Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartını nasıl bozarım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes Tayyip Tunçlar
Selamlar Dostum,

Yorumların bir çoğunu okudum ve üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Ekran kartına aslında hiç zarar vermeden kullanılmaz hale getirebilirsin ve daha sonra istediğinde çalıştırır hale getirebilirsin. Bunun için önce ekran kartının GPU-Z yardımıyla detaylarını bir köşeye not al.

Daha sonra NVBIOS ile kendi markasına ait olmayan aynı model (Örneğin seninkisi güç girişsiz bir model olan GT410 ama sen ASUS'un en tepe modellerinden güç girişli isteyen bir GT410 kartının) bios sürücüsünü NVFlash ile yazdır. Eskisini de NVFlash ile yedekle ne olur ne olmaz. Bu sayede ekran kartı sürücüsü doğru olmadığında ve yanlış NVBIOS olduğundan asla açılmayacaktır. Bu konuyla alakalı Türkçe olarak NVBIOS güncellemesi nasıl yapılır adımlarını internette arayarak yapabilirsin.

Teşekkürler.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Ekran kartı anakarttan ayrılarak yüksek akım ile kızartılabilir, sonra yerine takılıp psu suçlanabilir diye düşündüm. Yap diye söylemiyorum, böyle bir işe girişmemeni tavsiye ederim. Sadece bir düşünce.

Hanedan11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
ataberk demir
Selamlar Dostum,

Yorumların bir çoğunu okudum ve üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Ekran kartına aslında hiç zarar vermeden kullanılmaz hale getirebilirsin ve daha sonra istediğinde çalıştırır hale getirebilirsin. Bunun için önce ekran kartının GPU-Z yardımıyla detaylarını bir köşeye not al.

Daha sonra NVBIOS ile kendi markasına ait olmayan aynı model (Örneğin seninkisi güç girişsiz bir model olan GT410 ama sen ASUS'un en tepe modellerinden güç girişli isteyen bir GT410 kartının) bios sürücüsünü NVFlash ile yazdır. Eskisini de NVFlash ile yedekle ne olur ne olmaz. Bu sayede ekran kartı sürücüsü doğru olmadığında ve yanlış NVBIOS olduğundan asla açılmayacaktır. Bu konuyla alakalı Türkçe olarak NVBIOS güncellemesi nasıl yapılır adımlarını internette arayarak yapabilirsin.

Teşekkürler.
Selamlar hocam internette araştırıdm fakat nvbios veya nvflash ile alakalı bir şey bulamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartı anakarttan ayrılarak yüksek akım ile kızartılabilir, sonra yerine takılıp psu suçlanabilir diye düşündüm. Yap diye söylemiyorum, böyle bir işe girişmemeni tavsiye ederim. Sadece bir düşünce.
yüksek akım yok o yüzden o seçeneği eledim hocam.

Allmuted

80+ Bronze
Selamlar hocam internette araştırıdm fakat nvbios veya nvflash ile alakalı bir şey bulamadım.

Macunsuz ağır yüke sokun kartı kendini kapatıcaktır en sonunda yakarsın bence

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren

O zaman anakarta işlemciye zarar gelmezmi hocam.
Veya ekran kartını çıkartıp portuna azar azar çizik hasar verirsen hiç belli olmaz birde ekran çizgili falan olur.

Onurkotlutok05

80+ Gold
Yarın bir gün çocuğum olursa sana benzemez inşallah. Adam ter döküp kazanıyor bu da bozayım da yenisini alsın kafasında.
Adam kendi kartını satmış konuyu okumadın galiba

Hasan344

80+ Gold
Hocam para benim param? babamdan herhangi bir para aldığım yok kendi paramı kendim kazanıyorum.Ailemede oldukça yardım ediyorum yani kendi paramı alamıyorum ben babamın parasını istemiyorum.:)

Hocam sattığım ekran kartım 6900 xtydi 3090 alacam diye söyledim babama zaten parasınıda verdim hani bende durmasın sende dursun bana giren çıkan paralar çok şimdi arada kaynar komisyondan keser falan fiso dedim oda tamam dedi ver bende dursun diye fakat şimdi ekran kartını alıcam dün gaming gecesinde 3090 vardı 24 k ya alamadım vermedi parayı atmadı.Gerek yok diyor var ekran kartın yani ben kendi paramı alamıyorum.Babamın parasını istemiyorum insanlar bunu anlamıyor.

GT 430

Konuyu beğenmediyseniz cevaplamak zorunda değilsiniz kimseye zorla mesaj yazdırmıyorum.Ayrıca engelleyip geçtim zaten sizi teşekkürler.
Birader gt430 aşırı kötü bir kart değilki ben sana gt210 yollayım sen bana gt430'u yolla. 😄😄

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes Tayyip Tunçlar

Selamlar dostum, GPU-Z ile bana model numarasını iletebilir misin? Bu arada NVBIOS diyorum fakat VBIOS olarak arattığında çıkacaktır. Belirtmeyi unutmuşum.

Buradaki bağlantıya tıklayarak dediğim sayfaya gidip GT410 modeli için başka bir VBIOS atabilirsin. Dilersen yardımcı olabilirim müsait olduğumda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,116
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

Can...

80+ Platinum

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,oyunlar,diziler
baban anlamıyorsa pin kablosunun sök açılmıyor falan de bilgisayarcıya götüriyim diye çık yanmış de gel

Koyun Shaun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice
Merhaba arkadaşlar ilk başta şunu söyliyeyim gerçekten troll bir konu değil gerçek anlamda yardıma ihtiyacım var.
Konu şu : Ben ekran kartımı sattım ve parasını babama verdim oda bende kalsın dedi tamam dedim.Fakat şimdi yeni bir ekran kartı buldum ve onu almak istediğimde.Babam ihtiyacın olmayan birşeyi niye alıyorum.Hani oyun oynamayı bırakmıştın vb. gibi şeyler söylüyor ve almıyor.Eskiden kalma yadigar bir ekran kartı var.O bozulunca alırız diyor yeni bir tanesini şuan ihtiyacın yok diyor.
Fakat 10 15 gün sonra üniye gideceğim için ve bölümüm yazılım mühendisliği olduğu için ekran kartına gerek var.Ama babam bunu anlamıyor.Sizden istediğim şu yazılımsal olarak ekran kartını kullanılmaz hale nasıl getirebilirim.Donanımsal olarak söylemiyorum yazılımsal olarak nasıl kullanılmaz hale getiririm ekran kartını.Dosya bozma siteleri olduğu gibi ekran kartı bozma vb. şeyler varmıdır.Fakat sadece ekran kartını bozmak istiyorum.İçindeki işlemci vb. diğer tüm parçalar pahalı parçalar onlara zarar gelmesini istemiyorum.

Eğer yazılımsal olmasa bile donanımsal olarak nasıl bozacağımıda kullanılmaz hale getireceğimide söylerseniz en son çare onu denerim.Fakat çekiçle vurulmuş gibi bir görüntü olsun istemiyorum bir bobinini patlatmak gibi çıkarmak gibi şeyler olursa daha iyi olur.

Ekran kartım : GeForce GT 430
ekran kartının içerisinde pc çalıştırmadan su dök pc çalıştır ekran kartının fan hızını fulle :d

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
988,506
Üyeler
156,344
Son üye
burcu3301