Neler Yeni

Deprem olucak mı sizce?

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,322
İsim
Lokman Doğan
afad konteynerları istanbula götürülmüş bence yakın bir zamanda deprem olacak

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
731
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,387
İsim
Taha yücel
Olucak ama ne zaman olucak bilemeiz belki şimdi belki haftaya belkide 10 yıl sonra
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama türkiye çok yara alır istanbul ddedpreminden istanbulun ülkeye kazandırığı parayyı diğer şehirlerin toplamları bile çıkarmaz

Mesut Yılmaz

80+ Bronze
Kağıthane'nin bir kısmı silinecek gibide.

Başakşehir,Arnavutköyün büyük bir kısmı birazı hariç,Çatalca buralar güvenli kalıyor diğerlerinin yapılaşması kötü yada bögleleri.
Bakırköy,K.çekmece,bahçelievler,avcılar,beylikdüzü,büyükçekmece buralarda bakırköy formasyonu var, küçükçekmece ve avcılar direk gölün dibinde tehlikenin merkezinde.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,549
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Evet olacak ve milyonlarca insan ölecek ve Türkiye'nin ekonomisi daha beter olacak sonra rte yine kader diyecek büyük ihtimalle. Celal Şengör bile İstanbulu terk etti.

Deprem olunca kader, insanlar açık giyiniyor, zina yüzünden oluyor veya lgbt artıyor diyenler olacaktır kesin.

Son düzenleme:

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
marmara oldu biraz önce

Türkiyede her an her yerde olması olası hocam marmara dışında da sismik boşlukar var.
turkiye-nin-sismik-bosluk-haritasi-depremler-o-bolgelerde-oldu-875.jpg

Bir kaynakta ise İzmir'de Büyük Menderes Fay hattında sismik boşluk olduğu söyleniyordu.
27-yillik-turkiye-nin-sismik-bosluk-haritasi-neler-anlatiyor160416_2.jpg

KAANT10X

80+ Bronze
Hocam ben şahsen bir jeolog ya da deprem bilimci değilim ama ülkemizin deprem gerçeği sebebiyle bazı şeyleri araştırma gereği duymak lazım.
Deprem olacak diye bütün tv lerde bağıran hocalar 99 depremi sonrası 10 sene içerisinde İstanbul'un yıkılacağını söylüyorlardı. Ama ben bu hocalara yalancı diyemem ki kimsenin araştırmadan yalancıdır demesi de saçmadır. Bu değerli hocalarımız genellikle kaynak üzerine çalışırlar ve bu bakımdan haksız değildirler. Yıkıcılık endeksi fay ve katmanlarda ki sönümleyiciler katman ivmelemeleri üzerine istanbulun durumu ile ilgili bilimsel bir yayın varsa birilerinin paylaşması güzel olur. Ama iş buraya bile gelmeden kaynak üzerine tartışmalar başlıyor. Medya da sıkça gördüğümüz hocalardan bazıları büyük bir depremin İstanbulu beklediğini nadir bir kısmında bu büyük depremin 99 dan sonra tamamen bilimsel temellerle yanlışlığının kanitlandigini söylüyorlar. Ama olayın olup olacağından çok bize önlem gerekli yalan ya da değil insanların güvenli yaşam alanlarına kavuşturulması lazım. Ayrıca da her an İstanbul yıkılacakmış gibi bir algı oluşturup insanları telaşlandırmakta pek rasyonel bir şey değil.
Konu ile ilgili forumda bir konu açmayı düşünüyorum umarım ilerleyen zamanlarda sağlam bir kaynak araştırması yapabilirim.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
406
İsim
Cihan Duman
ibb olarak imamoğlu 2019dan beri bu süreçle ilgileniyor bu yıl da https://istanbulyenileniyor.com/ sitesi açıldı istanbulda yaşayan herkesin apartmanca başvuru yapmasını öneriyorum
not: binaların 1999 veya öncesine ait olması gerekiyor

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,546
İsim
İsmi ismi.
Allahtan geliyor diyorlar kader diyorlar ya gülüyorum imalı imalı

Zaten işgal edildi kine türk bulmak zor bir çok yer araplara da satıldı bakarsın depremden sonra araplar kendi binalarını ekerler belkide onlarda depremi bekliyordur
yok ahir zaman olduğu için yok zinanın çok olşduğu yerde deprem olur mesela şu öpüşen çift metro olayı vardıya adam yorumlara sonra niye deprem oluyor yazmış. Ya ban yerim gerçek diyeceklerimi desem ama adam geri kafalı
tanrın sırf yasakladığı şeylere uyulmadığı için binlerce bebeği ve masumumu öldürüyor :D İşin komik tarafı dinlerini rezil etmesidir ama çok sinir bozucu olan tarafı bir bebeğin ölecek olmasına bile buna bağlayacak kadar cahil olması. Her ne uyarısı yersem yiyeyim daha bunlar istanbul beyefendisilik konuşmalar benim için güzel bi sövemiyorum ya çok üzgünüm.

cancelenter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
731
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Web yazılım geliştirmeleri
hey bizi avrupaya almıyorlar suriyeye mi gitsek :D
Asker devrem gitti vanlıydı şimdi orda hayatını kurmuş bazen attığı resimlerde diyorum türkiyede bundan yok şundan yok diyor yaw orayla burayı karıştırma bile 😀

Enver Paşa

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,157
İsim
Stanker
İlgilendiği Kategoriler
Tarih, Siyaset
Deprem abartıldığı kadar büyük olmayacak. Şu anda medya ve basında korku pompalandığını düşünüyorum. Her ne kadar bu toplumu daha da bilinçlendirebilecek bir şey olsa da insanların bu kadar paranoyaklaşmasının saçma olduğunu düşünüyorum. Korona olayı korku hypelanıyor sadece. Yok deprem olacak ben kaçmalıyım falan. Deprem olayı yüzünden insanlar üni tercihlerine İstanbul yazmıyor. Depremin abartıldığı kadar büyük olmayacağını da Şener Üşümezsoyu kaynak göstererek söylüyorum. İsteyen araştırsın.

Top Bottom