Neler Yeni

Ekran kartı devre dışı bırakma

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
Beyler bende eski bir kart var gt 430 ben windows ve linux kullanıyorum ve apu sıstem kullanıyom linuxda gta 430 kullansam windows 10 dada apu kullanmam lazım nasıl yapıcam ?yani kısacası windows da gta 430 devre dışı kalcak linuxda çalışcak

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
Beyler bende eski bir kart var gt 430 ben windows ve linux kullanıyorum ve APU sıstem kullanıyom linuxda gta 430 kullansam windows 10 dada APU kullanmam lazım nasıl yapıcam ?yani kısacası windows da gta 430 devre dışı kalcak linuxda çalışcak
O dediğinizin olması için kabloyu NVIDIA'dan söküp anakarta takmanız lazım. Ayrıca dediğiniz imkansız tek bir ekran kartı kullanabilirsiniz masaüstü grafiği olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beyler bende eski bir kart var gt 430 ben windows ve linux kullanıyorum ve APU sıstem kullanıyom linuxda gta 430 kullansam windows 10 dada APU kullanmam lazım nasıl yapıcam ?yani kısacası windows da gta 430 devre dışı kalcak linuxda çalışcak
APU'nuz nedir? Bilmiyorsanız işlemcinizi söyleyin.

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakın.
aygıt yonetıcısınden devre dışı bıraktıgımda linux da gormez heralde demı ama yinede sistemde takılı olcak

O dediğinizin olması için kabloyu Nvidia'dan söküp anakarta takmanız lazım. Ayrıca dediğiniz imkansız tek bir ekran kartı kullanabilirsiniz masaüstü grafiği olarak.

APU'nuz nedir? Bilmiyorsanız işlemcinizi söyleyin.
ryzen 3 3200g vega 8

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
aygıt yonetıcısınden devre dışı bıraktıgımda linux da gormez heralde demı ama yinede sistemde takılı olcak

ryzen 3 3200g vega 8
O NVIDIA'yı kasadan bile sökün derhal. Kullanmayın bir daha onu. Kasayı açın. NVIDIA'yı sökün. Daha sonra anakarta bağlayın HDMI kablosunu ya da ne ise.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

ryzen 3 3200g vega 8
Linux'te aktif olur.

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O Nvidia'yı kasadan bile sökün derhal. Kullanmayın bir daha onu. Kasayı açın. Nvidia'yı sökün. Daha sonra anakarta bağlayın HDMI kablosunu ya da ne ise.
ben dıyorumkı zaten anakarttan goruntu alıyorum nvdia kartı sadece linux da kullanmak istiyom o kadar windows girdigimde zaten anakarta balıcam linux gıre cegım zamanda nvdia baglıcam olmazmı

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,288
İsim
Semih Boran
ben dıyorumkı zaten anakarttan goruntu alıyorum nvdia kartı sadece linux da kullanmak istiyom o kadar windows girdigimde zaten anakarta balıcam linux gıre cegım zamanda nvdia baglıcam olmazmı
Neden APU varken bu çöpü kullanmak istiyorsunuz?

ErcüCeran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ercüment Ceran
Vega 8 zaten 1030 seviyesinde neden eski bir şey kullanasınız ikinci elden satın belki bir ihtiyaç sahibi alır. Ekran kartını çıkardığınızda daha çok fps alırsınız bence :D

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
Vega 8 zaten 1030 seviyesinde neden eski bir şey kullanasınız ikinci elden satın belki bir ihtiyaç sahibi alır. Ekran kartını çıkardığınızda daha çok fps alırsınız bence :D
linux da driver ları yok vega 8 in oyuzden linuxda renk kaymaları oluyo ama gta 430 takınca olmuyo ama windows da sıkıntı cıkıyo gta 430

ErcüCeran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Ercüment Ceran
Yani ekrana görüntü veren kabloyu anakarta takmadığını ve ekran kartını çıkarmadığınız sürece vega 8 kullanamıyor olacaksınız gibime geliyor

ByPass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kadircan Yilmaz
denicem olmassa sanal makineye devam etcem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular