Neler Yeni

☕Evde Ucuz Caffè Mocha Tarifi (Not: Çok ucuz değil nispeten ucuz)☕😋

SnareEcho

80+ Silver
16898363620034765265390937227003-jpg.556333

Malzemeler

• Moka pot
  • French press veya süt köpürtücü
  • Espresso kavrulmuş ve moka pot ayarında çekilmiş kahve
  • Cezve (süt kaynatmak için)
  • Çikolata aroması vermek için bitter çikolata (en çok uğraştıranı ama en lezzetli ve sağlıklı olanı [BİM'in Buono %85 çikolatasını kullanın. Cidden çok güzel oluyor.]), çikolata sos veya kakao tozu
  • İsteğe bağlı olarak şeker

Demleme
  1. Önce kettle veya başka bir yerde önceden yeni kaynatılmış suyla moka pot ile kahvemizi demleyelim.
  2. Daha sonra bardağa çikolata ürünlerinden bir tanesini dökelim. Ben Pınar markasının [Pınar olmasının özel bir nedeni yok. Markette kent topping sos bitmişti yoksa kent topping kullanırım. Pınarın 330 gramlık bu sosu 30 TL falandı en son. Kent ise 750 mllik uzun şişesi A101'de 48 TL falandı. Yani A101'deki Kent Topping sosa erişiminiz varsa tercih edebilirsiniz. F/T bir sos. T: tat :D ] hazır çikolata sosunu kullandım.
  3. Bardağa sosu koyduktan sonra demlediğimiz kahveyi 1 veya 2 shot kadar ekleyin. Önerilen max 2'dir. Dahası acı bir tat verir. (1 shot: 30 ml olarak aldım) Kahveyi ekledikten sonra çikolata sosu sıcak kahvenin içinde çözün. Karıştırarak çözebilirsiniz.
  4. French press ile veya süt köpürtücüsü ile sütü köpürtün. French press ile köpürtmek için kaynamış sütü french press haznesine boşaltın ve süzgeci ile yukar aşağı hareketler yapın. Köpürdüğünü göreceksiniz. Sütü köpürttükten sonra bardağımıza ekleyelim.
    • ⚠️DİKKAT: Bardağa ürünleri şu sırayla ekleyelim: Çikolata sos/benmari eritilmiş çikolata sos➡️kahve➡️köpürtülmüş süt. Bunun nedeni şudur; eğer ki çikolata sosu sütle buluştursaydık sos sütü keserdi ve ideal tadı alamazdık. Önce sosu kahvede çözüyoruz ki süt sos nedeniyle kesilmesin.
  5. Çikolata sos ile süsleme yapabilirsiniz.
Afiyet olsun! 😋
Güncelleme: https://forum.donanimarsivi.com/kon...-ucuz-degil-nispeten-ucuz.778317/post-7301823
sağol abi yaparım hafta içi birgün sonra tadımlayıp yorum yaparım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@SnareEcho bu Mocha. Eğer çikolata kullanmazsan sadece süt ve kahve kullanırsan latte olur.
tamam abi sağol. Mocha favorim zaten.

Aybars Han

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,536
İsim
İsmi ismi.
Eline sağlık hocam. Biz sigara bağımlısı gibi kahve bağımlısı olanlar için müthiş.
Ama ne gerek var al bi tane nescafe mocha dök kaynar suyu-
Deneyeceğim....

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Aga sanırım ben hazır alıcam ya :D

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
16898363620034765265390937227003-jpg.556333

Malzemeler

• Moka pot
  • French press veya süt köpürtücü
  • Espresso kavrulmuş ve moka pot ayarında çekilmiş kahve
  • Cezve (süt kaynatmak için)
  • Çikolata aroması vermek için bitter çikolata (en çok uğraştıranı ama en lezzetli ve sağlıklı olanı [BİM'in Buono %85 çikolatasını kullanın. Cidden çok güzel oluyor.]), çikolata sos veya kakao tozu
  • İsteğe bağlı olarak şeker

Demleme
  1. Önce kettle veya başka bir yerde önceden yeni kaynatılmış suyla moka pot ile kahvemizi demleyelim.
  2. Daha sonra bardağa çikolata ürünlerinden bir tanesini dökelim. Ben Pınar markasının [Pınar olmasının özel bir nedeni yok. Markette kent topping sos bitmişti yoksa kent topping kullanırım. Pınarın 330 gramlık bu sosu 30 TL falandı en son. Kent ise 750 mllik uzun şişesi A101'de 48 TL falandı. Yani A101'deki Kent Topping sosa erişiminiz varsa tercih edebilirsiniz. F/T bir sos. T: tat :D ] hazır çikolata sosunu kullandım.
  3. Bardağa sosu koyduktan sonra demlediğimiz kahveyi 1 veya 2 shot kadar ekleyin. Önerilen max 2'dir. Dahası acı bir tat verir. (1 shot: 30 ml olarak aldım) Kahveyi ekledikten sonra çikolata sosu sıcak kahvenin içinde çözün. Karıştırarak çözebilirsiniz.
  4. French press ile veya süt köpürtücüsü ile sütü köpürtün. French press ile köpürtmek için kaynamış sütü french press haznesine boşaltın ve süzgeci ile yukar aşağı hareketler yapın. Köpürdüğünü göreceksiniz. Sütü köpürttükten sonra bardağımıza ekleyelim.
    • ⚠️DİKKAT: Bardağa ürünleri şu sırayla ekleyelim: Çikolata sos/benmari eritilmiş çikolata sos➡️kahve➡️köpürtülmüş süt. Bunun nedeni şudur; eğer ki çikolata sosu sütle buluştursaydık sos sütü keserdi ve ideal tadı alamazdık. Önce sosu kahvede çözüyoruz ki süt sos nedeniyle kesilmesin.
  5. Çikolata sos ile süsleme yapabilirsiniz.
Afiyet olsun! 😋
Güncelleme: https://forum.donanimarsivi.com/kon...-ucuz-degil-nispeten-ucuz.778317/post-7301823
Her mekanda ve her şartta Sütlü kahve düz ve sade ancak güzel duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun tadı başka inan. Starbucks'tan daha lezzetli yapıyorum o kadar.
Orada kahve fenan yok.
Şuruplu içecekler var resmen.
Bir sipariş veriyorlar full şurup kahveden çıkmış içecek anca sadece bir tat olmuş kahve.

SS Alpha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
581
İsim
Talha Açıkgöz
Eline sağlık hocam deneyenlere ve deneyeceklere afiyet olsun ❤️❤️

Top Bottom