Neler Yeni

Rehber F/P Modem Seçme Rehberi

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Neden 300 Tl 400 Tl gibi fiyat belirlemeleri yapmadın?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Neden 300 TL 400 TL gibi fiyat belirlemeleri yapmadın?
yapmadım çünkü herkesin altyapısı ve bütçesi farklı. adsl altyapısı olan ve max 16mbps alabilen birisine gidip gigabit modem al diyemem. isteğe özel çalışmak daha iyi çünkü koşulları bildiğin için anında kolayca yardım edebiliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha iyidir belki ama antenleri kaç dBi onu yazmamışlar belki 2.5'tur.

VitoScaletta

80+ Gold
yapmadım çünkü herkesin altyapısı ve bütçesi farklı. adsl altyapısı olan ve max 16mbps alabilen birisine gidip gigabit modem al diyemem. isteğe özel çalışmak daha iyi çünkü koşulları bildiğin için anında kolayca yardım edebiliyorum.

daha iyidir belki ama antenleri kaç dBi onu yazmamışlar belki 2.5'tur.
dbi ne hıza bi etkisi varmı

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
dbi ne hıza bi etkisi varmı
çekim gücüne etkisi var. mesela bir modem alırsın antenleri 4 tane ama her biri 2 dbi o kapsama alanını etkiler. ama antenleri 4 tanedir 5 dbi o zaman daha iyi çekim gücü oluşur.

VitoScaletta

80+ Gold
çekim gücüne etkisi var. mesela bir modem alırsın antenleri 4 tane ama her biri 2 dbi o kapsama alanını etkiler. ama antenleri 4 tanedir 5 dbi o zaman daha iyi çekim gücü oluşur.
he onda sıkıntı yok ya yan daire deki çekmemesi için iyi olur bu modem baya f/p gibi duruyor bunu alalım

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hiç uzatmayacağım. Ben Alp. Yeni Rehberime Hoşgeldiniz. Bugün Nasıl Kendinize En Uygun Modemi Seçersiniz Onu Göstermeye Çalışacağım.

1-Altyapı
Altyapınız Ne ise ona göre modem alın. ADSL İse ADSL/VDSL Modem alın. Ki Altyapı gelişirse Yeni modeme gerek kalmasın.
Fiber ise modeme ihtiyacınız yok. Router bile alsanız olur. İnterneti dağıtsın yeter.
Tavsiyem ADSL/VDSL/Fiber modem almanız. üçüne de uyumlu olur mis gibi kullanırsınız.

2-Teknoloji
Eğer FTTC Hariç fiber altyapınız var ise Özel bir teknolojiye sahip modeme veya router'a pek ihtiyacınız yok.
Ama ADSL/VDSL/VDSL2/FTTC Gibi bir altyapınız varsa G.Vector destekli, diğer adıyla VDSL-Vectoring özellikli modemleri tercih edin. Bu özellik sayesinde hattınız optimize şekilde çalışır. Normalden daha yüksek hızlara ve daha düşük hat zayıflamalarına erişebilirsiniz.

3-LAN Portları
Hiç uzatmayacağım. 2 Ve daha düşük LAN Portuna sahip Modemleri almayın. Ayrıca 100Mbps ve üzeri bir şey kullanacaksanız Gigabit portlu bir modem tercih edin ki Daha düzgün olsun.

4-Arayüz
O modemi almadan önce bi arayüzünün videolarını izleyin, bakın. Arayüzü çok fonksiyonlu bir modem ise tercih edebilirsiniz. Tabi bu size kalmış.

5-Kablosuz Dağıtımı Ve Çift Bant
Alacağınız modem günümüz şartlarında mutlaka çift bant genişliğine sahip olsun. Hem 2.4GHz Hem de 5GHz desteklesin. daha iyi olur. Ayrıca almadan önce yorumları falan okuyun. Kaç anteni olduğu değil çekim gücünün nasıl olduğu önemlidir.

Bugün Sizlere Modem Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerektiğini Söyledim. Karar Sizin.

Benim Tavsiyem. ZYXEL VMG3625-T20A. Çünkü Bahsettiğim Tüm Özellikleri Barındırıyor.

Okuduğunuz İçin Teşekkürler. Daha Fazla Rehber İçin Beğenmeyi Unutmayın. Kendinize İyi Bakın.

ÜRÜN LİNKİ:

ya niye kimse bakmıyo o kadar yazdık.
250-300 liraya bişey bulamazmıyız kral?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,916
İsim