Neler Yeni

Dual Channel vs Quad Channel

Nedo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Nedim Akkaya
Param biriktikçe yeni bilgisayar parçaları alıyorum fakat ram olarak quad channel mı yoksa dual channel mı yapmalıyım emin değilim. Öneriniz var mı? (Bütçe bakımından değil performans bakımından cevap veriniz)

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Param biriktikçe yeni bilgisayar parçaları alıyorum fakat RAM olarak quad channel mı yoksa dual channel mı yapmalıyım emin değilim. Öneriniz var mı? (Bütçe bakımından değil performans bakımından cevap veriniz)
İmkanınız varsa tabii ki Quad channel çok daha performanslı olacaktır. Ama ileride ram yükseltmek isterseniz bu size sıkıntı olabilir.

Nedo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Nedim Akkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İmkanınız varsa tabii ki Quad channel çok daha performanslı olacaktır. Ama ileride RAM yükseltmek isterseniz bu size sıkıntı olabilir.
Zaten quad channel yapacaksam 4x8 alacağım sadece performans düşüşü olur mu merak ettim, sürekli dual channel önemli dedikleri için, hiç quad channel ile alakalı bilgim yok

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,803
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Zaten quad channel yapacaksam 4x8 alacağım sadece performans düşüşü olur mu merak ettim, sürekli dual channel önemli dedikleri için, hiç quad channel ile alakalı bilgim yok
Dual channel'da performans ne kadar yükseliyorsa single channel'a göre; Quad channel'da da dual channel'ın iki katı performans verecektir size. Quad channel destekleyen anakart fazla olmadığı ve bütçeler yetersiz kaldığı için hep dual derler. İmkanı olana Quad en mantıklı seçimdir.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,821
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Fark ettiysen sıra sıra parça aldığımı söylüyorum
Kusura bakma yoğunluktan atlamisim.
O zaman cümleyi şu şekilde değiştireyim, aldığın parçaların quad Channel desteklediğinden emin ol. O zaman iyi bir performans farkı olur.

Top Bottom