarda kendi cihazınızı her zaman kullanırsınız.

Servis sağlayıcı harici satın aldığınız cihazlara manuel kurulumu kendiniz yapmalısınız. Sağlayıcı tarafından otomatik kurulum alamazlar. Tr069 protokolu yoktur ve ayrıca servis sağlayıcının otomatik kurulum portu tanımsızdır. (Zaten o tanımda sadece iss tarafından bilinir)

Her altyapıda bilinmesi gereken 3 koşul vardır.

Vlan değerinizi girin. (dsl altyapılar 35'tir. fiber altyapılarda genelde 35 olmakla birlikte farklı vlan'larda vardır. bunu zaten zorunlu olarak kiralanan fiber router arayüzünde görürsünüz.)

Kullanıcı adı ve şifre (sms, online işlem merkezi ya da müşteri hizmetlerinden alınır. muhakkak servis sağlayıcı tag'i ile yazılmalıdır. örneğin; 1234denem@mileni - 1234deneme@ttnet) Ayrıca şifre tamamen doğru yazılmalıdır. I ile l, O ile 0 karakterleri karıştırılmamalı. Mümkünse gelen şifreyi kopyala yapıştır ve sonunda boşluk bırakmadığına emin olarak kaydediniz.

Mac klon - 100 kişiden 5 inde belki görülen durumdur. Fiber alyapılarda olabilir. Her zaman yapılması gerekmez.
Acaba modem arayüzünün bi
Kaç fotoğrafını çeksem bana sorun olarak gözüken kısımları yardımcı olabilir misiniz sorunun tam olarak ne olduğunu anlayabilmemiz için

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Acaba modem arayüzünün bi
Kaç fotoğrafını çeksem bana sorun olarak gözüken kısımları yardımcı olabilir misiniz sorunun tam olarak ne olduğunu anlayabilmemiz için
Telefon kablosu ile mi ethernet kablosu ile mi bağlantınız?
Ayar yaptığınız ekranları atın bakalım. Yabancısı olduğumuz marka olsada menü ağacından yardımcı oluruz.

Cancan234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Can ince
İlgilendiği Kategoriler
Şuan bu ekrandakilerden bitanesi bağlanmıyor

Ayar yaptığınız ekranları atın bakalım. Yabancısı olduğumuz marka olsada menü ağacından yardımcı oluruz.
Dsl kablosu ile bağlantı sağlıyorum hemen atıyorum yardımınız için teşekkür ederim

Fotoğrafı çekiyorumda buraya atılmıyor büyük olduğu için nasıl atabilirim acaba

Son düzenleme:

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Şuan bu ekrandakilerden bitanesi bağlanmıyor

Dsl kablosu ile bağlantı sağlıyorum hemen atıyorum yardımınız için teşekkür ederim

Fotoğrafı çekiyorumda buraya atılmıyor büyük olduğu için nasıl atabilirim acaba
herhangi bir görsel yükleme adresine ekleyin.
https://imgbb.com/
gibi

Cancan234

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Can ince
İlgilendiği Kategoriler
herhangi bir görsel yükleme adresine ekleyin.
https://imgbb.com/
gibi

Umarım olmuştur ekstra başka bir yerleri göstermemi isterseniz onuda atarım yeterki
Şu soruna bir
Çözüm bulalım

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Attığınız sıralama ile 3. ve 4. ekran görüntülerinde, hangi arayüzdesiniz çok emin olamadım da vlan enable seçili değil.

seçip 35 değerini girip deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ahmet

Umarım olmuştur ekstra başka bir yerleri göstermemi isterseniz onuda atarım yeterki
Şu soruna bir
Çözüm bulalım
Arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum forumda yazılan tüm yorumları okudum denedim işe yaramadı günlerdir bu sorunla uğraşıyorum kime sorsam kime arasam yardımcı olmadı sinirlerim bozuldu iyice kardeşim çözersen bi yazıver

Top Bottom