Neler Yeni

En iyi Monitör Markası Tecrübelerinizce nelerdir?

Fantastiktürk

80+ Bronze
8 + frc olduğu bilgisini doğrular mısın? Kendi resmi sitesinde 16.7m colors yazıyor. Nedense RTings dışında her yer native 8 bit diyor.
Sabır...
Nerede incelemesi var ki her yer native 8 yazıyor? Alisveris sitelerinin yazdıkları ozelliklere bakmıyorsun umarım...

sRGB clampta, VX2780'de nasil patladığını konuşmak ister misin yüce monitör dahisi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
8 + frc olduğu bilgisini doğrular mısın? Kendi resmi sitesinde 16.7m colors yazıyor. Nedense RTings dışında her yer native 8 bit diyor.
Firmalar FRC bilgisini dogrulamak veya belirtmek zorunda degil. Resmi sitesinde 8-bit yazmasinin sebebi monitorun native 8-bit olmasi ama bu demek degildir ki FRC ile 10-bit kullanamazsin.

Native 10-bit degilse, 8-bit + FRC ise, ureticiler bunu sitelerinde 10-bit (8-bit + FRC) seklinde belirtiyor.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,933
İsim
Turuncu Keskin
Dell. Yerinde teknik servisi muazzam, sıfırını gönderip ürünü öyle aldılar. :D

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,105
İsim
Oğuz Oğuz
Merhaba arkadaşlar Yakın zamanda bir sistem toplayacağım ancak Monitör seçmek beni yoruyor, şu dönemde hayli zor. Ana sorum fikrinizce en iyi marka sorusudur model veya bilgi değil, farklı markalar deneyimlemiş arkadaşlar varsa fikirlerini yazarsa teşekkür ederim.
Siyahların tam siyah olması açısından bence en iyisi MSI.

Honigfluss

80+ Bronze
Firmalar FRC bilgisini dogrulamak veya belirtmek zorunda degil. Resmi sitesinde 8-bit yazmasinin sebebi monitorun native 8-bit olmasi ama bu demek degildir ki FRC ile 10-bit kullanamazsin.

Native 10-bit degilse, 8-bit + FRC ise, ureticiler bunu sitelerinde 10-bit (8-bit + FRC) seklinde belirtiyor.
Öncce firma FRC yazmak zorunda değil demişsin sonra da monitörde FRC varsa üreticiler bunu belirtiyor demişsin. Ne demeye çalıştığın anlaşılmıyor. Displayspecifications'da 8 bit frc yok yazıyor ve kendi sitesinde de 16.8m colors yazıyor 8 + frc olsa 1.07 milyar yazardı.

Fantastiktürk

80+ Bronze

Kaldı ki bit daha basit kısmı. Diğer konularda da siteler doğru bilgi vermediği çok örneği var. Örneğin elimdeki monitörü konusayim. Önce INX K7B panelle ve USB portu olmadan çıkmış. Sonra K7E+portsuz güncellenmiş. Bendeki ise K7E+U KV'deki gibi USB B ve A portlu. Hatta DP 1.2 iken 1.4 ile geliyor güncellenmiş versiyonu.

Adama aldık diyorum, denedik diyorum. Aynısinı söylüyorum. İnsanca da söyledim. Anlamamkta ısrarcı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncce firma FRC yazmak zorunda değil demişsin sonra da monitörde FRC varsa üreticiler bunu belirtiyor demişsin. Ne demeye çalıştığın anlaşılmıyor. Displayspecifications'da 8 bit frc yok yazıyor ve kendi sitesinde de 16.8m colors yazıyor 8 + frc olsa 1.07 milyar yazardı.
Kabul edeceksin paşşa paşşa. 10 bit o monitör. İstiyorsan aldığimiz diğerlerinden de SS alayım? 😂

Honigfluss

80+ Bronze

Satış danışmanına sordum, baya cahil bir hintli reis geldi, 10 dk beklettikten sonra 8 + frc dedi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Berkay Demir
Uygunsuz Dil & Küfürlü Paylaşım
kardesim zeka geriligi var mi sende? eger firma 8-bit + FRC yerine direkt 8-bit yazmis ise burada FRC belirtmesine gerek yoktur. ancak native 10-bit olmayan monitore 10-bit yazip gecemez, ya 8-bit + FRC seklinde belirtmesi gerekir ya da direkt 8-bit seklinde yazmasi gerekir

bunu anlayamayacak kadar kapasiten yoksa bi zahmet yorum yapma

Fantastiktürk

80+ Bronze
kardesim zeka geriligi var mi sende? eger firma 8-bit + FRC yerine direkt 8-bit yazmis ise burada FRC belirtmesine gerek yoktur. ancak native 10-bit olmayan monitore 10-bit yazip gecemez, ya 8-bit + FRC seklinde belirtmesi gerekir ya da direkt 8-bit seklinde yazmasi gerekir

Şimdi anlıyor musun beni? 😂😂 O yuzden kizdim sana. Adamin bildiği bir sey yok.

Honigfluss

80+ Bronze

Anladım, senin de bilgin yok. 10 bit olsaydı 1.07 milyar renk desteği yazardı diyorum da fikrin olmayınca ağzın olunca böyle oluyor işte. Adamlar oraya 16.8 milyon renk destekler yazmış. Bunun türkçesi nedir biliyor musun? " Biz 8 + frc veya 10 bit kullanmıyoruz " demek. Araştırmanı öneririm. 8 bit olunca 16.7 milyon renk oluyor, 8 + frc veya 10 bitte ise 1.07 milyar.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
AOC..