Neler Yeni

E-GPU Takılırmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Ali Gögce
Merhaba, benim i7 5500u işlemciye dd3 1600mhz rame sahip bir dizüstü bilgisayarım var. ben bu pcye e gpu olarak gtx1060 taksam dezavantajları ne olur? normal monitörde performans alabilirmiyim?

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
dostum maliyetli olur şuanki sistemi satıp üzerine koyup güzel bir kasa toplayabilir sin

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Onat Okatan
Merhaba, benim i7 5500u işlemciye dd3 1600mhz rame sahip bir dizüstü bilgisayarım var. ben bu pcye e gpu olarak gtx1060 taksam dezavantajları ne olur? normal monitörde performans alabilirmiyim?
Çok büyük dezavantajları olmaz. Sadece ekran kartını iyi havalandırmaya sahip bir E Gpu kutusuna koymanız gerek ve o da pahalı olacaktır.Direk Hdmi bağlayıp kullanmak mümkün değil. O yüzden o paraya değer mi bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok büyük dezavantajları olmaz. Sadece ekran kartını iyi havalandırmaya sahip bir E Gpu kutusuna koymanız gerek ve o da pahalı olacaktır.Direk Hdmi bağlayıp kullanmak mümkün değil. O yüzden o paraya değer mi bilmiyorum.
Hatta o paraya kasa bile toplarsınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
189
İsim
Carl Johnson
İlla kutu almanıza gerek yok bence o şekilde ucuza gelir braz daha

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Ali Gögce
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beyler laptopun ekran kartı yandı o yüzden 400tl aparat alacam ekran kartı olarak 1050ti alsam normal oda sıcaklığında laptopun kendi monitöründe çok güzel olmasada performans alabilirmiyim?

dostum maliyetli olur şuanki sistemi satıp üzerine koyup güzel bir kasa toplayabilir sin

merhaba dostum ekran kartım bozuk ailem yeni bilgisayar almama izin vermiyor böyle bir çözüm üretebildim önerin nedir ? hangi ekran kartı işimi görür

O ekran kartı ile darboğaz olur. O işlemcinin yanına en fazla GTX 1050 Ti öneririm. Evet normal monitörde performans alabilirsin.

başkan senin önerin nedir sence en ideal ekran kartı nedir? ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Beyler laptopun ekran kartı yandı o yüzden 400tl aparat alacam ekran kartı olarak 1050ti alsam normal oda sıcaklığında laptopun kendi monitöründe çok güzel olmasada performans alabilirmiyim?

merhaba dostum ekran kartım bozuk ailem yeni bilgisayar almama izin vermiyor böyle bir çözüm üretebildim önerin nedir ? hangi ekran kartı işimi görür

başkan senin önerin nedir sence en ideal ekran kartı nedir? ne yapmalıyım
Testlere baktım, en ideal kart GTX 1050 Ti olacak sanırım. Evet laptopun kendi ekranında güzel bir performans alabilirsin. Ancak şöyle bir ihtimal var. Eğer ekran kartın yeterli gücü laptoptan temin edemezse sistem kapanacaktır, çünkü güç yetmeyecektir. Böyle bir şey olabilir ,yani ekstradan bir güç kaynağı alman gerekebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Ali Gögce
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Testlere baktım, en ideal kart GTX 1050 Ti olacak sanırım. Evet laptopun kendi ekranında güzel bir performans alabilirsin. Ancak şöyle bir ihtimal var. Eğer ekran kartın yeterli gücü laptoptan temin edemezse sistem kapanacaktır, çünkü güç yetmeyecektir. Böyle bir şey olabilir ,yani ekstradan bir güç kaynağı alman gerekebilir.

zaten psu gerekiyor çalıştırmak için

zotac 1050ti 4gb oc alsam i5 6600k daki testlere göre kaç fps düşük alırım ?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
zaten PSU gerekiyor çalıştırmak için
GTX 1050 Ti normalde ekstra güç girişine gerek duymuyor diye o şekilde düşünmüştüm de güç girişine gerek duymuyorsa tabi ki gücü PCI Express slotundan alacak. Bu gücü de güç kaynağı verecek, gece gece aklım karıştı sanırım :)

zotac 1050ti 4gb oc alsam i5 6600k daki testlere göre kaç fps düşük alırım ?
Bir oyunda önemli olan ekran kartı olduğu için o kadar farklı bir fps değeri almazsın. Evet bir miktar düşük alırsın ancak abartılacak derecede değil. Kesin bir değer vermek pek mümkün değil.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Ali Gögce
GTX 1050 Ti normalde ekstra güç girişine gerek duymuyor diye o şekilde düşünmüştüm de güç girişine gerek duymuyorsa tabi ki gücü PCI Express slotundan alacak. Bu gücü de güç kaynağı verecek, gece gece aklım karıştı sanırım :)

Bir oyunda önemli olan ekran kartı olduğu için o kadar farklı bir fps değeri almazsın. Evet bir miktar düşük alırsın ancak abartılacak derecede değil. Kesin bir değer vermek pek mümkün değil.

asus gtx 1060 3gb ile zotac 1050ti 4gb arasında kaldım hangisi daha iyi sence?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Bu arada referans aldığım testteki işlemciye overclock yapıldığı için GTX 1050 Ti takılabiliyormuş. Yani sen overclock yapamayacağına göre en fazla GTX 1050 alabilirsin. Ha istersen GTX 1050 Ti da takar mısın takarsın ancak tam performans alamasın. Paranın cebinde kalması için GTX 1050 daha iyi bir tercih olur.

Asus gtx 1060 3gb ile zotac 1050ti 4gb arasında kaldım hangisi daha iyi sence?
Maalesef yukarıda belirttiğim sebep yüzünden ikisi de değil :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Ali Gögce
Bu arada referans aldığım testteki işlemciye overclock yapıldığı için GTX 1050 Ti takılabiliyormuş. Yani sen overclock yapamayacağına göre en fazla GTX 1050 alabilirsin. Ha istersen GTX 1050 Ti da takar mısın takarsın ancak tam performans alamasın. Paranın cebinde kalması için GTX 1050 daha iyi bir tercih olur.

Maalesef yukarıda belirttiğim sebep yüzünden ikisi de değil :(

1050ti alırsam birazda overclock denersem laptop soğutucu alırsam 16gb ram yaparsam nasıl bir performans beklemeyliyim düz 1050 yok şuan

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,764
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
1050ti alırsam birazda overclock denersem laptop soğutucu alırsam 16gb RAM yaparsam nasıl bir performans beklemeyliyim düz 1050 yok şuan
Laptopta overclock yapman pek mümkün değil. Soğutucu alsan da bir fayda etmez maalesef.
İkinci elde bir sürü mevcut aslında.

Top Bottom