Neler Yeni

Dini inancımı kaybettikten sonra aşırı paranoyak olmaya başladım.

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,566
İsim
İsmi ismi.
Yetiştirilme şeklimiz yüzünden bu haldeyiz bence mesela ben bunu aileme anlatsam bana din hakkında bilgi vermek yerine kızarlar
Evet suçluluk psikolojisi oluyor bence bu araştırılabilir bi konu. Bence aileler çocuklarını müslüman yapmak isteyebilirler ve yapma şekillerini asla islam hakkında kötü konuşma cayır cayır yanarsın gibi değilde güzelliklerini anlatıp karar senin gibi bi hale getirmeliler. Hatta din hakkında bi konu açılınca en ufak şeyi din düşmanlığı olarak görülme sebebi de bu bence.

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
verdiğim cevaplar insanları aşağılamak için değildir ayrıca kişi inancımı kaybettim diyorsa zaten asağılık insandır kimsenin dini beni ilgilendirmez gerçekler acıdır cevaplardan herkes tatmin olmaz kılıfı kendi giydirmiş kendine bana gerek kalmamış zaten D:
kendinle çelişmeyi bırak
Hem dini inancı ilgilendirmez diyorsun hem de bir dine inanmadığı için aşağılık diyorsun

artık çoğu şeye ciddiyetimi kaybettim. dinime bağlı olmadığım için yollarımı ayırdım. gerçekçi gelmemeye başladı. hükümetinde katkısı çok .d
cehennemde görürüm seni. sen ateist deil apateistsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende pek inançlı biri değilim ama müslüman değilim demekten korkuyorum ya da demek istemiyorum gibi böyle seylerden bende korkardım bundan başta Kur'an'a namaza bağlanarak kurtulmuştum sonrasında inancımı kaybettim artık böyle şeyler çok saçma gelmeye başladı ruhani şeylere hiç bir şekilde inanmıyorum inanamıyorum saçma geliyor umarım doğru yolu bulurum
sende apateistsin bu arada

Eskiden yaklaşık 12-14 yaşlarında olduğum zaman aileme bir şey olmasın diye hep dua ederdim daha sonra gusül abdesti alırken sürekli takıntı yapıyordum ya kabul olmazsa vesaire daha sonra bu takıntılı düşüncelerim gitsin diye hep dua ederdim geceler boyu ama karşılık alamadığım için zaten yavaş yavaş inancımı kaybetmiştim tabii yaş ilerledikçe insanın düşünceleri fikirleri ortaya çıkıyor şuan bana müslümanlık dahil hiç bir din gerçekçi gelmiyor ben hala bir yaradan olduğunu kabul ediyorum ama o kutsal kitaplara asla ve asla inanmıyorum

Eklemek isterim bu duruma hükümetinde katkısı oldu belki benim gibi binlerce veya milyonlarca genç var
son dediğin doğru bide medya kötülüyor

FrankEnsQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
''FrankEnsQ'' Derler.
verdiğim cevaplar insanları aşağılamak için değildir ayrıca kişi inancımı kaybettim diyorsa zaten asağılık insandır kimsenin dini beni ilgilendirmez gerçekler acıdır cevaplardan herkes tatmin olmaz kılıfı kendi giydirmiş kendine bana gerek kalmamış zaten D:
kimsenin dini seni ilgilendirmiyorsa aşağılık deme hakkını nerde buluyorsun? kendi ağızınızla insanları dinden soğutuyorsunuz

Sebastian Szymanski

80+ Silver
cehennemde görürüm seni. sen ateist deil apateistsin

sende apateistsin bu arada

son dediğin doğru bide medya kötülüyor
Apateist ne bilmiyorum ama kimsenin cehenneme veya cenneti gideceği konusunda yorum yapamazsın cehennemde görürüm dediğine göre bide sende yerini ayırtmışsın

Rakunabii

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
durden
Nisa 34
Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür.

Nisa 128
Eğer bir kadın, kocasının kötü muamelesinden veya kendisini terketmesinden korkarsa, iki taraf aralarında anlaşarak sorunlarını çözebilirler. Zira karşılıklı anlaşma, en iyi yoldur ve bencillik insan ruhunda her zaman mevcuttur. Fakat iyilik yapar, yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulursanız biliniz ki, Allah tüm yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.

Ortada aldatma yok sadece şüphe var kadın dikbaşlı diye
Kadına gelince dövün erkeğe gelince barış yapın çok iyiymiş yaw.

Bakara 216
Hoşlanmazsınız, size ağır gelir ama düşmanlarla savaşmak, size farz edilmiştir. Bazı şeyler vardır ki hoşlanmazsınız, fakat hayırlıdır size. Bazı şeyler de vardır, hoşlanırsınız, şerdir size. Allah bilir, siz bilmezsiniz ki.

Her şeyi yaratan her şeyi bilen yüce tanrıya bak savaşın kötü bir şey olduğunu dahi bilmiyor hatta zorla savaştırıyor.
Düşman kim? muhammedin katıldığı harekatlara bakacak olursak ezici bir çoğunluğunu muhammed başlatıyor.

Nisa 89
Onlar, sizin de kendileri gibi kafir olmanızı ve böylece de hepinizin bir olmanızı isterler, onun için Allah yolunda yurtlarından göçmedikçe onların hiçbirini dost edinmeyin. Bunu kabul etmez de yüz çevirirlerse tutun onları ve öldürün onları bulduğunuz yerde ve onlardan ne dost edinin, ne yardımcı.

Hani inanç özgürlüğü nerede hani senin dinin sana benim dinim bana nerede

Maide 33
Allah'a ve Resulüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, ahiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Ben sizin dininizi inanmayacağım sonra beni zorla dininizi kabul ettirmeye çalışacaksınız ben bunun karşısında ne yapmamı bekliyorsun tabii ki de savaşacağım peki bu durumda ne oluyor
Çapraz bir şekilde ellerimin ayaklarımın kesilmesi yetmiyor bi de cehennem de işkence çektireceğim yok yaw

hani ne oldu senin dinin bana benim dinim bana ya hani işinize gelmeyince benim dinime inanamasanda saygı göster ama konu başkalarına saygı göstermek olunca yook
İslam ne barış dini ne de hoşgörü dinidir
FwfMz1_WwAEAX38.jpeg

Dostum aynı fikirdeyiz gerçekten bu kadar şeyi gözümün önüne alıyoru ama sonra dediğin gibi değilim demekten korkuyorum garip...
diamond tema falan izlediğimde bende inancımı kaybediyorum sonrasında altay cem meriç , sinan canan ve cemre demirel açıp inancımdan bi kere daha emin oluyorum sende deneyebilirsin

kendinle çelişmeyi bırak
Hem dini inancı ilgilendirmez diyorsun hem de bir dine inanmadığı için aşağılık diyorsun
Kardeşim senin aklınla aran mi var anlamadım adamın sorusuna cevaptır o dini beni bağlamaz görüş ve fikirlerimi sunarım İslam dinine dolayisiyla Allah ve peygambere itaat ten şaşmış birisi sapikligin içine düşmüştür bilmem anlatabildim mi
kendinle çelişmeyi bırak

kimsenin dini seni ilgilendirmiyorsa aşağılık deme hakkını nerde buluyorsun? kendi ağızınızla insanları dinden soğutuyorsunuz
Doğru söylüyorsun aşağilik demek hafif oldu şöyle diyor kuran Onlar başka değil, hayvanlar gibidirler, belki onlar yolca daha sapıklardır. Yoksa sen onların çoğunun işittiklerini, düşündüklerini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar, yolca (hayvanlardan) daha sapıktır.) Yeterince açık ve net oldu sanırım

Nisa 34
Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür.

Nisa 128
Eğer bir kadın, kocasının kötü muamelesinden veya kendisini terketmesinden korkarsa, iki taraf aralarında anlaşarak sorunlarını çözebilirler. Zira karşılıklı anlaşma, en iyi yoldur ve bencillik insan ruhunda her zaman mevcuttur. Fakat iyilik yapar, yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulursanız biliniz ki, Allah tüm yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.

Ortada aldatma yok sadece şüphe var kadın dikbaşlı diye
Kadına gelince dövün erkeğe gelince barış yapın çok iyiymiş yaw.

Bakara 216
Hoşlanmazsınız, size ağır gelir ama düşmanlarla savaşmak, size farz edilmiştir. Bazı şeyler vardır ki hoşlanmazsınız, fakat hayırlıdır size. Bazı şeyler de vardır, hoşlanırsınız, şerdir size. Allah bilir, siz bilmezsiniz ki.

Her şeyi yaratan her şeyi bilen yüce tanrıya bak savaşın kötü bir şey olduğunu dahi bilmiyor hatta zorla savaştırıyor.
Düşman kim? muhammedin katıldığı harekatlara bakacak olursak ezici bir çoğunluğunu muhammed başlatıyor.

Nisa 89
Onlar, sizin de kendileri gibi kafir olmanızı ve böylece de hepinizin bir olmanızı isterler, onun için Allah yolunda yurtlarından göçmedikçe onların hiçbirini dost edinmeyin. Bunu kabul etmez de yüz çevirirlerse tutun onları ve öldürün onları bulduğunuz yerde ve onlardan ne dost edinin, ne yardımcı.

Hani inanç özgürlüğü nerede hani senin dinin sana benim dinim bana nerede

Maide 33
Allah'a ve Resulüne savaş açanlarla yeryüzünde bozgunculuk etmeye koşanların cezaları, ancak öldürülmektir, yahut asılmaktır, çapraz olarak elleriyle ayaklarının kesilmesidir, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu, onların dünyada uğradıkları horluktur, ahiretteyse pek büyük bir azap vardır onlara.

