Neler Yeni

Çözüldü✓ CS2 FPS DROP GİRMESİ VE AZ FPS

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea
İlk çıkan BIOS kurulu. Bu dediğim şekilde kesinlikle BIOS'u güncelle:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2413 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...-ii/helpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-II
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-B650M-A-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-B650M-A-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.
artı ekleyeyim hocam benim anakart ASUS B650M-A WIFI II
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sorun onla başladıysa kapatınca düzelmesi gerek. Direkt BIOS'u güncelle ama.
YAKINDA FORMAT ATACAĞIM ŞUAN KUKLLANDIĞIM WİNDOWNSTA CRACKLİ LİSANS HEM FORMAT ATACAĞIM HEMDE BU DEDİĞİNİZ BIOS KURULUMUNU YAPACAĞIM AMA ANAKARTIM B650M-A WIFI II

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
Bu şekilde güncelleyeceksin o zaman:
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2413 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-WIFI-II
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.
Video olarakta bu işini görecektir.

YAKINDA FORMAT ATACAĞIM ŞUAN KUKLLANDIĞIM WİNDOWNSTA CRACKLİ LİSANS HEM FORMAT ATACAĞIM HEMDE BU DEDİĞİNİZ BIOS KURULUMUNU YAPACAĞIM AMA ANAKARTIM B650M-A WIFI II
Önce BIOS'u güncelle ondan sonra formatı at. Eğer bölgende elektrik çok gitmiyorsa dert etmene gerek yok elektrik kesintisini. Hadi bin de bir ihtimal geldi seni buldu diyelim. BIOS Flashback özelliği ile BIOS tekrardan yazdırılabilir.

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea
2) Buradan 2413 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-WIFI-II
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2413.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.

Önce BIOS'u güncelle ondan sonra formatı at. Eğer bölgende elektrik çok gitmiyorsa dert etmene gerek yok elektrik kesintisini. Hadi bin de bir ihtimal geldi seni buldu diyelim. BIOS Flashback özelliği ile BIOS tekrardan yazdırılabilir.
teşekkür ederim ama kafama bir şey takıldı elektrik kesilirse ne olur? + yaparken size mesaj atsam tekrar yardımcı olma şansınız varmı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
teşekkür ederim ama kafama bir şey takıldı elektrik kesilirse ne olur? + yaparken size mesaj atsam tekrar yardımcı olma şansınız varmı?
Ekledim onu da mesaja. Önemli değil. Sorun olursa etiketleyebilirsin.

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea

hocam birde bıos güncellemenin farklı bir yolu yokmu?

Ekledim onu da mesaja. Önemli değil. Sorun olursa etiketleyebilirsin.
hocam çok teşekkür edreim allah razı olsun yapacağım zaman sizden destek alacağım sağolun varolun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin

hocam çok teşekkür edreim allah razı olsun yapacağım zaman sizden destek alacağım sağolun varolun
BIOS Flashback var ama gerek yok ona. Bu dediğim şekilde yapmanı tavsiye ederim.

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea

BIOS Flashback var ama gerek yok ona. Bu dediğim şekilde yapmanı tavsiye ederim.
hocam şuan bıosa girmeyey çalışıyorumama bir türlü girmiyorr

f2 ye basıyorum yok del basıyorum girmiyor bir türlü

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
hocam şuan bıosa girmeyey çalışıyorumama bir türlü girmiyorr

f2 ye basıyorum yok del basıyorum girmiyor bir türlü
Bilgisayar açılırken durmadan delete tuşuna bas.

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
kapatıp mı açayaım

hocam kapatıp açıcağım ama klavyenin işiklarda kapanıpğ açılıyor ya o yüzden kaçırıyorum girilmiyor
BIOS post ekranı geliyor di mi Asus diye?

Oxgenbea

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Yiğit Özkozanoğlu
Instagram
oxgenbea
Steam
OxgenBea
Discord
oxgenbea
hayır

yok gelmiyor

yeniden başlatıyorum klavyenin ışıkları yanıp sönüyor f2 veya del basmama rağmen girmiyor büyük ihtimal usb portuna gelen enerji kesildiğinden tıklamamamı almıyor bu yüzden girmiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,510
İsim
Emre Zengin
hayır

yok gelmiyor

yeniden başlatıyorum klavyenin ışıkları yanıp sönüyor f2 veya del basmama rağmen girmiyor büyük ihtimal usb portuna gelen enerji kesildiğinden tıklamamamı almıyor bu yüzden girmiyor
Bilgisayar açılırken monitörün videosunu çekip atar mısın? (Youtube ya da Google Drive'a yükleyebilirsin).

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,848
Üyeler
149,633
Son üye
asi çocuk 62
Top Bottom