Neler Yeni

🔥 Euro tarihi rekor kırdı! 🔥 1€ = 21 ₺

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
TUİK 2021 ARALIK enflasyon %36
TUİK 2022 ARALIK enflasyon %64,27

Yazdığın 7 ülkenin toplam enflasyonu %55
Sadece Türkiyenin enflasyonu %64

Güvenilir olmayan TUIK verilerinde bile koymuşuz :ROFLMAO:

ŞİMDİ KAFANA GİRDİ Mİ?

Bugün 2023 mart ayı enflasyonu açıklanacak bakalım muhtemelen 50-80 arasıdır.
Şubatta %55 idi.
Almanya da ise %8,5 şuan.

Japonyanın yıllık enflasyonunu biz 2022 şubat ayında yemişiz sadece bu arada lool

Ayrıca ENAG verilerine göre REEL enflasyon %126
O verdiğim cevabı kime neden vermişim oku kardeşim!
bana kanıt atarmısın 5e katlandığıyla alakalı ?
Al oku kardeşim

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Onların 5 kat artışı bizim 2 kat artışımızdan 5 kat küçük
Ben dünya geneli kriz var diyorum sen hala Türkiye'nin enflasyon değerlerini savunuyorum durumumuz çok iyi diyormuşum gibi tavırlar yapıyorsun, yazıklar olsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence kendini yorma. Onlar için her şey yolunda, Almanya bizi kıskanıyor :) Bir kişi olsa neyse, blueice de var o da mehter dinliyor sabah akşam belli ki (a)haber de.
Kardeşim ben dünya geneli enflasyon katlandı demişim en başını okumuyorsun laf atıyorsun. "Bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" Sizin durumunuz tam olarak bu:D

Son düzenleme:

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
Ben dünya geneli kriz var diyorum sen hala Türkiye'nin enflasyon değerlerini savunuyorum durumumuz çok iyi diyormuşum gibi tavırlar yapıyorsun, yazıklar olsun.
Enflasyon tabikide dünya geneli var ama sebepler birbiriyle alakasiz. Almanya yada ABD şuan %8-9 enflasyonla uğraşırken Türkiye Arjantin Venezuela gibi ülkeler diğerlerinin bastığı paranın mislini bastı. Neden Almanyada enflasyon %8 de bizde sözde 78 ama özde %120 ben sana bunu açıkladım.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Enflasyon tabikide dünya geneli var ama sebepler birbiriyle alakasiz. Almanya yada ABD şuan %8-9 enflasyonla uğraşırken Türkiye Arjantin Venezuela gibi ülkeler diğerlerinin bastığı paranın mislini bastı. Neden Almanyada enflasyon %8 de bizde sözde 78 ama özde %120 ben sana bunu açıkladım.
Çok güzel açıkladın gerçekten 🤦 herkes senden dolayı bana laf atıyor, bu yaptığında bir kul hakkı oluyor. Bu arada biz millet olarak enflasyona alışmışız Amerikalılar için bu enflasyon çok, adamlar düşük enflasyona alışmış, Almanya içinde aynısı geçerli.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Avrupanın %80' inin doğal gaz dışında o enflasyon artışından haberleri bile olmadığına yemin edebilirim.

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
%1.4'den %8'e gerçekten bunu fark edemezler mi?
Basit mantıkla 1-1.5 (L) euro olan sütün 1.1-1.6 euro bile olmaması demek. O kadar az bir artışı Devlet zaten bastırmıştır bile. Yani çoktan eski fiyatlara dönmüştür

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Basit mantıkla 1-1.5 (L) euro olan sütün 1.1-1.6 euro bile olmaması demek. O kadar az bir artışı Devlet zaten bastırmıştır bile. Yani çoktan eski fiyatlara dönmüştür
Berlin
Almanya'da Kasım 2022'de yüzde 10 olan yıllık enflasyon, ısıtma faturalarının devlet tarafından ödenmesinin etkisiyle Aralık 2022'de yüzde 8,6’ya geriledi. Böylece 2022'de ortalama enflasyon yüzde 7,9’a çıkarak 1951’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.
Anadolu Ajans'da böyle yazıyor, adamların devleti güçlü bak faturalarını ödemiş. Ben bizim devletin güçlü ekonomisi var diye bir savunma yapmadım, bir Türk vatandaşı olarak şuanki durumumuzun bende farkındayım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Berlin
Almanya'da Kasım 2022'de yüzde 10 olan yıllık enflasyon, ısıtma faturalarının devlet tarafından ödenmesinin etkisiyle Aralık 2022'de yüzde 8,6’ya geriledi. Böylece 2022'de ortalama enflasyon yüzde 7,9’a çıkarak 1951’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.
Anadolu Ajans'da böyle yazıyor, adamların devleti güçlü bak faturalarını ödemiş. Ben bizim devletin güçlü ekonomisi var diye bir savunma yapmadım, bir Türk vatandaşı olarak şuanki durumumuzun bende farkındayım.
kime oy verion

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Ben dünya genelinde enflasyon olduğunu neden yazdım? Çünkü birçok kişi sanıyor ki enflasyon sadece Türkiye'de uçtu ve bu enflasyonun kovid ile alakası yok sanıyorlar, veriler ortada kovid çıktı global etkilendi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hak yolunda yürüyen kişiye.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ben dünya genelinde enflasyon olduğunu neden yazdım? Çünkü birçok kişi sanıyor ki enflasyon sadece Türkiye'de uçtu ve bu enflasyonun kovid ile alakası yok sanıyorlar, veriler ortada kovid çıktı global etkilendi.
Ben de diyom ki en çok bize girdi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,206
Üyeler
141,412
Son üye
Kayra Pasha