Ben sizin dininizi inanmayacağım sonra beni zorla dininizi kabul ettirmeye çalışacaksınız ben bunun karşısında ne yapmamı bekliyorsun tabii ki de savaşacağım peki bu durumda ne oluyor
Çapraz bir şekilde ellerimin ayaklarımın kesilmesi yetmiyor bi de cehennem de işkence çektireceğim yok yaw

hani ne oldu senin dinin bana benim dinim bana ya hani işinize gelmeyince benim dinime inanamasanda saygı göster ama konu başkalarına saygı göstermek olunca yook
İslam ne barış dini ne de hoşgörü dinidir
Ulann kuranı yarım yamalak okumuş cahil adamsın aldığın bir sonraki nefesi Allah'a seni yaratana borçlusun neyin kafasını yasiyon sen senin gibi hocalar da var böyle kuranın 1-2 ayeti üzerinden istismar etmeye çalışan ama kurana senin gibiler zerre kadar zarar veremez Allah'ın ayetleri kiyamate kadar geçerli olacaktır şüphesiz

Son düzenleme:

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
aklınla aran mi var
Kendine sorman gereken soruları bana sorma.

dini beni bağlamaz görüş ve fikirlerimi sunarım
Hala çelişiyorsun
Dini beni bağlamaz diyorsun ama senin dinine inanmadığı için aşağılıyorsun.
ahlaklı olmayı bir dine bağlı olmak sanan senin gibi birisine ne anlatabilirim ki? (bu arada neden böyle yazdı bilmiyorum)
Cevap hiçbir şey

Ulann kuranı yarım yamalak okumuş cahil adamsın aldığın bir sonraki nefesi Allah'a seni yaratana borçlusun neyin kafasını yasiyon sen senin gibi hocalar da var böyle kuranın 1-2 ayeti üzerinden istismar etmeye çalışan ama kurana senin gibiler zerre kadar zarar veremez Allah'ın ayetleri kiyamate kadar geçerli olacaktır şüphesiz
Bu son yazışım sonuçta ortak bir noktada buluşmayacağız.

Mesaj yazarken şu üslubunu düzelt.

Harika bir müslümansın(bu hakaret değil tebriktir.)

Siyasal islamcı iktidarın olduğu bir ülkede ki diyanet işlerine kuranı çarpıtacak hocaların gelmsii çok normal değil mi

Şu kıyamet artık bir kopsada biz cehennemde sonsuz işkence çekerken siz cennette yanınıza hurileri alıp keyifle bizim acı çekişimizi izleseniz

Hala çelişiyorsun
ahlaklı olmayı bir dine bağlı olmak sanan senin gibi birisine ne anlatabilirim ki? (bu arada neden böyle yazdı bilmiyorum)
Cevap hiçbir şey

Siyasal islamcı iktidarın olduğu bir ülkede ki diyanet işlerine kuranı çarpıtacak hocaların gelmsii çok normal değil mi

Şu kıyamet artık bir kopsada biz cehennemde sonsuz işkence çekerken siz cennette yanınıza hurileri alıp keyifle bizim acı çekişimizi izleseniz

Hala çelişiyorsun
Cevap hiçbir şey

Cahil ne demek?

Önce bunu sözlükten hatırlayalım:

1. Öğrenim görmemiş, okumamış.

2. Belli bir konuda yeterli bilgisi olmayan, bilgisiz.

3. Deneysiz, genç, toy (delikanlı veya kız).

4. İdrak edemeyen, şuuruna varamayan.
Cennet veya cehennem benim tekelimde değildir kim girer kim giremez Allah bilir ben Müslümanım elhamdülillah ama kesin cennete girerim diyemem ama inanmayan için cehennem haktır (Allah'a inanmayıp ortak koşan için) çünkü Allah insana beyin göz akıl vermiş bizi bu verdiklerinden sorgulayacak neden düşünmediniz Kur'an okuyup anlamaya çalışmadınız veya uygulamadiniz diye kardeşim İslam barış,esenlik hak dindir. Allah'ın ipi kuran dir buna sarılanlar kurtuluşa ererler yok kuran bana yetmez hadis ve diğer kitaplardan dinimi öğreneyim derse kişi yolunu kaybetmiş olur peygamberin hayatı kuran ahlakı üzerindedir yani peygamber kurana göre yaşamıştır üslubuma gelince aslında bu konuda biraz haklı biraz haksızsın çünkü Kur'an yoldan çıkanları gerçeklerle uyarır bu sözler kimine ağır gelir ama Kuran'da Allah'ın tehditleri den çok rahmeti,lütfu ve merhametinden bahseder bu demek oluyor ki Allah çok affedici çok bağışlayan kullarına şefkatli davranandir ben insanım bazen bazı mesajlar okuduğumda yorumlar zoruma gidebilir ama küfür ağır hakaret yapmamaya çalışırım elimden geldiğince

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,736
Üyeler
146,994
Son üye
Aras Tan
Top Bottom