Neler Yeni

Dying Light 2 CRACKED!

DaffyGraphic

80+ Silver
benim kafama takılan tek soru şu: bazı arkadaşları neden crack oyun oynayanlardan bu kadar rahatsız oluyorsunuz? Bana kalırsa sizin orijinal alın demenizin crack oynayanlar için gram değeri yok. isteyen istediğini yapsın. Şu devirde orta halli geliri olan birinin 350 lirayı çıkarıp bir oyuna vermesi çok zor.
Her ay kenara bir 150 lira koy 3 aya al, patlayacakmısın oynamasan ?
Hayır.

• Beğen
Reaksiyonlar: baid

şahin doğan

80+ Platinum

XenonVL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Ahmet Mehmet
Birinin malını, ürününü yada parasını izinsiz aldığın zaman bunun adı ÇALMAKTIR çünkü aldığın şeyi karşı taraftan EKSİLTİRSİN.

Korsan oyun oynamak ise ÇALMAK değil, izinsiz telif hakları ihlali yani kopya kullanımıdır. Almanyada bu konular aşırı sıkı az araştırın orada ki korsan kullanım davalarını hiç birinde HIRSIZLIK suçlaması yoktur, dijital haklar ve kopya kullanımı üzerine yürür ve ceza alan kişi de HIRSIZLIKTAN değil, telif hakkı olan ürünü izinsiz kopyalamaktan ceza alır.
İkiside benzer şeyler. Cezalarıda birbirine yakın. Birinde 3-7 yıl hapis diğeri 5 yıl hapis(telif hakkı olan ürünü izinsiz çoğaltmak). Hukuken cezaları yakın. Zaten çalmak, hırsızlamak terimlerinin anlamlarıda Telif Hakkı Olan Ürünü İzinsiz Çoğaltmakla uyuşan anlamlar. Hukuki olarak aynı kapsama girmiyor diye "bunlar aynı şey değil" demek saçma.

şahin doğan

80+ Platinum

OnurCiftci26

80+ Bronze
Korsan oyuna destek vermeyenlerin bir çoğu reklam engelleyici kullanıyor.

1644054981294.png

• Hahaha

arisaka

80+ Bronze
Ayrıca şunu belirteyim hani diyorlar ya ''siz korsan oynadığınız için oyunlarda yerelleştirme yok'' bu külliyen yalan.

Korsan oynayan insan hiç bir zaman oyunu satın almaz, parası olsa da olmasa da yani o korsan oynayan kişiyi hiç bir zaman orijinal oyun saflarına çekemezsiniz haliyle o adam ha oyunu oynamamış ha korsan oynamış hiç bir farkı yok. Siz sanıyor musunuz oyun 3 ay kırılmasa gidip millet satın alacak? tabi ki hayır, kırıldığı zaman oynayacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan Ekin
Her yeni çıkan oyuna +350 TL verebilecek kadar refahın yüksekse alabilirsin. Şahsen ben gidip cracklemeyi tercih ederim ama bunu insanlara duyurmam. Yoksa lincin babasını yiyorum.
Epic games de 130 TL lik kupon var, önceki gece oyun ön satıştan çıktığı gibi kuponla 219 TL ye aldım.

OnurCiftci26

80+ Bronze
  • Hahaha
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,672
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx