Neler Yeni

Rehber CS:GO Pingi Nasıl Düşürülür ? [Prof. Dr. Onaylı Çözüm!]

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bugün sizlere, benim de daha birkaç saat öncesine kadar yaşamış olduğum bir sorunu anlatacağım.
CS:GO'da Ping Nasıl Düşürülür ?

Bu rehber internetteki tüm bilgilerden daha farklı ve daha kolay o yüzden beni iyi dinleyin!

1-Mevcut pinge bakmak!
Öncelikle CS:GO Üzerindeki Mevcut Pingimize Bakıyoruz.

Windows Arama>CMD(Komut İstemi)>tracert vie.valve.net>Enter

Bu işlemleri uygulayın ve testin bitmesini bekleyin. Test bittikten sonra bunu bir kenarda tutmak için Ekran Görüntüsü alın.
Orada sayıların yanında bir sürü "ms" göreceksiniz. O ms'ler arasında herkesin aşaması değişir bu yüzden yanlış bir şey söylemeyeyim.
Oranın ekran görüntüsünü atarsanız açıklayabilirim. Neyse.

Orada vie.valve.net yazısının yanında yazan 3tane ms, sizin CS:GO Sunucusu ile aranızda olan pingi gösterir. Yani oraya ...ms ile bağlanılabilir diye gösterir.

Diyelim ki orada 40ms yazıyor ama bi oyuna giriyorsunuz 70-80ms görüyorsunuz. Çözümü çok basit.

CS:GO, Sunucu ve kullanıcı yerleştirmelerini En yakın sunucuya göre yapar. Siz en yakın sunucuya bağlı olduğunuzu sansanız bile sizi başka yerlere atabiliyor.

Sunucular arasında en düşük pinge sahip sunucuyu öğrenmenin bir yolu var ancak güvenlik gerekçesiyle paylaşmayacağım.

ÇÖZÜM:
Eğer ki üstte bahsettiğim gibi Tracert üzerinde güzel ama oyunda fazla ping alıyorsanız şu adımları uygulayın.

1-CS:GO İçi Oyun Ayarlarına girin.
CS:GO>Anasayfa>Ayarlar>Oyun>Oyun
Alıntıyı görüntüle

Burada iki ayarla işimiz var.
Diyelim ki sizin Tracert sonucunuzda 39ms 40ms geziniyor ping değerleri.
O zaman Kabul Edilebilir En Yüksek Eşleştirme Pingi Seçeneğini 45-50'ye indirin.
Maksimum Kabul Edilebilir Oyun Trafiği Bant Genişliğini ise Sınırlandırılmamış Olarak Ayarlayın. Bitti.

Bu ayar çok önemli çünkü sizin pinginiz 30-40 olsa bile sizi 90ms olan bir sunucuya atabiliyor.
Gözlemlerim sonucunda TR İçin EN DÜŞÜK Pingi veren sunucu EU East. Yani Rusya Tarafındaki.

*Rankımla dalga geçmeyin fazla oynamıyorum. Yıllardır da yokum buralarda.
Bu iki ayarı yaptıktan sonra halen bu gereksiz ping sorunu çözülmediyse Modem Değiştirebilirsiniz. Benim şimdilik bildiklerim bu kadar.

Maksimum ping listesi:
<40ms=Max. 45-50ms
50-60ms=Max. 65-70ms
70-80ms=Max. 85-90ms

90-120ms=Max. 140ms
130ms>=Allaha emanet.
*Soldakiler Tracert pingini, sağdakiler ise Maksimum ping ayarlamasının nasıl yapılacağı.

Ayrıca tracert sonuçlarınızı atarsanız daha detaylı bir şekilde inceleyip daha iyi bir değer elde etmenizi sağlayabiliriz.

Rehberimi okuduğunuz için teşekkürler. Düşük pingli oyunlar!

Donanım Arşivi - alpolojix
5200'e RX570'li sistem alan arkadaştan mükemmel bir rehber..

Yasinn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,360
İsim
.
Bilen arkadaşlara bir sorum var, örnek olarak arkadaşımın en yüksek ping ayarı 150 benim 60. Lobinin kurucusu o ise 60 pingemi göre arar yoksa 150 mi ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Bilen arkadaşlara bir sorum var, örnek olarak arkadaşımın en yüksek ping ayarı 150 benim 60. Lobinin kurucusu o ise 60 pingemi göre arar yoksa 150 mi ?
Seçilen sunucuya göre. Her zaman sunucu eşleştirmesi var diye biliyorum.

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Alp ab, tracerti nasıl yaptığımızı gösterdiğin konunun linkini atar mısın ?

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
resim_2021-01-04_123624.png

Oyun açık değilken yaptım bu testi ve bu sonuçları aldım.
Evde biri yokken tek ben varken ping değerim 70 80 civarında fakat ev halkı bağlanınca 150 200 lere uçuyor dostum benim nasıl bir ayar yapmam gerekli 50 60 Pinglerde oynamam için?

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Alıntıyı görüntüle

Evde biri yokken tek ben varken ping değerim 70 80 civarında fakat ev halkı bağlanınca 150 200 lere uçuyor dostum benim nasıl bir ayar yapmam gerekli 50 60 Pinglerde oynamam için?
Tahminim, 60-65 yazman ideal olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alp ab sadece ping ile bitmiyor, maç bulma süreside önemli. Ben olsam 6-7 dakika beklemek istemem maç için.

Son düzenleme:

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Alp ab, tracerti nasıl yaptığımızı gösterdiğin konunun linkini atar mısın ?
e konunun başında var.
Alıntıyı görüntüle

Bunun birinci çözümü modem değiştirmek.
Onun dışında modem arayüzüne girip modemi yeniden başlatıp aradan 5dk geçtikten sonra tekrar test yapıp atarsan sevinirim.
Bu değerler ile 72ms yazabilirsin.

Alp ab sadece ping ile bitmiyor, maç bulma süreside önemli. Ben olsam 6-7 dakika beklemek istemem maç için.
Bende 20 saniyede buluyor ama.

Hepra

80+ Silver
En İyi Cevap
13
e konunun başında var.

Bunun birinci çözümü modem değiştirmek.
Onun dışında modem arayüzüne girip modemi yeniden başlatıp aradan 5dk geçtikten sonra tekrar test yapıp atarsan sevinirim.
Bu değerler ile 72ms yazabilirsin.

Bende 20 saniyede buluyor ama.
rank yükseldikçe zorlaşıyor bulması ab

Top Bottom