Neler Yeni

ETH Mining Yapmak Soru

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Reis hesap kitabımı yaptım şuan bile iyi para kazandırıyor bana göre. kartları 20k dan hesapladım 2 yılda kartın parası çıkıyor ve sonra kart başına 1k kalıyor elektrik falan düştüm psu herşeyin parası çıkıyor 2 yıla. 2 siteden hesapladım ne kadar doğru bilemem eth 9150 diyor 10 tane karta etc de 14000 diyor reis etc kasayım o zaman ?. bu arada mesela 20k ya asus tuf da alabilirim 18k ya dedigin kartı da hangisini almak daha mantıklı 2k vermeye değer mi. reis dedigin psu kaç tane 3080 besler palit gamerock bu psu ve pervane klima falan da ayarlicam elektirik falan da kesilebiliyor ara sıra jeneratör bile ayarlarım kartlar kaç yıl dayanır 2 yıl sonra bi sıkıntı olmaz herhalde.
2K farka pek değeceğini sanmıyorum.

Dediğim 800W güç kaynağına 2 kart bağlamanı öneririm. Fazlası uzun vadede güç kaynağını zorlar.

Pervane veya büyük bir rig için klima çok önemli cidden ona önem ver. Jeneratöre falan gerek yok elektrik kesildiği zaman kazımın durması daha kârlı olur. Sadece akım korumalı priz gibi sistemin bozulmasını önleyecek şeyler kullanabilirsin.

2K farka pek değeceğini sanmıyorum.

Dediğim 800W güç kaynağına 2 kart bağlamanı öneririm. Fazlası uzun vadede güç kaynağını zorlar.

Pervane veya büyük bir rig için klima çok önemli cidden ona önem ver. Jeneratöre falan gerek yok elektrik kesildiği zaman kazımın durması daha kârlı olur. Sadece akım korumalı priz gibi sistemin bozulmasını önleyecek şeyler kullanabilirsin.
tamamdır reis eth etc mevzusuna ne diyorsun kazılır mı etc

v3ysi.alkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
veysi alkan
tamamdır reis eth etc mevzusuna ne diyorsun kazılır mı etc
öyle hesaplama ben 3 aydır bozdurmuyorum coinlerimi ama fiyat ne olur kimse bilemez 1 kazım zorluğu değişiyor
havuz ücreti değişiyor kartlar bakım gerektiriyor her defasında bişey güncelleniyo ama hala yapılır ama yeniden girilmez eskiden varsan kalınır

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
https://www.hizliresim.com/hsgwcid bu site nasıl reis buradan ve madencilik hesaplayıcısı sitesinden hesapladım bi arkadaş onlar doğru değil demişti ortalama fiyatlar aldım bu arada
Pratikte doğru ama gelirler ger gün değişiyor valla. Ben buradan bu güne ait 100MH başına gelire bakıp kendi MH değerime orantılıyorum genelde.

F95F8AF3-7CDF-4004-9FAD-26A9C04C2D6F.jpeg

Bu HiveonPool havuzunun bu güne ait gelirleri. Havuzdan havuza ufak oynamalar olabilir.

v3ysi.alkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
veysi alkan
https://www.hizliresim.com/hsgwcid bu site nasıl reis buradan ve madencilik hesaplayıcısı sitesinden hesapladım bi arkadaş onlar doğru değil demişti ortalama fiyatlar aldım bu arada
yükseleceğinden emin olsam satarım rig'i eth 3.5k olunca satarım zaten 40 k fazla eder 40 kyı 1 senede çıkarmaz 1 sene sonra tekrar kurarım eth farkıyla olan para ile ama hiçbirşeyin garantisi yok ama gerçekten bu hayattada risk almazsan sabit gelir ile hiçbirşey olmuyor ben 100 k para bağladım şuan 40 k ediyor sistem

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,264
İsim
Hasan Ali
reis rtx 3080 mantıklı bir seçimmi yada 2 tane 6600 falan rtx 3080 mantıklıysa şimdi bakıcam haftaya sipariş de verebilirim bide pek anlamıyorum ikinci elden temizini testlerle falan anlayabilir miyiz temiz bulabilirsem ikinci el alayım
Letgoda 7.5k rx 67xtler 48 mhs veriyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangisi indirimdeyse onu al. 2 hafta önce ROG Strix modeli 15K oldu, gelen hafta da TUF modeli 15K bandına düştü. Böyle bir indirim bulursan kap gitsin.

Bu kart yeni bir kart ikinci elleri de pek eski olmayacaktır. Fiyat araştırması yaparsın fiyatlara göre karar verirsin.
Asus geri ödemesiyle rx 6900xt tuf 12k bandı oluyo daha iyi değilmi

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,915
İsim
tümen dağ
Kazımda daha iyi. Çok ucuza 10GB varsa onu da alabilir ama aradaki fiyat farkı az olduğu için 12GB tercih edilmeli.
Gb nin tam onemi nedir hocam 10 gb ile 12 nin arasindaki farki merak ettim

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Asus geri ödemesiyle rx 6900xt tuf 12k bandı oluyo daha iyi değilmi
Fiyat iyiymiş ama kazım için RTX 3060Ti yaklaşık aynı MH değerlerini veriyor zaten. 6900XT birkaç MH fazla veriyor.

Gb nin tam onemi nedir hocam 10 gb ile 12 nin arasindaki farki merak ettim
Önemli olan GB farkı değil aslında, bit değeri. 12GB modelde GB artışıyla orantılı olarak bit de artıyor. ETH Mining için bellek bant genişliği ve bellek hızı önemli olduğu için baya etkiliyor.

Son düzenleme:

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,264
İsim
Hasan Ali
Fiyat iyiymiş ama kazım için RTX 3060Ti yaklaşık aynı MH değerlerini veriyor zaten. 6900XT birkaç MH fazla veriyor.

Önemli olan GB farkı değil aslında, bit değeri. 12GB modelde GB artışıyla orantılı olarak bit de artıyor. ETH Mining için bellek bant genişliği ve bellek hızı önemli olduğu için baya etkiliyor.
Etc düşünce sqtması dqha kolay olur :)

Top Bottom